Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Likwidacja trzynastki i dodatków: Zmiany dla urzędników od 2016 roku

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Ilu urzędników odejdzie z administracji rządowej? Trudne czasy idą zwłaszcza dla pracowników administracji rządowej. W teorii apolityczni, w praktyce tysiące z nich odchodzi (lub jest zmuszana do odejścia), gdy zmienia się ekipa rządząca. Tym razem rezygnacjom sprzyjać będą plany nowej władzy powoływania nowych resortów i dzielenia starych oraz łączenia innych rządowych instytucji. Zlikwidowane mają bowiem zostać resorty gospodarki i skarbu państwa - chociaż część zadań i członków korpusu służby cywilnej przejmie zapewne nowe ministerstwo energetyki, to bez przeglądu pracowników zapewne się nie obędzie. Podzielone ma zostać także Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - powstaną z niego m.in. ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz infrastruktury i budownictwa. Natomiast dział administracja przejdzie do nowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ale to nie koniec planów PiS. Partia planuje miedzy innymi stworzenie Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich, w skład której wejdą Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz ośrodki doradztwa rolniczego. Z kolei polską oświatą będzie sterować Narodowy Instytut Wychowania, Programów Szkolnych i Podręczników, który ma powstać po likwidacji trzech podlegających ministerstwu instytucji: Ośrodka Rozwoju Edukacji, Instytutu Badań Edukacyjnych i Centrum Informatycznego Edukacji. Wiele urzędów i instytucji mogą zresztą objąć w związku ze zmianami zwolnienia grupowe - więcej na ten temat przeczytasz tutaj: PiS przeprowadzi czystkę w służbie cywilnej. Urzędników czekają zwolnienia grupowe>> Kiedy PO-PSL przejmowało władze w 2007 roku, z administracji rządowej odeszło kilkanaście tysięcy członków korpusu służby cywilnej. Ilu odejdzie teraz?
Ilu urzędników odejdzie z administracji rządowej? Trudne czasy idą zwłaszcza dla pracowników administracji rządowej. W teorii apolityczni, w praktyce tysiące z nich odchodzi (lub jest zmuszana do odejścia), gdy zmienia się ekipa rządząca. Tym razem rezygnacjom sprzyjać będą plany nowej władzy powoływania nowych resortów i dzielenia starych oraz łączenia innych rządowych instytucji. Zlikwidowane mają bowiem zostać resorty gospodarki i skarbu państwa - chociaż część zadań i członków korpusu służby cywilnej przejmie zapewne nowe ministerstwo energetyki, to bez przeglądu pracowników zapewne się nie obędzie. Podzielone ma zostać także Ministerstwo Rozwoju Regionalnego - powstaną z niego m.in. ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej oraz infrastruktury i budownictwa. Natomiast dział administracja przejdzie do nowego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji. Ale to nie koniec planów PiS. Partia planuje miedzy innymi stworzenie Agencji Rozwoju Obszarów Wiejskich, w skład której wejdą Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Agencja Rynku Rolnego, Agencja Nieruchomości Rolnych oraz ośrodki doradztwa rolniczego. Z kolei polską oświatą będzie sterować Narodowy Instytut Wychowania, Programów Szkolnych i Podręczników, który ma powstać po likwidacji trzech podlegających ministerstwu instytucji: Ośrodka Rozwoju Edukacji, Instytutu Badań Edukacyjnych i Centrum Informatycznego Edukacji. Wiele urzędów i instytucji mogą zresztą objąć w związku ze zmianami zwolnienia grupowe - więcej na ten temat przeczytasz tutaj: PiS przeprowadzi czystkę w służbie cywilnej. Urzędników czekają zwolnienia grupowe>> Kiedy PO-PSL przejmowało władze w 2007 roku, z administracji rządowej odeszło kilkanaście tysięcy członków korpusu służby cywilnej. Ilu odejdzie teraz? / ShutterStock

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(61)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Magsa
  2015-11-24 17:17:22
  Dlaczego nie zabiorą dodatków i dodatkowych wynagrodzeń np. nauczycielom, górnikom itp.? To też ich nie motywuje!!! Otóż od razu uruchomiły by się związki zawodowe - strajki, krzyki, straszenie rządzących. Nie ma związków pracowników samorządowych. Zarabiam w urzędzie 1650 zł netto, zakres obowiązków na 2 strony papieru A4, i żadnych premii i nagród! Dostają tzw. czopki w układzie, którzy przeważnie nie mają pojęcia o pracy urzędnika!
  9
  pokażodpowiedzi (1)
 • u
  2015-11-24 14:45:54
  Jestem urzędnikiem i jestem całkowicie za likwidacją 13-nastki, dodatków stażowych i innych takich... ale proszę o godne wynagrodzenie zasadnicze... na poziomie... tego płaczącego ciągle, że mu mało... nauczyciela dyplomowanego 5000 tyś brutto/miesięcznie po 10 latach pracy w samorządzie... i pensum nie 40 h tylko 24 i oczywiście po likwidacji... archaizmu komunistycznego... tzn... karty nauczyciela :-)
  26
  pokażodpowiedzi (5)
 • jeszcze w us
  2015-11-23 20:16:33
  ach te wszystkie przywileje, praca od kilkunastu lat w US stanowisko "specjalistyczne" 2 tysiaki na rękę ( rodzina dzieci kredyt...sam nie wiem jak żyję) jak mi zabiorą 13-tkę, i stażowe to wyjdzie mi 1600 na rączkę i wszyscy się dziwią, że każdy młdy spie..a jak najdalej od własnego kraju.
  4
 • quano
  2015-11-24 08:56:08
  No i znowu na tapecie trzynastka. Pani Torres robi kupę w swoje gniazdo. Przypominam kolejny raz, że beneficjentami znienawidzonej "13" jest cała sfera budżetowa czyli: urzędnicy samorządowi, administracja rządowa, policja, sędziowie sądów, prokuratorzy, klawisze, straż pożarna, wojskowi wraz z obsługą cywilną, jest to około 2 miliony ludzi i wygląda na to że tylko służba cywilna jest mało zmotywowana. Wgląda na to że "13" zabierze się tylko służbie cywilnej czyli grupie około 120 tysięcy reszta budżetówki w rozumieniu rządzących zasługuje na dodatkowe wynagrodzenie. Takie idiotyzmy tylko w naszym kraju.
  7
 • Tik-tak
  2015-11-27 18:52:30
  Od 8 lat żadnej podwyżki - po 30 latach pracy w US 2.200 zł. netto. Jakoś się wytrzymuje, ale nie ma mowy o "fajerwerkach". Najgorsze, że ten zamach na stażowe, 13-ki, jublilatki może się udać, bo hasło "walić urzędnika" jest bardzo chwytliwe, a i wygodne tym na "górze". Przecież jeżeli narzeka się na urzędników, to zwykłe pospólstwo ma na uwadze głównie nas - najniższych urzędniczynów, którzy muszą wykonywać przecież to co tamci "na górze" ustalą. Tak jest najlepiej, my jesteśmy najbliżej. Nikt nie pomyśli, że jesteśmy tylko małmi robaczkami - ale... hajda na urzędników - tym na "górze" to odpowiada i nikt jeszcze nie powiedział z nich - kochani oni tylko wykonują to co my im każemy, bo to muszą robić... hajda na urzędników - Ludu, mój Ludu...
  3
 • mm
  2015-11-23 09:04:46
  czy DGP zrobi wreszcie rzetelny artykuł na temat pracowników SC? od kilku lat jest tylko podburzanie opinii publicznej na urzędników i podawanie danych statystycznych, które sugerują, że każdy urzędnik SC zarabia przynajmniej średnią krajową. a prawda jest taka, że szeregowy pracownik SC zarabia 1850 zł brutto. ot takie kokosy. i wbrew ostatnim sensacyjnym doniesieniom DGP o rzekomych grupowych zwolnieniach, do takich nie dojdzie, bo na ich miejsce chętnych brak. co doskonale pokazują liczne konkursy w kilku urzędach w moim mieście. a wymiany dyrektorów są normą przy zmianie władzy.
  1
 • zmiany w służbie cywilnej
  2015-11-28 21:40:42
  Powiem tak. Po wprowadzeniu tych zmian (głównie chodzi o likwidację 13-ki) w moim urzędzie, a podejrzewam i w wielu innych nastąpi "paraliż pracowniczy". Wiem że wielu moich kolegów będzie masowo korzystać ze zwolnień lekarskich, przeciąganych do granic wytrzymałości. skoro nie będzie 13-ki, której wysokość była uzależniona od ilości przepracowanych miesięcy - teraz to już będzie każdemu wisiało!!! premii i nagród i tak nie dostajemy, więc chociaż sobie posiedzimy w domu, bo już zupełnie nikomu się robić nic nie będzie chciało.- ot i taka motywacja!
  2
 • gts
  2015-11-27 22:00:17
  Czyli co nie dosc ze nas PO dymalo przez 8 lat nie dajac ani zlotowki podwyzki, zero inflacyjnego, kradziez premii i dodatkow przez wyszych urzednikow tzw swoich, to teraz jeszcze w nagrode PIS ukradnie 13, stazowe i inne skladowe pensji... Za chwile zaczniemy sie zastanaiwac czy zycie w PL to wogole ma sens. A te cale zmiany majace na celu uzaleznic podwyzke czy pensje od oceny pracownika i majace sie skladac na motywacyjne to jeszcze wieksaa granda i skok na pensje tzw planktonu. Nie wazne jak sie bedziesz staral twoj szef i tak da motywacyne swoim, kolegom, kolezankom, szambelanom i obsludze rozporkowej a ten ktory zasuwa dostanie, ale przyskowiowe zje...y! Przeciez to jest chore, kto da mi gwarancjw ze moj szef czy szefowa beda respektowac te ustelania skoro nawet teraz przy skromnych dodatkach morywacyjnych te sa tylko dla swoich - Rodzin znajomych i kochankow!!! Kto mi da gwarancje ze moje zaangazowanie, wiedza, praca i umiejetnosci wszelakie lacznie z dyspozycyjnoscia w czasie nadgodzin w ogole zostana dostrzezone skoro i dzis szefowie widza tylko zaslugi rodzin, znajomych i kochankow??? I kolejna rzec gdzie wobec tego moge sie odwolac od niesprawiedliwych decyzji szefow??? Kto uwzgledni moje zazalenie, skoro ludzie to rozpatrujacy beda funflami? Nie dosc ze nakabluje na szefa to on o tym od razu bedzie wiedzial a ja dostane wilczy bilet. Chore sa te pomysly ale niestety dlatego ze nikt nie da gwarancji ze wlasny szef cie nie okradnie jak bylo to za czasow PO. Na sam koniec doszlo do tego ze w bialy dzien zabierali dodatki zeby przed wyborami podniesc sobie pensje, na wypadek gdyby ktos zmusil ich do odejscia albo degradacji. Jaka mamy gwarancje ze znowu nas to nie bedzie spotykac, zwlaszcza wtedy kiedy znow mianuje sie na stanowiska miernych ale wiernych ktorych my z dolow przerastamy wiedza, rozumieniem tematu, doswiadczeniem a takze czesto w ogole kompetencjami. Tylko ze my plankton nawet z 2 fakultetami i 3 jezykami nie mamy rodzin, znajomych i kochankow na wysokich stolkach. Po 12 latach pracy stwierdzam ze niestety nie powinno byc w ogole motywacyjnych dodatkow. 13 i inne rzeczy powinny byc wliczone na stale w pensje, a pensje zroznicowane od poczatku ze wgledu na wyksztalcenie i wykonywana prace. Wszelkie Motywacyjne dzis sluzy tylko i wylacznie nagradzniu rodzin kumpli i kochankow. Kto mi zagwarantuje ze tak nie bedzie pozniej tylko ze gra bedzie sie juz toczyc o wyzsza stawke. Teraz w zwiazku ze zmianami znow okaze sie ze my z wyksztalceniem wyzszym utracimy dodatek za np wyzsze wyksztalcenie ktory jest niejako jedyna mozliwoscia na zwiekszenie pensji ludziom zatrudnianym w udzedzie. W koncu wiekszosx zatrudniana jest na te same feupy a tylko dodatki sprawiaja ze ktos moze uznax ze warto bylo 5 lat wyprueac sobie flaki na np. rachunkowosci. I co stanie sie teraz? Odbiora nam to i zrownaja nas z tymi ktorzy pokonczyli tylko szkoly srednie. Czyli zalputy karzel -inteligent, wrog wszystkich warstw spolecznych znow dostanie kopa w d... niestety al w tym systemie ttlko jedno rozwiazanie jest dobre. Pesja bez dodatkow, ale z obligatoryjnymi podwyzkami co no 2-3 lata ktore moglbay zablokowac specjalna komisja po opini przelozonych rozmowie z ocenianym i ocenie jego dokonan. Dzis ludzie ktorzy rocznie w sprawozdanaich maja po kilkadziesiat projektow nie dostaja nic za to rodziny kumple i kochankowie nawet przy 2 projektach rocznie tj jakichs 2 tygodniach pracy w roku dostaja motywacyjne przekraczajace wyobrazenia reszty planktonu...
  3
 • dowalić Urzędasom
  2015-11-25 09:20:07
  Mieli zamrożone pensje przez 8 lat.
  Kwota bazowa od której ustala się pensje Urzednika jest mniejsza od minimalnej Krajowej.

  Tak więc ograbienie ze wszystkiego do cna jest świetnym pomysłem. Dobrym by zniechęcić do pracy za pensję robotnika gospodarczego w Urzedzie...

  To już lepiej grabić liście pod Urzędem czy być Portierem, a nie zasówać i odpowiadać dyscyplinarnie - bo pieniądze te same i takie same zerowe możliwości awansu.

  Polska to Kraj niskich płac i braku perspektyw dla wszystkich łacznie z urzędnikami...
  1
 • X
  2015-11-23 14:28:58
  Mam nadzieję, że Pani Torres niedługo straci swoje stanowisko
  3
 • urzędnik
  2015-11-27 14:40:43
  Śmiechu warte jest wynagrodzenie w SC - ponadto 8 lat bez żadnej podwyżki. Niedługo płaca pracownika urzędu zrówna się z najniższą krajową. Ale kogo to obchodzi? Jeżeli różnica pomiędzy pracownikiem, a dyrektorem jest 10 razy większa to o czym mowa? Tanie państwo? Źle opłacani ludzie , to zwykle źle obsługiwane społeczeństwo.Młodzi uciekają za granicę, a pozostają tylko starzy i młode osoby z małymi kwalifikacjami. A po cóż w ogóle dyskutować jeśli to jest " mowa trawa ", a stan jaki był taki pozostaje.
  0
 • T1000
  2015-11-23 22:55:47
  Dopóki w tej gazecie beznadziejny pismak Radwan będzie szczuł przeciwko służbie cywilnej, dopóty jej rynsztokowy poziom będzie zagwarantowany.
  2
 • kapral
  2015-11-24 17:06:17
  PiS do tej pory był chwalony przez urzędników. W końcu to za PiS dostali ostatnio podwyżki do swoich marnych pensji. Jeśli partia rządząca posłucha rad pani Bartyzel, której raport wyraźnie wskazuje na jej brak kompetencji do zajmowania stanowiska Szefa SC, to straci ponad milion wyborców (urzędnicy wraz z rodzinami). Co więcej potwierdzi, że jest rządem słabym, nie dbającym o dobro Polaków (źle opłacany urzędnik to słaby urzędnik i niewydolny aparat państwowy) i słuchającym jedynie argumentów siły (górnicze związki zawodowe - przywilejów górniczych PiS nie ruszy), a nie siły argumentów.
  0
 • psps
  2015-11-29 13:13:58
  Tani urzędnik to jak tani fachowiec. Nie tędy droga do naprawy Rzeczpospolitej. Urzędników za dużo - to prawda. Co najmniej o połowę. Ale nie we wszystkich instytucjach. Nie na wszystkich szczeblach. Mam nadzieję, że nowa władza to wie. Mam nadzieję, że zlikwidowany zostanie nepotyzm i zatrudnianie kolesiów - czyli bez konkursów. A w komisjach powinni być pracownicy z "dołów" a nie już ustawione kolesiostwo. Sprawa prosta. Jak w urzędzie jest zatrudniona osoba z jakiejś rodziny to druga już nie może. Nawet z dalszej.
  4
 • Szlag
  2015-11-30 10:05:16
  Biurokracje tworzą politycy. To ich" twórczość prawodawcza" wymaga ludzi, którzy wykonają ich pomysły. Coraz bardzie rozbuchane i skomplikowane. Jednocześnie tymi ludźmi się gardzi, bo nic nie produkują i są dobrym materiałem do bicia piany politycznej i szczucia jednych na drugich.Ta słynna 13-tka to 6% rocznych zarobków, zarobków przeważnie na granicy ubóstwa. Ale często pozwalało to połatać jakieś wydatki. Ale inni tego nie mieli, więc zabrać. A może tak dać tym co nie mają? Może by tak zapewnić pewność zatrudnienia zamiast wysyłać kolejną grupę na dryfowanie w nieznane? Polski Naród żyje tylko równaniem w dół, i zawiścią. Zabrać tym co mają -, niech nikt nie ma! A co z życiem tych ludzi i ich rodzin? Poprawi się? Znajdą zatrudnienie poza urzędami ze swoimi kwalifikacjami? Oczywiście gów..o to kogo obchodzi. Dokopać urzędnikom w całości i sprawiedliwość nastanie. Państwo zapłaci więcej za zasiłki, elektorat biedaków się zwiększy i można im będzie obiecywać dobrobyt w przyszłości. Tak państwo, czyli politycy, dba o swoich, przecież, pracowników i ich przyszłość. Jak zwykle każda reforma płac zmierza faktycznie do ich obniżenia. Szkoda słów.
  0
 • Mirek
  2015-11-24 08:19:27
  A górnicy,do których państwo dopłaca podlegają szczególnej ochronie.Taka to równość obywateli w rozumieniu PiS.
  0
 • ewka
  2015-11-24 07:30:43
  w gazecie prawnej to tylko artykuły o emerytach i służbę cywilnej - szczujące
  2
 • karaluch
  2015-11-23 23:00:47
  albo coś jest dobre albo tanie. Drogie społeczeństwo sami sobie odpowiedzcie na pytanie dlaczego praca w urzędach tak wygląda jeśli zarabia się najniższą krajową a dyrektory 10 razy więcej.
  0
 • Leo
  2015-11-23 15:55:18
  W urzedach tez trzeba zrobic audyt.
  4
 • m
  2015-11-23 22:37:35
  A ja 30 lat pracy na 2 etaty i wychodzi minimalna płaca w wysokosci 1750 zł, bez dodatków, bez nagród BEZ NICZEGO. Jak żyć???
  0
 • antypropaganda
  2015-11-23 12:11:08
  Łżecie jak psy:
  "Wzrost płac byłby zależny do dynamiki PKB (teraz - od koniunktury gospodarczej i sytuacji na rynku pracy) oraz od wyników oceny okresowej pracownika. "

  8 lat zamrożonych płac w sądownictwie i prokuaturach
  0
 • Wrocco
  2015-11-23 12:34:55
  Oby! Koniec z nierobstwem
  20
 • OLA
  2015-11-23 09:24:44
  Owszem jak PIS chce zabrać TYLKo urzędnikom to jesli są chrześcijanami to powinni zabrać i nauczycielom i górnikom oraz ubruttowić mundurowym pensję aby równiez płacili na swoją emeryturę. PIS pamietajcie że jak TYLKO jednej grupie zabierzecie ...to świadczy o Debiliźmie władz.
  0
 • alojzy
  2015-11-24 07:35:12
  W służbie cywilnej to tylko na stanowiskach kierowniczych maja ogromne zarobki a pozostali poddani - ochłapy Tu trzeba zmienić płace aby nie było tak ogromnego rozwarstwienia płac w tej służbie. Mam nadzieje z PIS jak zapowiadał zmieni w służbie cywilnej wszystkich kierowników, naczelników, dyrektorów, burmistrzów, starostów, prezesów
  1
 • eerr
  2015-12-18 19:23:18
  zabrać wszystko a dalej dyrektorzy, kierownicy będa na koniec roku dostawali nagrody po kilkanaście tysięcy zł, a pracownicy jałmużna, kiedy to się kuźwa skończy
  0
 • 2w
  2015-12-14 08:45:26
  Urzędnicy państwowi zarabiają ok. 1/5 tego co zarabiają ich odpowiednicy na zachodzie UE. Przy tych samych cenach, tak niskie zarobki nie są niczym uzsadnione.
  0
 • podwyżek
  2015-11-23 08:43:59
  proponuję zapoznać się z podwyżkami wynagrodzenia jakie przez kilka lat miał pan kapica z ministerstwa finansów - informacja jest dostępna na stronie internetowej www.skarbowcy.pl - to jest tanie państwo i brak podwyżek dla plebsu z administracji
  0
 • joanna
  2015-11-27 13:01:42
  PiS obiecywało w wyborach podwyżki , a nie zabieranie wszystkich dodatków dla "urzędników" . tzw "dziadów". Myślę , że nie posłucha p. Bartyzel !!! i nie zabierze dodatków , trzynastek, odpraw czy nagród jubileuszowych
  Urzędnicy przez 8 lat nie mieli podwyżek.
  0
 • Na stanowiska Dyrektorskie
  2015-11-23 08:19:26
  Torres zlituj się ...na Stanowiska Dyrektorskie bez konkursu w ramach partyjnego oczywiście konkursu...
  To nie Słuzba Cywilna ...to Służba Swoim Kolesiom...


  Ale przesunąć z jednego podstawowego stanowiska na drugie już nie da sie w ramach awansu wewnętrznego i przeprowadza się bzdurne i zbedne postępowania i przewala setki CV po ty by i tak przesunąć tego co się chciało przesunąć...
  0
 • Marcinos
  2016-02-24 23:25:13
  Zmniejszyć emerytury byłym s-bekom i ormowcom -zomowcom,od razu w kasie będzie więcej pieniędzy..
  0
 • glos
  2016-05-06 21:36:52
  od odsuniecia od pracy emerytow resortowych zaczac! od scigania nepotyzmu wiemy jak wyglada zatrudnianie rodzinnych klanow we firmach tzw panstwowych
  0
 • ES
  2015-11-28 14:34:44
  Brawo .szanowny rządzie PIS , wreszcie ,pora , tak jak u nas administracja nigdzie nie jest taka duża.
  Może wreszcie nepotyzm zginie, znikną wysoko wynagradzani ,nie wiadomo za co ludzie poprzedniego rządu, szczególnie PSL-u. Może wreszcie mamusia czy tatuś nie będą doić państwa naszego poprzez dawanie zarobić swojej rodzinie i nie tylko na różnego rodzaju wymyślone umowy i wymyślone stanowiska.
  BRAWO
  2
 • xymena
  2015-12-14 14:50:25
  Jak miała się nie zwiększyć liczba urzędników skoro w1998 r. prawicowy rząd Buzka przeprowadził reformę administracyjną, okrzykniętą niebywałym sukcesem, tworząc masę dodatkowych urzędów - urzędy marszałkowskie, starostwa powiatowe. Pytanie, na ile to było sensowne zwłaszcza starostwa można by zlikwidować. Dodatkowo przystąpiliśmy do UE, otrzymujemy od 2004 r. fundusze unijne, którymi ktoś musi zarządzać ktoś musi je rozliczać, monitorować, promować itp. mniej więcej do roku 2025, jak nie dłużej. Silą rzeczy urzędników musi być więcej , A amatorskie pomysły jak to jeden urzędnik mógłby robić za 3, to można o kant rozbić.
  0
 • ja
  2015-11-23 08:03:34
  W sumie to nie wiadomo dokładnie, co nowego wnosi ten artykuł. Same nowe ministerstwa to nie jest przecież wykańczanie sc. A pani Bartyzel to nie jest żadna nowa szef sc!!! Wręcz mamy nadzieję, że nowa władza podziękuje tej pani, która powinna założyć swoją firmę, gdzie będzie wdrażać swój program motywacyjny.
  0
 • Cleo
  2015-12-18 20:56:54
  W budżetowce zarabiamy na rękę 1600 zł, tak zabierzcie stażowe i trzynastki...pójdziemy do mopsu ;)
  0
 • Al
  2015-11-29 10:00:44
  Zaczynam żałować, że głosowałem na PiS. To upokarzające żeby nas urzędnikow tak tak traktowano. Niech zabiorą wszystko nawet całą pensję. Niech ci na "górze" ujawnią ile zarabiają. Niech wszystkim te mordy wykrzywi, ktorzy nie mając pojęcia o tych szarych urzednikach wypisują takie BZDURY. Ja zarabiam 1480 zł netto razem z dodatkiem stażowym po 46 latach pracy. Czy to tak wiele za dużą odpowiedzialność na moim stanowisku pracy. Tak autentycznie płacą za starszego inspektora. Czy zmuszają mnie abym twierdził, że za platformy było lepiej. Ze zamierzenia to prezent dla Platformy.
  Pozdrawiam wszystkich szarych pracownikow urzędow wjewódzkich.
  1
 • zwykłypolak
  2016-04-25 09:04:46
  Za nie długo zarobki urzędników najniższych szczeblem urzędów będzie można zrównać z najniższą krajową.
  0
 • Takemwykoncypował
  2015-11-23 16:25:20
  Jeżeli już, to 13 może nie być dopiero w 2017r. za rok 2016.
  Zaś przepisy - jeżeli tylko zdążą z ich uchwaleniem - powinny obowiązywać od 01.01. 2016r.

  Poza tym Służba Cywilna to nie tylko Urzędnicy Mianowani, ale przede wszystkim pracownicy zatrudnieni na umowę o pracę z warunkami określonymi w ustawie o służbie cywilnej.
  0
 • J23
  2016-01-05 17:14:10
  PiS musi znaleźć teraz pieniążki na biednych, aby za nieróbstwo dać po 1000 zł na świadczenia rodzicielskie a następnie po 500 zł. jak się coś obiecało to należy dotrzymać obietnicy. szkoda tylko, że nie wspierają urzędników, którzy wykonują setki obowiązków i ciągle mają dokładane nowe za śmieszne 1800. Tak jak ktoś wyżej napisał czas chodzić po lekarzach i brać zwolnienia ile się da. Zresztą należy wesprzeć pielęgniarki, górników i nauczycieli. Najwyższy czas by urzędnicy też zebrali się w jedność i wyszli na ulicę, bo inaczej to będziemy tylko chłopcami do bicia.
  0
 • Acudburn
  2015-11-23 09:32:55
  Do roboty urzedasy, a nie siedzieć na necie..
  1
 • zzzzzzzzzz
  2015-11-23 18:44:09
  OLA MAM TAKIE SAMO ZDANIE NA TEN TEMAT JAK TY.
  0
 • skarbona
  2015-11-23 07:22:46
  Kwota bazowa nie wzrośnie choć w 2016 będzie niższa o 24 zł od płacy minimalnej.
  Ciekawe co zrobią dalej?
  Czy zabranie "13" dotyczyć będzie też "biednych" nauczycieli, policjantów, strażaków?
  Czy oczywiście tylko SC?
  0
 • czytelnik
  2015-11-23 07:35:01
  Należy uświadomić czytelnikom, iż urzędnicy Służby Cywilnej i zwykli urzędnicy to dwie całkowicie różne sprawy.
  Ci pierwsi mają super zarobki i rozliczne ustawowe przywileje, ci drudzy, jak nie są na kierowniczym stanowisku, zarabiają poniżej średniej krajowej i często ledwie wiążą koniec z końcem.
  0
 • Liberal
  2015-11-23 12:22:50
  Artykuł to odgrzewany kotlecik.
  0
 • zzzzzz
  2015-11-23 18:51:42
  Na skarbowcach nie komentuje się tej kwestii. Czyżby związkowcy zarobili a przeciętny pracownik stracił?
  Panie Ludwiński co Pan na to ?
  0
 • dsdsdsd
  2015-11-23 20:15:20
  najlepiej to rozstrzelajcie ich i zostanie wam na górze kupę forsy do brania dla siebie
  0
 • rrr
  2015-11-23 22:31:39
  I jeszcze ostatnio TK (polityczny) orzekł negatywnie o układach zbiorowych w służbie cywilnej. Ludzie czas zacząć brać łapówy, takie żeby się opłacało...
  0
 • skarbona
  2015-11-24 07:08:42
  "Acudburn z IP: 176.11.28.* (2015-11-23 09:32)"
  A ty niby na wakacjach?
  Uprzedzę: my też mamy urlopy!
  0
 • kukunamuniu
  2015-11-28 19:18:53
  Tak jest ! Niech te wredne urzędasy zasuwają za ustawową najniższą ! Na emeryturę dopiero w wieku 80 lat ! A prawda taka, że to posłowie i senatorzy psuja w Polsce prawo uchwalając je na zamówienie grup lobbystów. A urzędnik ma je realizować bo od tego jest.
  1
 • K
  2015-11-30 09:59:03
  za wiele się nie zmieni, poza może zubożeniem dalszym, poza roszadami u nich i zmianami nazw, niszczac tych pozapartyjnyhc, wielu ciułaczy samozatrudnonyhc, ci urzędnicy będą żyli z dnia na dzień , za wszystko płącić jak im wkoło kazą niezzależnie zcy mają i czy słuszne się od nić żada , nie majac na zus i perspektywę emetrutur głodowych j, jak dożyją , cz tak ma być bo na dizsiaj cały zcas tak jest a u ‘góry; nie oszczędzają jak widac , swiat dla nich otwarty w luksusowy sposób do tego tam jest a tu wiecznie nie ma, brakuje, im mniej ludzi ma przynajmniej średnie poieniadze tym gorzej stagnacja rozwojowa wszelak postepuje, !
  1
 • Najlepiej ...
  2015-11-30 15:36:52
  ... niech tyrają za darmochę i cieszo się, ze w ogóle majo prace.
  1
 • ,,,,
  2015-12-14 09:36:36
  no wreszczie coś się dzieje ,idzie to w dobrym kierunku
  1
 • orange juice
  2015-11-23 07:33:10
  Kolejne rządy wykańczają administrację. Potem się będziecie dziwić że w urzędach nic nie możecie załatwić. Już teraz płace są takie, że do konkursów dopuszczają ludzi po maturze, bo nikt po studiach nie przyjdzie pracować na 1800 brutto.
  1
 • lukko
  2015-11-23 08:58:47
  "Likwidacja trzynastki i dodatków: Zmiany dla urzędników od 2016 roku" - tytuł sugeruje, że w 2016 roku nie będą już wypłacane trzynastki, tymczasem o takiej decyzji rządu nie pisze żadna inna gazeta oprócz Gazety Prawnej.
  1
 • piniusz
  2015-11-28 11:02:58
  Spis powszechny-czternaście milionów ludzi zarabiało na utrzymanie 16,8 mln osób biernych zawodowo oraz na 7 mln dzieci (czyli osób do 15. roku życia).To pokazuje że przeszło połowa Polaków nie bierze udziału w wytwarzaniu bogactwa narodowego.W jakiej grupie ludzi,są żądający 13 pensji,nie trudno się domyślić i nie są w grupie wytwarzania PKB
  2
Reklama
Reklama

Zobacz więcej