Rząd rozdaje pieniądze: Od 2017 rośnie płaca minimalna. Będą podwyżki dla urzędników

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.06.2016, 07:59; Aktualizacja: 30.06.2016, 13:24
pieniądze

Stawka godzinowa może wzrosnąć z planowanych 12 do 13 zł.źródło: ShutterStock

Płaca minimalna w górę od 2017 r. Najsłabiej zarabiający urzędnicy też dostaną podwyżki. Gabinet Beaty Szydło niespodziewanie zdecydował, że podniesie najniższe wynagrodzenie o 150 zł w porównaniu z tegorocznym, czyli wzrośnie ono do 2 tys. zł. To głęboki ukłon w stronę pracowników najniżej uposażonych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • zwykły urzednik(2016-06-15 09:29) Zgłoś naruszenie 9030

    Az chce mi smiac z reakcji - pracodoawców za okreslnie "potworna podwyzka płac " - cholera sami maja potworne dochody, luksusowe samochody, domy, wczasy ! i jeszce im mało ! A to niech zlikwiduja swoje firmy i ida do budzetówki na stanowisko szaregopracownika !! zobaczymy czy bedzie ich na na takie luksusy stac

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Mity i fakty(2016-06-15 09:05) Zgłoś naruszenie 575

    Zarobki w administracji? Zobaczcie sami jakie płace oferują urzędy. Takie są dostępne oferty na stronie z ogłoszeniami o pracę w służbie cywilnej. Komenda Główna Straży Granicznej w Warszawie oferuje pensję "ok. 2037 zł. netto + dodatek za wysługę lat" Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej w Warszawie proponuje pensję z mnożnikiem kwoty bazowej 1,65. Policzmy zatem 1,65 x kwota bazowa 1873,84 zł brutto = 3091,836 brutto = 2.220,83 zł netto Ministerstwo Sprawiedliwości - 2 286,39 złotych na rękę. Komenda Główna Policji w Warszawie podaje - 2 194,40 na rękę. GUS - 2 142,22 netto + dodatek stażowy Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA w Warszawie oferuje wynagrodzenie - 1873,84 zł brutto + a więc 1 372,41 złotych netto

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • optymista(2016-06-15 10:29) Zgłoś naruszenie 5133

    Wreszcie ktoś pamięta o najniżej uposażonych a nie o liberałach , tak trzymać , sondaże do góry

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • ufff(2016-06-15 14:44) Zgłoś naruszenie 493

    pracuję w budżetowce jako specjalista i moja pensja będzie taka jak minimalna, to ja już wolę być sprzątaczką niż być ciągle straszona kontrolami i zwolnieniem dyscyplinarnym za błąd. Od 2008 roku raz dostałam 100 zł podwyżki, a minimalna rośnie i rośnie.....

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • teresa(2016-06-15 11:02) Zgłoś naruszenie 4613

    Pracownik 2000 brutto a zarząd i prezesik po 100 000 no i z czego oni mają płacic te 150 podwyżki !!! obetniecie sobie darmozjady i dołożycie tym którzy na was pracują a jak nie to sami będziecie tyrać !!! 25 lat wam nie wystarczy wysługiwania się niewolnikiem ?

    Odpowiedz
  • KOD(2016-06-15 13:35) Zgłoś naruszenie 438

    poprzednio jak rządził PiS też był wielki lament lewiatana BCC itd. i co i nic 2008 - 1126 2007 - 936 ------------------ suma 190 zł. a komuszki socjaliści z SLD OPZZ PSL UP Kwaśniewski podnieśli w 2006 o 50.10 zł.( 899,10 brutto )

    Odpowiedz
  • skarbona(2016-06-16 07:15) Zgłoś naruszenie 400

    "Najmniej zarabiających w służbie cywilnej, których wynagrodzenie nie przekracza 2,6 tys. zł, jest ponad 60 tys." Pogratulować ... Czyli 50% zarabia MNIEJ niż na kasie w Biedronce?

    Odpowiedz
  • Remek(2016-06-15 11:19) Zgłoś naruszenie 3719

    Rozpoczął się lament złodzieji i wyzyskiwaczy którzy będą zwijać swoje firmy krzaki, nikt już nie pracuje za 1000zł, dojdą jeszcze do tego ryki UBeków z firm ochroniarskich którzy stracą swoje emerytury.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • aaa(2016-06-15 08:33) Zgłoś naruszenie 341

    Zapraszam do Uzdrowiska Cieplice i popytajcie pracowników ile zarabiają i kiedy mieli ostatnią podwyżkę

    Odpowiedz
  • Pracownik(2016-06-15 12:20) Zgłoś naruszenie 3216

    Prawo PIS słupki pójdą do góry,a liberałowie tj.PO do rozkładu.Jeszcze zlikwidować zlecenia bo to jest patologia i wyzysk pracownika.I następne 4 lata PIS ma wygrane.PIS nie rozdaje pieniędzy ale ma komu wziąć,tym cwaniakom.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Enon(2016-06-15 09:19) Zgłoś naruszenie 2945

    Dodajmy: rozdaje pieniądze przedsiębiorców udając dobrego wujka.

    Odpowiedz
  • ubogi cywil(2016-06-15 08:45) Zgłoś naruszenie 2810

    To wszystko da razem 85 zł netto na głowę. Po prostu żyć nie umierać !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cwaniactwo i okradanie nas skonczylo sie na ZAWSZE(2016-06-15 13:17) Zgłoś naruszenie 2721

    Slychac kwiki i ryki , a gdzie nasze osmiorniczki ? ? ? Najlepiej nic nie robić i ciągle mówić, że nie ma pieniędzy. Dlaczego kraje europy zachodniej stać na normalną pensję dla ludzi, zasiłki socjalne, dodatek mieszkaniowy, dodatek do pracy jeśli pensja znacznie odbiega od średniej krajowej, normalne emerytury, normalne ceny towarów, wysoką kwotę wolną od podatku, itd. Rozumiem, iż do tej pory ta kasa była i u nas tylko rządzący nie chcieli zrezygnować z dobrobytu własnego na rzecz społeczeństwa. Brawo PIS, nie głosowałem na was ale widzę, że idziecie w dobrym kierunku. Popieram w 100% bo nikt wcześniej w tak widoczny sposób nie zajął się codziennymi sprawami społeczeństwa.

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • ss(2016-06-15 18:48) Zgłoś naruszenie 250

    Wzrasta minimalna pensja także za tym powinny wzrastać inne pensje, a tak od wielu lat ludzie nie mają podwyżki i niewiele zarabiają więcej od najniższej krajowej - pensja minimalna zbliżyła się do ich pensji - od lat stała w miejscu.

    Odpowiedz
  • n(2016-06-15 16:53) Zgłoś naruszenie 220

    tak dla najmniej zarabiających urzędników tak jak teraz czyli najwięcej znów dostali kierownicy hhaha bo nikt tego nie sprawdza

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Od...(2016-06-15 19:37) Zgłoś naruszenie 210

    Od kazdej placy, w tym od placy minimalnej juz dawno powinna byc kwota wolna od podatku w wysokosci 20% sredniego krajowego wynagrodzenia. Nie moge sluchac, jak wiele osob sie wypowiada, ze placa minimalna w Polsce jest za wysoka. --- Kwota wolna od podatku to instrument ekonomiczny, ktorym w Polsce nie potrafimy sie poslugiwac.

    Odpowiedz
  • XXX(2016-06-15 11:29) Zgłoś naruszenie 1221

    kOLEGO ZAŁUŻ FIRMĘ KUP DOM WCZASY AUTO LUX WSZYSTKO NA KREDYT ZA 30 LAT SPŁACĄ DZIECI ... ALE MI BOGACTWO NAJBARDZIEJ ZADŁUZONY PRZEDSIĘBIORCA W POLSCE NA 46 MLN ZŁ POD WARSZAWĄ AŻ MU ZAZDROSZCZĘ OPAMIĘTAJ SIĘ CO MÓWISZ

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • czepialska(2016-06-17 13:18) Zgłoś naruszenie 81

    hmmm tytuł tego artykułu to : Rząd rozdaje pieniądze: Od 2017 rośnie płaca minimalna. Będą podwyżki dla urzędników a rubrykę wcześniej jest artykuł : Podwyżki były tylko epizodem. W przyszłym roku większych pensji dla urzędników nie będzie to wkońcu jak?

    Odpowiedz
  • misiek(2016-06-15 14:51) Zgłoś naruszenie 814

    czy się stoi czy się leży, 2000 się należy. kto za to wszystko zapłaci? Pytanie czy dotyczy to zatrudniania Ukraińców?

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Obnizyc nierownosci w dochodach(2016-06-15 19:52) Zgłoś naruszenie 30

    Wieloskalowej progresji podatkowej wszyscy rzadzacy , nie wypominajac co zrobil PiS za poprzednich swoich rzadow, bali sie jak diabel swieconej wody. Juz najwyzszy czas wskaznik Giniego z 33 /2013 r,/, a obecnie conajmniej 35, obnizyc do 26.

    Odpowiedz