statystyki

Bonusy dla najemców Mieszkania plus

autor: Emilia Świętochowska27.03.2018, 07:37; Aktualizacja: 27.03.2018, 09:53
Wysokość dopłat ma być uzależniona od progów dochodowych oraz liczby członków rodziny

Wysokość dopłat ma być uzależniona od progów dochodowych oraz liczby członków rodzinyźródło: ShutterStock

 561 zł – na taką dopłatę do czynszu będzie mogła liczyć przeciętna czteroosobowa rodzina mieszkająca w Warszawie. Najniższy dodatek – ok. 307 zł – otrzyma para z dwójką dzieci z Podkarpacia. Tak wynika z projektu przepisów regulujących zasady przyznawania i kalkulowania miesięcznych dopłat do czynszów, które zaprezentowało wczoraj Ministerstwo Rozwoju i Innowacji.

O suplement finansowy będą mogli starać się najemcy nowo budowanych mieszkań na wynajem i lokali położonych na obszarach poddanych rewitalizacji. Nie skorzystają z nich więc m.in. właściciele domów jednorodzinnych, osoby posiadające spółdzielcze prawo własnościowe lub lokatorskie do lokalu czy lokatorzy mieszkań komunalnych.

Wysokość dopłat ma być uzależniona od progów dochodowych oraz liczby członków rodziny. I tak w przypadku gospodarstw jednoosobowych nie będą one przysługiwać przy zarobkach miesięcznych przekraczających 60 proc. przeciętnego wynagrodzenia w gospodarce, czyli dziś niespełna 2,6 tys. zł. W przypadku rodzin dwuosobowych i tych liczniejszych na każdą dodatkową osobę będzie przypadało kolejne 30 punktów procentowych, czyli ok. 1,3 tys. zł (dla małżeństwa bez dzieci – 90 proc. przeciętnego wynagrodzenia, dla trzyosobowej rodziny – 120 proc. itd.).


Pozostało jeszcze 42% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane