statystyki

Obszerniejsze sprawozdania z działalności żłobka

autor: Michalina Topolewska11.10.2018, 07:50; Aktualizacja: 11.10.2018, 07:51
Obecnie przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.) nie przewidują żadnych środków dla pracowników podległych im urzędów za wykonywanie zadań związanych z realizacją wspomnianego programu.

Obecnie przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.) nie przewidują żadnych środków dla pracowników podległych im urzędów za wykonywanie zadań związanych z realizacją wspomnianego programu.źródło: ShutterStock

Wojewodowie otrzymają pieniądze na pokrycie kosztów obsługi programu „Maluch+”. Na ten cel ma być przeznaczone do pół miliona złotych rocznie.

Obecnie przepisy ustawy z 4 lutego 2011 r. o opiece nad dziećmi w wieku do lat 3 (t.j. Dz.U. z 2018 r. poz. 603 ze zm.) nie przewidują żadnych środków dla pracowników podległych im urzędów za wykonywanie zadań związanych z realizacją wspomnianego programu. A tych wcale nie jest mało, bo zajmują się m.in. przyjmowaniem wniosków o dofinansowanie, ich wstępną weryfikacją, podpisywaniem umów o udzielenie dotacji oraz kontrolą ich wykonywania. W związku z tym, że „Maluch+” stale się rozwija i cieszy się coraz większym zainteresowaniem ze strony gmin oraz podmiotów prywatnych, jego obsługa wymaga więcej czasu i zaangażowania dodatkowych pracowników. Jednocześnie co roku pojawiają się zwroty z tytułu niewykorzystanej dotacji, np. z powodu rezygnacji z udziału w programie czy zmniejszenia jej wysokości (z uwagi na powstanie mniejszej liczby miejsc, niż wynikało to z wniosku).


Pozostało 62% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • właśnie Płock jest tego przykładem.(2018-10-12 08:57) Zgłoś naruszenie 10

    otóż oczekuje na miejsce w płockich żłobkach 300 dzieci i nic nie robi prezydent miasta w tym kierunku.Przez zgrzyty POlityczne cierpią dzieci i ich rodzice.

    Odpowiedz
  • mm(2018-10-12 12:35) Zgłoś naruszenie 01

    Do 3 r.ż. dziecko powinno być w domu a nie w żłobku.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane