statystyki

Fundusze UE: Projekt ustawy wdrożeniowej znów będzie opiniowany

autor: Tomasz Żółciak27.04.2017, 06:41; Aktualizacja: 27.04.2017, 06:58
Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw (czyli zmiany ustawy wdrożeniowej).

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw (czyli zmiany ustawy wdrożeniowej).źródło: ShutterStock

Choć projekt ustawy przewidujący większą rolę wojewodów w systemie wdrażania unijnych funduszy zarządzanych przez marszałków był na najlepszej drodze, by stanąć na rządzie i trafić do Sejmu, lokalni włodarze wymusili jego ponowne cofnięcie do zaopiniowania przez Komisję Wspólną Rządu i Samorządu Terytorialnego (KWRiST).

Chodzi o projekt nowelizacji ustawy o zasadach realizacji programów w zakresie polityki spójności finansowanych w perspektywie finansowej 2014–2020 oraz niektórych innych ustaw (czyli zmiany ustawy wdrożeniowej). Budzi on poważne wątpliwości marszałków województw, o czym informowaliśmy w DGP. Głównie dlatego, że zwiększa rolę wojewodów w regionalnych programach operacyjnych.

– Chcemy ponownie przedyskutować projekt. Cały etap procedowania jest dla nas niejasny, ciągle pojawiają się nowe uzupełnienia tej ustawy – stwierdził wczoraj na posiedzeniu KWRiST Adam Struzik, marszałek woj. mazowieckiego.


Pozostało 46% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane