statystyki

Ścieki pod większą kontrolą

autor: Jakub Pawłowski06.03.2018, 19:00
W praktyce oznacza to, że zmieni się podział obowiązków między gminami, regionalnymi dyrektorami ochrony środowiska i instytucjami zarządzającymi gospodarką wodną.

W praktyce oznacza to, że zmieni się podział obowiązków między gminami, regionalnymi dyrektorami ochrony środowiska i instytucjami zarządzającymi gospodarką wodną.źródło: ShutterStock

Plany aglomeracji o równoważnej liczbie mieszkańców powyżej 2 tys., z których nieczystości muszą być zbierane i odprowadzane do oczyszczalni ścieków, będą zatwierdzać rady gmin, a nie sejmiki województw.

.

To jedna ze zmian wymienionych w projekcie rozporządzenia ministra gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej w sprawie sposobu wyznaczania obszarów i granic aglomeracji. Ma ono dopasować obecne regulacje do obowiązującej od 1 stycznia br. ustawy – Prawo wodne (Dz.U. z 2017 r. poz. 1566).

W praktyce oznacza to, że zmieni się podział obowiązków między gminami, regionalnymi dyrektorami ochrony środowiska i instytucjami zarządzającymi gospodarką wodną. W proponowanym brzmieniu to wójt, burmistrz lub prezydent miasta miałby nie tylko opracowywać m.in. informacje o długości istniejącej lub planowanej sieci kanalizacyjnej, ustalać średnią dobową ilość odprowadzanych ścieków komunalnych, ale również – na podstawie tych danych i po uzgodnieniach z Państwowym Gospodarstwem Wodnym Wody Polskie – zatwierdzać później plany aglomeracji w formie uchwały.


Pozostało jeszcze 61% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane