statystyki

Brak prawidłowej publikacji całej taryfy może spowodować problemy dla firm wodociągowych

autor: Łukasz Ciszewski28.07.2018, 08:00
Organ powinien być konsekwentny. Skoro w procesie weryfikacji taryf za prawidłowo sporządzony uznaje tylko dokument obejmujący wszystkie elementy wskazane w par. 4 rozporządzenia taryfowego, to również ogłaszając taryfy, powinien w taki sam sposób oceniać niezbędny zakres, jaki powinny one obejmować.

Organ powinien być konsekwentny. Skoro w procesie weryfikacji taryf za prawidłowo sporządzony uznaje tylko dokument obejmujący wszystkie elementy wskazane w par. 4 rozporządzenia taryfowego, to również ogłaszając taryfy, powinien w taki sam sposób oceniać niezbędny zakres, jaki powinny one obejmować.źródło: ShutterStock

Błędny sposób ogłoszenia tego dokumentu komplikuje działalność przedsiębiorstw wodociągowo-kanalizacyjnych. Niemożliwe może się okazać np. naliczanie i pobieranie przez nie opłat za przekroczenie warunków wprowadzania ścieków przemysłowych do kanalizacji.

Wprawdzie dla większości polskich gmin taryfy na lata 2018–2021 zostały już zatwierdzone, a wiele taryf zostało również ogłoszonych, ale nie znaczy to, że wszystkie problemy zostały rozwiązane. Kłopoty związane są z tym, że nie wszystkie regionalne zarządy gospodarki wodnej publikują kompletne taryfy, tj. zawierające wszystkie elementy wymagane prawem. To zaś w przyszłości może utrudnić życie zarówno firmom wodociągowym, jak i odbiorcom usług.


Pozostało jeszcze 89% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane