statystyki

Policjant radnym? To może godzić w interes służby

autor: Tomasz Żółciak12.12.2017, 07:34; Aktualizacja: 12.12.2017, 07:42
Sama policja podchodzi do pomysłu sceptycznie

Sama policja podchodzi do pomysłu sceptycznieźródło: ShutterStock

Posłowie chcą odebrać funkcjonariuszom prawa do kandydowania już od najbliższych wyborów. Okoniem staje resort spraw wewnętrznych.

Zajmujący się zmianą przepisów parlamentarny zespół ds. policji spotkał się z przedstawicielami mundurowych w Komendzie Głównej Policji (KGP). Posłowie chcieliby też spotkać się z wiceministrem spraw wewnętrznych i administracji Jarosławem Zielińskim. Cel rozmów jest jeden – nowelizacja ustawy z 6 kwietnia 1990 r. o policji, która ograniczy bierne prawo wyborcze policjantów.

Dziś, zdaniem parlamentarzystów, dochodzi do sytuacji absurdalnych. – Słyszałem o przypadku, gdy wybory uzupełniające do rady gminy wygrał funkcjonariusz startujący z komitetu burmistrza, który był rzecznikiem prasowym tamtejszej komendy. Potem siłą rzeczy trafił do komisji bezpieczeństwa, na którą przychodzi jego przełożony tłumaczyć się przed radnymi. Były też sytuacje, gdy radny policjant dokonywał czynności policyjnych względem wójta czy burmistrza – mówi Grzegorz Piechowiak z PiS, przewodniczący parlamentarnego zespołu ds. policji.


Pozostało jeszcze 74% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • glina(2017-12-12 20:42) Zgłoś naruszenie 10

    Jestem za ale jestem również za tym aby nie żebrać po samorządach na papier, paliwo, sprzęt biurowy i alkomaty!

    Odpowiedz
  • Wanda(2017-12-15 00:00) Zgłoś naruszenie 00

    jesli policjant nie moze byc radnym to nalezy takze zwrócic uwagę na inne zależnosci. Radna pracuje ww OPS. radni nauczyciele albo radny pracujący w urzędzie, po wygranych wyborach zmieniono mu stanowisko tak aby bezposrednim zwierzchnikiem nie byl burmistrz. Absurdy do naprawy. Zależni radni to plaga i wiadomo, ze o posade każdy sie boi. Glosuja potem takie podlizuchy nieczysto.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane