statystyki

Rząd uszczelni rynek kotłów na węgiel

autor: Jakub Pawłowski24.07.2018, 07:15; Aktualizacja: 24.07.2018, 08:33
Andrzej Guła, prezes Polskiego Alarmu Smogowego, podkreśla też, że na konkretne efekty proponowanych regulacji przyjdzie nam trochę poczekać. A to dlatego, że projekt rozporządzenia będzie musiał jeszcze być notyfikowany przez Komisję Europejską. W praktyce oznacza to co najmniej kilka miesięcy.

Andrzej Guła, prezes Polskiego Alarmu Smogowego, podkreśla też, że na konkretne efekty proponowanych regulacji przyjdzie nam trochę poczekać. A to dlatego, że projekt rozporządzenia będzie musiał jeszcze być notyfikowany przez Komisję Europejską. W praktyce oznacza to co najmniej kilka miesięcy.źródło: ShutterStock

 Zaostrza się walka ze starymi kopciuchami i firmami, które wykorzystują luki prawne, by ominąć ogólnopolski zakaz i dalej sprzedawać kotły niespełniające wymogów – tyle że pod inną nazwą.

Przypomnijmy, że od lipca nie można już sprzedawać urządzeń grzewczych niespełniających 5 klasy emisyjności. To jednak tylko teoria, bo – jak już pisaliśmy na łamach DGP – handel kotłami, które wymogów tych nie spełniają, kwitnie.

Problem ten zauważają też rządzący. Stąd też resort przedsiębiorczości i technologii przygotował zmiany, które mają położyć kres praktykom, gdy urządzenia o zbliżonych parametrach i konstrukcji są sprzedawane do grzania wody, a nie ocieplania domu, podczas gdy równie dobrze sprawdzają się w obu tych sytuacjach.


Pozostało 66% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane