Rząd rozdaje pieniądze: Od 2017 rośnie płaca minimalna. Będą podwyżki dla urzędników

autor: Marek Chądzyński, Grzegorz Osiecki15.06.2016, 07:59; Aktualizacja: 30.06.2016, 13:24
pieniądze

Stawka godzinowa może wzrosnąć z planowanych 12 do 13 zł.źródło: ShutterStock

Płaca minimalna w górę od 2017 r. Najsłabiej zarabiający urzędnicy też dostaną podwyżki. Gabinet Beaty Szydło niespodziewanie zdecydował, że podniesie najniższe wynagrodzenie o 150 zł w porównaniu z tegorocznym, czyli wzrośnie ono do 2 tys. zł. To głęboki ukłon w stronę pracowników najniżej uposażonych.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (75)

  • ddf(2017-04-23 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    najmniej jak zawsze urzędnicy na samym dole, 1,3 % przy 2 tys. brutto tj. 26 zł po 25 latach pracy, barwo gra, a nie da się może tych urzędników na dole utylizować, więcej by dla góry zostało

    Odpowiedz
  • WyIWaszaDemokracja(2017-02-02 19:38) Zgłoś naruszenie 10

    Jesteście zbyt głupi, żeby zrozumieć podstawowe prawa działania gospodarki i jaki wpływ mają tego typu decyzje, na jej działanie( dla trudno myślących: wpływ nie jest pozytywny). Dadzą wam coś zabiorą więcej, inflacja wzrośnie, pieniądz straci na wartości, za więcej pieniędzy kupicie mniej np. artykułów spożywczych, ważne, że więcej bezwartościowego papierka w kieszeni. Zawsze będą was ru**** w du** ZAWSZE! I wy będziecie się z tego cieszyć

    Odpowiedz
  • Zabrzanin(2017-01-13 02:03) Zgłoś naruszenie 10

    Kabaret... u nas tylko podwyżki były dla naczelników i prezydentów... Dla zwykłych pracowników, jedno wielkie ZERO podwyżki od 2008 roku !!

    Odpowiedz
  • Teresa(2017-01-04 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dlaczego nie podnosi się pensji ludziom ,którzy pracują np.45lat jak ja na odpowiedzialnym stanowisku za prawie najniższą krajową i w tym roku odchodzą na emerytury?Zabrano nam wszystkie premie,dodatki za staż ,ogołocono nas do cna ,martwię się jaką będę miała głodową emeryturę ,człowiek zdrowie zmarnował i takie ma podziękowanie

    Odpowiedz
  • Ela(2017-01-03 14:06) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuję na stanowisku urzędniczym w oświacie od 16 lat , ukończyłam studia wyższe , zarabiam jak woźna , która nie ma stażu pracy , a jej podstawa jest o 340 zł. większa od mojej, masakra, jestem zdemotywowana , planuję wyjechać do pracy za granicę

    Odpowiedz
  • Ans(2017-01-02 22:32) Zgłoś naruszenie 00

    Stale podnosi płaceminimalnne a co z resztą od 7 lat mam tą samą stawkę i zaraz będę miała płacę minimalną po 35 latach pracy lepiej było nie pracować tylko żyć na koszt państwa .Wsty mi że mieszkam w takim chorym kraju

    Odpowiedz
  • urzędnicZka (2017-01-01 22:02) Zgłoś naruszenie 00

    Pracuje w urzędzie 10lat . Mam 1700zł na rękę .zastanawiam się nad pójściem na bezrobocie .Bo przy 2dzieci chodzących do szkoły i siedzących tam od 7.30 do 16.30 ta praca to bez sensu

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • petent urzędu(2016-12-31 13:29) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy artykuł...!? tylko ze z tego co mi wiadomo żaden pracownik sfery budżetowej nie dostał żadnej podwyżki w swoim urzędzie, więc skad te informacje? Szczerze, dziwię się, że urzędnicy nie biorą łapówek, bo za te ochłapy, które dostają tytułem uposażenia nie da się wyżyć!!!!

    Odpowiedz
  • Zmęczony Polak(2016-12-28 14:18) Zgłoś naruszenie 00

    Przepracowałem 35 lat i dziś w korpusie służbie cywilnej mam 1900 zł.Jak pamiętam to za komuny było łatwiej o podwyżkę niż teraz.PSL i PO dawało najbogatszym więc głosowałem na PIS,a teraz się okazuje że PIS też ma nas gdzieś.

    Odpowiedz
  • Zbych(2016-11-25 21:35) Zgłoś naruszenie 00

    Wzrost stawki godzinowej do 13 zł. już wiadomo spowoduje wzrost bezrobocia. Przykład: w osiedlach strzeżonych ochroną i innych obiektach ochranianych to min. 2 pracowników wynagradzanych po 5-7 z godzinę pracy. Koszt ochrony takiego osiedla, obiektu to ok. 15 tys. zł. miesięcznie. Przy wzroście wynagrodzenia min. do 13 zł., czyli o ok. 60% koszy ochrony wzrosną do np. 24 tys. zł. Właściciele tych obiektów w większości ograniczę ochronę do jednego pracownika, drugi pracownik pójdzie na bruk. To efekt podwyżki min. wynagrodzenia. Będzie dobrze, bo ten jeden pracownik zarobi 3- 3,5 tys na rękę, ale drugi będzie bezrobotny.

    Odpowiedz
  • Glmn(2016-11-24 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    2 tyś to powinno być na rękę. 1460 zł to są grosze w porównaniu do tego ile potrzeba na rachunki a o wyzywieniu rodziny nie wspomnę.

    Odpowiedz
  • pracownik budzetówki(2016-10-14 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    30 lat pracy . 1500 zł na rękę razem ze stażowym . To jest Polska . ???????????? dla Polaków uczciwie pracujacych . To nie żart

    Odpowiedz
  • Obniżyć podatki(2016-09-23 18:57) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd rozdaje pieniądze: Od 2017 rośnie płaca minimalna. Będą podwyżki dla urzędników. Płaca minimalna w górę od 2017 r. Najsłabiej zarabiający urzędnicy też dostaną podwyżki. Gabinet Beaty Szydło niespodziewanie zdecydował, że podniesie najniższe wynagrodzenie o 150 zł w porównaniu z tegorocznym, czyli wzrośnie ono do 2 tys. zł. To głęboki ukłon w stronę pracowników najniżej uposażonych. Rząd i premier Beata Szydło niech nie Bendą tacy mądrzy chcą dobro dla narodu to niech wynagrodzenie zostanie takie, jakie jest a obniżą podatki. Podwyżka wynagrodzenia ze strony rządu i Beaty Szydło to strata narodu a zyska tylko dwu lub trzykrotnie dla rząd. A przekona się naród w ciągu pół roku, jaki dobroduszny był rząd. Od tej podwyżki ile będzie mógł sobie kupić a ile będzie stratny z poprzednich lat. Bo to, co robi rząd to dla siebie a nie dla narodu. Każda zmiana rządu to naród jest biedniejszy. Nie dajcie się mediom i rządowi, bo to jest ściemnia. Bo oni robią to, co chcą żeby naród widział tak jak z wata morganom, zaślepić ludzi i otumanić. Przykład dam, że przed podwyżką za 6 zł będziesz mógł kupić 3 bochenki chleba a z pół od podwyżki za 6 złoty kupisz 2 bochenki chleba, Zarobek przed podwyżką to 10 zł a po podwyżce 12 zł i kto na tym zyskał i tak zaślepia nas rząd podwyżkami. Następny przykład na weekend dwa lata temu wydawałem 60 zł a dzisiaj za 100 zł nie zrobię zakupów a pensja nie zmieniła się i sąsiadki emerytura jest ta sama. Tak jak pisałem u góry niech obniżą podatki a nie podwyżki do pensji, bo na tym stracimy, Nie daj się otumanić nikt nic za darmo nie daje musi mieć z tego korzyści a z oszustwa, kradzieży i zaślepiania narodu to nasz rząd powinien mieć dokument mistrzowski taki jest w tym dobry.

    Odpowiedz
  • zaklin(2016-09-13 18:12) Zgłoś naruszenie 10

    Ja zaczynam zwijać firme i wyjeżdżam , nie stać mnie na utrzymanie pracowników za taką kwotę niech obniżą mi podatki , I tak mają u mnie wiecej niż minimalna a teraz jak minimalna będzie większe będą chcieć więcej ..zaczynam zwalniać większa pensja, większe zusy większe podatki skur.....ny wiedzą co robią. Mały przedsiębiorca zapłaci za 500 plus i podwyżki dla chciwych rządzących

    Odpowiedz
  • wystarczy...(2016-08-05 09:06) Zgłoś naruszenie 10

    Wystarczy obniżyć podatki , Zus , podnieść kwotę wolna od podatku i człowiek zarabia więcej. Ale przecież nie o to chodzi tylko o to aby ściągną więcej podatków. A nazywa się to dbaniem o pracowników . Więcej podatków więcej więcej będzie można dzielić i chwalić się , jacy to dobrzy jesteśmy.

    Odpowiedz
  • oo(2016-06-20 21:18) Zgłoś naruszenie 10

    niepowinni liczyć w roku 2016 a dostali znów ci ci najwięcej zarabiaja a nam 150. Mieli kontrolowac jak są rozdawane podwyżki i nic

    Odpowiedz
  • zuza(2016-06-20 15:45) Zgłoś naruszenie 00

    A emeryt dostanie 2 złote po latach cięzkiej pracy...

    Odpowiedz
  • qwe(2016-06-18 15:11) Zgłoś naruszenie 10

    Warto pamiętać, że pracownik ze swoją rodziną są klientami, więc musi być równowaga, aby był popyt a nie tylko podaż. Najważniejsze to przy podnoszeniu płacy minimalnej, zwiększeniu wolnej kwoty od podatku z wyprzedzeniem trzeba zmniejszać koszt obsługi usług państwowych i samorządowych poprzez lepszą organizacje, zarządzanie i wykorzystanie nowoczesnej technologii IT. Niestety u nas NIE jest to skoordynowane na odpowiednim poziomie więc jest pracochłonne, nieefektywne a więc i kosztowne oparte na prostej pracy wypisywania papierków i składania ich w segregatory. Przy takim rządzeniu bez reformy administracji i zarządzania publicznego nie starczy środków finansowych i zwiększy się jeszcze bardziej dług i będzie klapa.

    Odpowiedz
  • Kolo(2016-06-18 10:14) Zgłoś naruszenie 01

    Prawda jest takaże osoby zarabiające najniższe wynagrodzenie to albo początkujący pracownik , który nic nie potrafi ( często ma dyplomy nikomu do niczego nie potrzebne ale nie ma RZADNEGO doświadczenia )np. Jak chcesz mić świtną fryzurę to szukasz fachowca z papierami czy idziesz do superfryzjera i jest ci zuoełnie obojętne czy skończył szkołę fryzjerską ? I płacisz mu za jego umiejętności znacznie więcej niż innym . Bo to jest właśnie rynek pracy . Sztuczne podnoszenie płacy może doprowadzić wiele firm na skraj bankructwa . Bo przykro powiedziwć śle wiele osób jest tak kiepskimi w swojej pracy że nie zasługują nawet na minimalne wynagrodzenie. Czy dasz się OBCIĄĆ kiepskimi fryzjerowi za najniższą cenę ? Mało kto się zdecyduje . Nie można podnosić mu pensji aby godniej żył. Albo nich się nauczy fachu albo niech zmieni zawód.

    Odpowiedz
  • tylko glupcy pracuja(2016-06-17 21:27) Zgłoś naruszenie 00

    ja ******** ale dostaniemy za pracę kupę forsy, bo aż 2 tys. brutto, netto ok. 1300 zł, gdzie za darmo tj. za ********** się i zrobienie jednej sztuki dziecka 500 zł a mając ich 3 i więcej to więcej za darmo jak za prace, i po wuj się męczyć jak wystarczy w nocy zażyć przyjemności seksualnej. Także wystarczy myśleć dolną częścią ciała a nie górną i ma się więcej za darmo jak niby mądrzy a tak naprawdę tępi pracujący

    Odpowiedz