statystyki

Mazurskie pomosty zatopione falą zaniedbań

autor: Jakub Pawłowski19.07.2018, 07:11; Aktualizacja: 19.07.2018, 08:36
Wody Polskie będą musiały nałożyć w drodze decyzji obowiązek likwidacji urządzenia, ustalając warunki i termin wykonania tego obowiązku.

Wody Polskie będą musiały nałożyć w drodze decyzji obowiązek likwidacji urządzenia, ustalając warunki i termin wykonania tego obowiązku.źródło: ShutterStock

 Tylko co piąta kontrola Wód Polskich nie wykazała nieprawidłowości w kwestii zalegalizowania i zabezpieczenia pomostów lub nielegalnego grodzenia jezior.

Na 300 wizyt w terenie niezgodną z prawem działalność wykryto w 80 proc. przypadków – poinformował prezes Wód Polskich Przemysław Daca na ostatniej konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu wniosków taryfowych.

Wody Polskie zapowiadały zintensyfikowanie kontroli w Krainie Wielkich Jezior jeszcze w połowie kwietnia, podczas posiedzenia sejmowej komisji środowiska. Była to odpowiedź na sygnały o wielu problemach związanych ze stosowaniem przepisów w praktyce. Chodziło m.in. o nagminne grodzenie dostępu do wody, którego dopuszczają się właściciele terenów nadbrzeżnych. Natomiast zgodnie z przepisami konieczne jest zachowanie minimum półtorametrowej odległości od linii brzegu. Niedozwolone jest również jakiekolwiek inne ograniczanie dostępu do jezior.

Tymczasem zdarza się, że ogrodzenia wchodzą ponad 2 metry w lustro wody, całkowicie uniemożliwiając przejście wzdłuż brzegu. – Takich przypadków są setki i będziemy starali się je wyeliminować – twierdzi Krzysztof Stachowski z Zarządu Zlewni w Giżycku.


Pozostało 53% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane