statystyki

Rząd uszczelni rynek kotłów na węgiel

autor: Jakub Pawłowski24.07.2018, 07:15; Aktualizacja: 24.07.2018, 08:33
Andrzej Guła, prezes Polskiego Alarmu Smogowego, podkreśla też, że na konkretne efekty proponowanych regulacji przyjdzie nam trochę poczekać. A to dlatego, że projekt rozporządzenia będzie musiał jeszcze być notyfikowany przez Komisję Europejską. W praktyce oznacza to co najmniej kilka miesięcy.

Andrzej Guła, prezes Polskiego Alarmu Smogowego, podkreśla też, że na konkretne efekty proponowanych regulacji przyjdzie nam trochę poczekać. A to dlatego, że projekt rozporządzenia będzie musiał jeszcze być notyfikowany przez Komisję Europejską. W praktyce oznacza to co najmniej kilka miesięcy.źródło: ShutterStock

 Zaostrza się walka ze starymi kopciuchami i firmami, które wykorzystują luki prawne, by ominąć ogólnopolski zakaz i dalej sprzedawać kotły niespełniające wymogów – tyle że pod inną nazwą.

Przypomnijmy, że od lipca nie można już sprzedawać urządzeń grzewczych niespełniających 5 klasy emisyjności. To jednak tylko teoria, bo – jak już pisaliśmy na łamach DGP – handel kotłami, które wymogów tych nie spełniają, kwitnie.

Problem ten zauważają też rządzący. Stąd też resort przedsiębiorczości i technologii przygotował zmiany, które mają położyć kres praktykom, gdy urządzenia o zbliżonych parametrach i konstrukcji są sprzedawane do grzania wody, a nie ocieplania domu, podczas gdy równie dobrze sprawdzają się w obu tych sytuacjach.


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane