Kończą się dotowane ubezpieczenia dla rolników

autor: Patrycja Otto07.05.2020, 09:00; Aktualizacja: 07.05.2020, 14:48

źródło: DGP

Rolnicy, którzy chcą ubezpieczyć swoje uprawy z dopłatą rządową, odchodzą z kwitkiem. Pozostało im liczyć na łaskawość pogody, o którą też będzie trudno. Na wyrozumiałość ubezpieczycieli nie ma co liczyć.

W poprzednich latach już się zdarzało, że brakowało pieniędzy na dopłaty do ubezpieczeń dla rolników. Miało to jednak miejsce dopiero jesienią. Rząd natomiast twierdzi, że nie ma potrzeby zwiększenia budżetu, aby pomóc zabezpieczyć się farmerom.

– W tym roku sprzedaż takich ubezpieczeń została wstrzymana pod koniec kwietnia, czyli w czasie, kiedy najwięcej osób decyduje się na ich zakup. Chodzi zwłaszcza o sadowników, którzy dopiero po pierwszych przymrozkach są w stanie oszacować skalę zbiorów – mówi Karol Ciźla z Vector Ubezpieczenia.

PZU prowadził nieograniczoną sprzedaż dotowanych ubezpieczeń od 16 marca do 20 kwietnia. Z kolei w Towarzystwie Ubezpieczeń Wzajemnych TUW rolnicy mogli nabywać takie polisy od 13 marca do 30 kwietnia. Ich pula wyczerpała się również w Ubezpieczeniach Pocztowych. – W tym roku kwota przeznaczona w budżecie państwa na dopłaty do składek za ubezpieczenie upraw rolnych i zwierząt gospodarskich jest znacznie niższa niż w roku ubiegłym – tłumaczy Katarzyna Niegowska z TUW.


Pozostało 84% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane