Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Pensja tysiąc euro i jedna umowa, czyli co partie przed wyborami proponują pracownikom

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Co pracownikom obiecuje PO Platforma Obywatelska nadal próbuje uporządkować rynek pracy, czemu służy między innymi walka z szarą strefą. Guza: Jeden kontrakt, wiele pytań>> Jednym z elementów tej walki byłoby więc wprowadzenie jednolitego kontraktu z pracownikiem. W zamierzeniu - miałoby to wyeliminować śmieciówki. "Umowy cywilnoprawne, te trwające ponad miesiąc, jak również te formy zatrudnienia, które są dziś regulowane w kodeksie pracy, zastąpimy jednym kontraktem” – zapowiedziała Kopacz podczas prezentacji nowego programu. PO chce wprowadzić kontrakt w ciągu najbliższych dwóch lat. Zmiany nie objęłyby jednak samozatrudnionych, rolników i pracujących na umowy o dzieło. Pracodawcy też proponują zlikwidowanie obowiązujących kontraktów>> W ramach walki z szarą strefą i stabilizacji zatrudnienia Ewa Kopacz zaproponowała też wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, nie mniejszej niż 12 zł brutto. Premier zapowiedziała też likwidację obowiązku finansowania przez pracodawców etatów związkowych.
Co pracownikom obiecuje PO Platforma Obywatelska nadal próbuje uporządkować rynek pracy, czemu służy między innymi walka z szarą strefą. Guza: Jeden kontrakt, wiele pytań>> Jednym z elementów tej walki byłoby więc wprowadzenie jednolitego kontraktu z pracownikiem. W zamierzeniu - miałoby to wyeliminować śmieciówki. "Umowy cywilnoprawne, te trwające ponad miesiąc, jak również te formy zatrudnienia, które są dziś regulowane w kodeksie pracy, zastąpimy jednym kontraktem” – zapowiedziała Kopacz podczas prezentacji nowego programu. PO chce wprowadzić kontrakt w ciągu najbliższych dwóch lat. Zmiany nie objęłyby jednak samozatrudnionych, rolników i pracujących na umowy o dzieło. Pracodawcy też proponują zlikwidowanie obowiązujących kontraktów>> W ramach walki z szarą strefą i stabilizacji zatrudnienia Ewa Kopacz zaproponowała też wprowadzenie minimalnej stawki godzinowej, nie mniejszej niż 12 zł brutto. Premier zapowiedziała też likwidację obowiązku finansowania przez pracodawców etatów związkowych. / PAP / Radek Pietruszka

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Powiązane

Reklama

Komentarze(4)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • lika
  2015-10-04 10:55:43
  PO mówiąc o płacy ,niech przypomni sobie nagranie z rozmowy z komisarzem UE Bieńkowską ,że za 5000 zł lub 6000 zł ,pracuje głupek lub złodziej albo nieudacznik.Jak ma się przedwyborcza licytacja 12=15 zł za godzinę pracy /najniższa/. do tej tezy?
  0
 • Nie wierze starej ENDEROWIE czyli 2500 AFER PO-PSL
  2015-10-03 18:42:38
  Zawraca nam glowy. A mysli jak nas oszukac przy wyborach 25 pazdziernika , stara OSZUSTKA ! ! !
  PKW nie chce ujawnienia protokołów i cząstkowych wyników wyborów
  data:02 października 2015 Redaktor: Redakcja

  Krystyna Łazor i Hanna Dobrowolska z RKW - w Republice Na Żywo o próbach wywalczenia transparentności liczenia głosów i publikacji pełnych danych z wyborów, poprzez zamieszczenie wszystkich protokołów wyborczych w internecie.

  Jak informowaliśmy, w poniedziałek odbyło się spotkanie przedstawicieli Ruchu Kontroli Wyborów z reprezentantami Państwowej Komisji Wyborczej.
  " Kluczowe kwestie, które postulujemy rozbijają się o mur złej woli, inercji urzędu i demonstrowania pozycji jedynowładztwa" – mówiła o spotkaniu z przedstawicielami PKW Hanna Dobrowolska Koordynator Krajowy Ruchu Kontroli Wyborów.
  Krystyna Łazor, Koordynator d.s Prawnych RKW przedstawiła listę postulatów, w których realizację delegacja zabiegała w PKW.

  PKW obstaje przy dotychczasowej praktyce ogłoszenia dopiero kompletnych wyników, i to w formie arkuszy zliczeniowych, odmawiając publikacji wszystkich protokołów.
  0
 • niepelnosprawny 1 grupa lezecy udary..
  2015-10-04 13:30:44
  wszystki partie zapomnialy o rencistach. oraz niepelnosprawnych.przypaminamy to jest potezny elektorat...
  0
 • polak
  2015-10-05 14:00:26
  Juz wystarczy tego oszukiwania i mamienia" - a o najważniejszym obniżeniu do poprzedniego emerytalnego to cisza ? brak podwyżek w budżetowce od 8 lat -cisza ? ( z wyjątkiem dla kierownictwa )
  0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej