Jednak w tym roku duma powinna szczególnie rozpierać Poznań, Świdnicę, Aleksandrów Łódzki, Iławę, Nowy Sącz i, jak zawsze, Gdańsk. Te gminy stanęły na podium zarówno w kategorii najlepszy włodarz, jak i najlepszy samorząd.

Gratulujemy laureatom i dziękujemy wszystkim, którzy zdecydowali się wziąć udział w tym niełatwym rankingu. Niezmiernie ważna jest dla nas jego rzetelność. W tym roku zadbaliśmy o to, by kapituła patrzyła na samorządy i samorządowców z różnych punktów widzenia. W jej skład weszli przedstawiciele nauki, biznesu, mediów oraz organizacji pozarządowych.

Perły Samorządu 2017

Perły Samorządu 2017

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Wybór najlepszych samorządów, metodologicznie bardzo skomplikowany, był jednak w pewnej mierze łatwiejszy niż wybór najlepszych włodarzy. Na toczone przez niektórych potyczki z Temidą nie byliśmy obojętni, ale w naszym mniemaniu, bez ostatecznych rozstrzygnięć, nie przechylają one szali na ich niekorzyść. Dziś nagradzamy za wybitne osiągnięcia zawodowe, licząc, że zaszczytny tytuł zostanie przy laureatach na zawsze.

„Gminy, które postanowiły wziąć udział w zestawieniu, są wyjątkowe i mają się czym pochwalić. Dlatego jesteśmy przekonani, że naszą rolą było wybranie najlepszych spośród najlepszych” – piszą przedstawiciele firmy doradczej Deloitte, która czuwa nad całością od strony merytorycznej.

Nic dodać, nic ująć.

Redakcja Dziennika Gazety Prawnej wybrała również Samorządową Perłę Internetu za najlepszą stronę WWW. I tu też wygrał Poznań. Nagrodę otrzymała również gmina Pawłów. Ją nagrodzili sami internauci.

Jeszcze raz serdeczne gratulacje – dla wszystkich!