statystyki

Gminy bronią produkcji futer

autor: Jakub Pawłowski17.01.2018, 07:23; Aktualizacja: 17.01.2018, 11:10
norki, zwierzęta futerkowe, hodowla

norki, zwierzęta futerkowe, hodowlaźródło: ShutterStock

 Budować więcej schronisk dla bezdomnych psów i polepszyć ich standardy? Jak najbardziej. Zakazać hodowli i chowu zwierząt futerkowych? W żadnym wypadku. Tak można podsumować stanowisko Związku Gmin Wiejskich RP.

To odpowiedź samorządowców na zmiany przedstawione w poselskich projektach nowelizacji ustawy o ochronie zwierząt oraz niektórych innych ustaw. W Sejmie trwają właśnie prace nad obiema wersjami dokumentów: pierwszą, autorstwa posłów PiS (druk MK-020-751-17), i drugą, złożoną przez posłów PO i Nowoczesnej (MK-020-765-17).

ZGWRP zwraca uwagę, że oba projekty więcej łączy, niż dzieli, i należałoby rozpatrywać je łącznie. Spośród wymienionych w nich 13 postulatów wspólnych jest bowiem aż 11.


Pozostało 69% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • Sołtys(2018-01-17 14:14) Zgłoś naruszenie 00

    Zakazać hodowli i chowu zwierząt futerkowych? W żadnym wypadku? Takie jest stanowisko Związku Gmin Wiejskich RP, którzy widocznie nie mają w swoich gminach smrodliwej hodowli norek lub mało wiedzą o problemach polskich wsi z tym zjawiskiem. Proponuję pojechać na wieś i porozmawiać z sąsiadami fermowców polskich i holenderskich.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane