statystyki

UE ceni innowacyjne pomysły na pomoc uchodźcom

autor: Tomasz Żółciak06.01.2017, 10:30
oszczędzanie, pieniądze, monety

Wiedeń również aplikował o środki z unijnego konkursu. Z początkiem 2017 r. wyznaczony zostanie tam punkt kompleksowej obsługi w jednym z publicznych budynków, aby ułatwić migrantom integrację w mieścieźródło: ShutterStock

Nasze metropolie zaczynają wdrażać programy mające pomóc w integracji imigrantów z lokalną społecznością. Nie wszyscy są jednak chętni do tych działań.

W pierwszej kolejności władze lokalne oglądają się na to, co zamierza rząd.

Do połowy kwietnia 2017 r. europejskie samorządy mogą zgłaszać wnioski o dofinansowanie innowacyjnych działań miejskich (Urban Innovative Actions).

Do wzięcia 50 mln euro

W grę wchodzą inicjatywy z trzech dziedzin: integracja migrantów, mobilność w mieście oraz gospodarka o obiegu zamkniętym. Do rozdania jest pula 50 mln euro z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Jest to jedna z inicjatyw unijnych mająca na celu m.in. uporanie się z problemem fali uchodźców zalewającej Europę.

Czy nasze miasta wykazują jakiekolwiek zainteresowanie konkursem? Owszem, a potencjalnym chętnym jest np. Warszawa. - Zgodnie ze standardową procedurą analizujemy zasadność ubiegania się o dofinansowanie UE w tym konkursie - mówi Tomasz Kunert ze stołecznego ratusza.

Gdańsk decyzje w tym zakresie podejmie w styczniu. Lublin już się namyślił, choć ma inne priorytety. - Oczywiście jako miasto aplikujemy o te środki, ale ponieważ jesteśmy w stanie aplikować tylko raz i w ramach jednego obszaru tematycznego, zdecydowano, że z punktu widzenia społeczności lokalnej istotniejsze będzie skupienie się na mobilności miejskiej - tłumaczy Beata Krzyżanowska, rzeczniczka prezydenta miasta.


Pozostało 72% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (3)

 • StAAbrA(2017-01-06 11:25) Zgłoś naruszenie 20

  UE zawsze chętnie sypnie groszem - zwłaszcza , że płacą goje - gdy niewolnicze pospólstwo samo sobie robi koło pióra . Albo samo sobie zakłada powróz na szyję - by było jaśniej .

  Odpowiedz
 • Kami(2017-01-08 20:57) Zgłoś naruszenie 00

  Najpierw miasto dostanie pieniążki na realizację utopijnych programów a potem będzie wielkie zaskoczenie, że nikt z "uchodźców" się nie chce asymilować i "niespodziewanie" zwiększy się zagrożenie terrorystyczne. Nie dajmy się na to nabrać. Polska musi dać jednoznaczny znak, że nie chcemy tutaj zachodu europy...

  Odpowiedz
 • wystąpić z UE!(2017-01-08 20:31) Zgłoś naruszenie 00

  Niech się UE przestanie ośmieszać. Promuje dyskryminację, ale nie względem nielegalnych emigrantów, tylko względem rzekomych obywateli tego politycznego dziwoląga zwanego UE. Bezrobotny w Polsce dostaje ok. 500 zł zasiłku, nielegalny emigrant w NIemczech (ta sama UE, te same ceny) dostaje 400 euro zasiłku, nie licząc innych benefitów. Czyli że finansowo lepiej być w UE nielegalnym emigrantem, nawet takim co przyjachał z ramienia ISIS, w zamiarze zabijania Europejczyków, niż obywatelem UE. To pokazuje jaką farsą jest ta organizacja.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Redakcja poleca

Galerie

Wyszukiwarka kancelarii

Szukaj

Polecane