statystyki

Mazurskie pomosty zatopione falą zaniedbań

autor: Jakub Pawłowski19.07.2018, 07:11; Aktualizacja: 19.07.2018, 08:36
Wody Polskie będą musiały nałożyć w drodze decyzji obowiązek likwidacji urządzenia, ustalając warunki i termin wykonania tego obowiązku.

Wody Polskie będą musiały nałożyć w drodze decyzji obowiązek likwidacji urządzenia, ustalając warunki i termin wykonania tego obowiązku.źródło: ShutterStock

 Tylko co piąta kontrola Wód Polskich nie wykazała nieprawidłowości w kwestii zalegalizowania i zabezpieczenia pomostów lub nielegalnego grodzenia jezior.

Na 300 wizyt w terenie niezgodną z prawem działalność wykryto w 80 proc. przypadków – poinformował prezes Wód Polskich Przemysław Daca na ostatniej konferencji prasowej poświęconej podsumowaniu wniosków taryfowych.

Wody Polskie zapowiadały zintensyfikowanie kontroli w Krainie Wielkich Jezior jeszcze w połowie kwietnia, podczas posiedzenia sejmowej komisji środowiska. Była to odpowiedź na sygnały o wielu problemach związanych ze stosowaniem przepisów w praktyce. Chodziło m.in. o nagminne grodzenie dostępu do wody, którego dopuszczają się właściciele terenów nadbrzeżnych. Natomiast zgodnie z przepisami konieczne jest zachowanie minimum półtorametrowej odległości od linii brzegu. Niedozwolone jest również jakiekolwiek inne ograniczanie dostępu do jezior.

Tymczasem zdarza się, że ogrodzenia wchodzą ponad 2 metry w lustro wody, całkowicie uniemożliwiając przejście wzdłuż brzegu. – Takich przypadków są setki i będziemy starali się je wyeliminować – twierdzi Krzysztof Stachowski z Zarządu Zlewni w Giżycku.


Pozostało jeszcze 53% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane