Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

W Polsce już wkrótce 12 zł za godzinę: Zobacz, ile wynosi płaca minimalna w innych krajach UE

Płaca minimalna w Niemczech Niemcy dopiero od 1 stycznia 2015 roku wprowadziły płacę minimalną (MiLoG) - przepisy dotyczą zarówno samych Niemców, jak i obywateli innych państw pracujących w tym kraju, a płaca wynosi co najmniej 8,50 euro za godzinę. Przewidziano jednak wyjątki od tej stawki dla pewnych grup (na przykład młodzież, praktykanci, osoby długotrwale bezrobotne) oraz branż, gdzie mają zastosowanie zbiorowe układy pracy (zwolnienie tylko na dwa lata). Według władz w Berlinie przepisy obowiązują także między innymi kierowców z firm transportowych spoza Niemiec. W związku z tym firma, której pojazd przejeżdża tranzytem przez Niemcy, powinna płacić swoim kierowcom odpowiednio wysokie stawki. Po protestach Polski KE stwierdziła, że część tych regulacji jest niezgodna z unijnym prawem, ale spór nada trwa. Płaca minimalna w Niemczech: Adamczyk wierzy, że polskie zastrzeżenia będą uwzględnione>> Jednak w Niemczech w 12 z 16 krajów związkowych obowiązują też oddzielne przepisy w sprawie płacy minimalnej i najniższe wynagrodzenie dochodzi tam nawet do 9,18 euro za godzinę.
Płaca minimalna w Niemczech Niemcy dopiero od 1 stycznia 2015 roku wprowadziły płacę minimalną (MiLoG) - przepisy dotyczą zarówno samych Niemców, jak i obywateli innych państw pracujących w tym kraju, a płaca wynosi co najmniej 8,50 euro za godzinę. Przewidziano jednak wyjątki od tej stawki dla pewnych grup (na przykład młodzież, praktykanci, osoby długotrwale bezrobotne) oraz branż, gdzie mają zastosowanie zbiorowe układy pracy (zwolnienie tylko na dwa lata). Według władz w Berlinie przepisy obowiązują także między innymi kierowców z firm transportowych spoza Niemiec. W związku z tym firma, której pojazd przejeżdża tranzytem przez Niemcy, powinna płacić swoim kierowcom odpowiednio wysokie stawki. Po protestach Polski KE stwierdziła, że część tych regulacji jest niezgodna z unijnym prawem, ale spór nada trwa. Płaca minimalna w Niemczech: Adamczyk wierzy, że polskie zastrzeżenia będą uwzględnione>> Jednak w Niemczech w 12 z 16 krajów związkowych obowiązują też oddzielne przepisy w sprawie płacy minimalnej i najniższe wynagrodzenie dochodzi tam nawet do 9,18 euro za godzinę. / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Czy ten artykuł był przydatny?
tak
nie
Dziękujemy za powiadomienie
Jeśli nie znalazłeś odpowiedzi na swoje pytania w tym artykule, powiedz jak możemy to poprawić.
UWAGA: Ten formularz nie służy wysyłaniu zgłoszeń . Wykorzystamy go aby poprawić artykuł.
Jeśli masz dodatkowe pytania prosimy o kontakt

Powiązane

Reklama

Reklama

Komentarze(5)

Pokaż:

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • dario
  2016-04-11 09:31:08
  nieźle, poza Czechami do których gospodarczo i tak mamy małe szanse, porównania jak Mis świata , do mającej 60 kg nadwagi.
  0
 • guru122
  2016-04-12 09:15:43
  Nie strasz kapitalisto nie strasz, bo się...
  1
 • .
  2016-04-12 09:20:34
  kto przelicza euro na złotówki? powinno się liczyć w miarę 1:1. Inne uwarunkowania, koszty życia
  2
 • Leszek Małkowski
  2016-04-12 14:37:06
  Niech zadekretują 32 zł. to będziemy zarabiać jak Niemcy. Co za baraństwo!
  0
 • Brian
  2016-04-11 22:41:09
  przełoży się to na więcej umów na ułamkową część etatu lub inne machinacje. Ale lud klaszcze jak władza głupoty robi. Mam jednak nadzieję, że tu szybko zobaczą jakie negatywne konsekwencje to będzie szybko miało. Choć pewnie obwinią i tak tuska..
  3

Reklama

Reklama
Reklama

Zobacz więcej

image for background

Przejdź do strony głównej