statystyki

Bezrobotni: Znalezienie pracy od dziesięciu lat nie było takie łatwe

autor: Janusz K. Kowalski13.06.2016, 07:53; Aktualizacja: 30.06.2016, 13:19
bezrobocie, praca, rekrutacja

Przedsiębiorcy coraz częściej zatrudniają nawet osoby bez kwalifikacji zawodowychźródło: ShutterStock

Przez długi czas wykreślenie z rejestru w UP najczęściej nie oznaczało otrzymania etatu. W kwietniu statystyki wyraźnie się poprawiły.

Z rejestru bezrobotnych wykreślono w kwietniu 251,4 tys. osób, spośród których 125,9 tys. w związku z podjęciem pracy. To oznacza, że zatrudnienie znalazło aż 50,1 proc. wszystkich wyrejestrowanych z pośredniaków. Tak dobrego wyniku nie było od 2006 r.


Pozostało jeszcze 87% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Jańcio bezrobotny(2016-06-13 14:01) Zgłoś naruszenie 100

  Bezrobotni: Znalezienie pracy od dziesięciu lat nie było takie łatwe -BEZROBOTNI ZMĄDRZELI I NIE SZUKAJĄ PRACY PRZEZ UP ALE UCIEKAJĄ Z KRAJU.NIKT NIE CHCE UMIERAĆ Z GŁODU ZA PROPONOWANE PŁACE I PO PRZEJŚCIU NA EMERYTURĘ.

  Odpowiedz
 • DZIADEK -63 LATA -STAZ 48 LAT-16 WARUNKI SZKODLIWE(2016-06-13 09:59) Zgłoś naruszenie 61

  RZODZIE PREZYDENCIE I WSZYSTKIE ORGANIZACJE ZWIOZKOWE I KOMISJE PRZY PREZYDENCIE WY NIC NIE ROBICIE W SPRAWIE NARODU .CALY CZAS LUDZIE PISZO AWY POWIELACIE TUSKA JAK MOZNA PO48 LATACH CIEZKIEJ PRACY DOSTAWAC SWIADCZENIE890 ZL .ZWOLNIENIA NIE BYLY Z WINY PRACOWNIKOW TYLKO ZAKLADU.DLA CZEGO NIC NIE ROBICIE NIE MA RZADNYCH USTAW PISALEM DO WSZYSTKICH RZODZOCYCH NAWET DO TV DO RZECZNKA PRAW OBYWATELSKICH DO PANI PREMIER SZYDLO OPISALEM SWOJE ZYCIE DOSTALEM KOPE PROSZE SIE ZGLOSIC DO MOPSU.TEGO UDERZENIA SIE NIE SPODZIEWALEM CALY CZAS ZRODZINO BYLISMY ZA TO PARTJO A TU ROZCZAROWANIE.NAPISALEM DO PREZESA KACZYNSKIGO.MOWI ZE PO NOCACH OGLODA KORYDE.DLA CZEGO NIE CZYTA LISTOW OD SWOICH WYBORCOW.LIST BYL WYSLANY9 STYCZEN 2016 TAK TRAKTUJE SIE SUWERENNY NARUD.MAM63 LATA STAZ48 LAT 16WARUNKI SZKODLIWE NIE UZNANE PRZEZ SOD I ZUS TO SO SETKI A MOZE TYSIOCE TAKICH JAK JA.ZACZYNALISMY PRACE W WIEKU15 LAT PRACOWALISMY WTEDY W WARUNKACH SZKODLIWYCH I NIE BEZPIECZNYCH ZATO WSZYSTKO PLACIMY ZDROWIEM.ALE NIKOGO TO NIE RUSZA BO ONI NIE DOSTAJO890.MAJO W SEJMNIE I SENACIE EMERYTURY I GODZIW ZAROBKI.GDZIE JEST PREZES ZUS DLA CZEGO NARUD nIE MA PRACY A JAK MA TO ZA 3 5ZL.TAK DLUGO NIE DA SIE ZYC.TRAKTOWANI LUDZIE PO 60 SO JAK SMIECI.

  Odpowiedz
 • nik(2016-06-13 12:54) Zgłoś naruszenie 50

  Propaganda sukcesu jak za Gierka, a Polska to potęga gospodarcza. Prawda jest taka, że po tylu latach transformacji, ci którzy nie przetrwali, już nie żyją i się nie poskarżą, bezrobotni bezdomni też nie, bo nie posiadają takich narzędzi, a reszcie po prostu ręce opadają. Urzędy pracy zaprzyjaźniły się z coachami, coraz lepsze metody manipulacji, c.d. malwersacji unijnych pieniędzy na bzdurne szkolenia i kluby pracy i targi, które są promocją układów biznesowych. Pracownicy up tworzą biznesy, tzw. ośrodki szkoleniowe, do których trafiają bezrobotni wysyłani, przez kolegów z ich rodzimych urzędów pracy. Kolejny skok na kasę. Profilowanie pozwoliło wykolegować rzesze ze statystyk. O wizytach co 4 miesiące wielu zapomina, w ten sposób pozwala to wyrejestrować wielu ludzi. Statystyki się zawsze poprawiają, gdy przychodzi sezon na prace ogrodowe i w terenie. Tylko głupcy dadzą się nabrać na te brednie i hurraoptymizm w temacie bezrobocia.

  Odpowiedz
 • TK(2016-06-13 18:50) Zgłoś naruszenie 10

  Oddzielić składkę zdrowotną a zobaczymy prawdziwa liczbę bezrobotnych...............................

  Odpowiedz
 • TK(2016-06-13 18:50) Zgłoś naruszenie 10

  Oddzielić składkę zdrowotną a zobaczymy prawdziwa liczbę bezrobotnych...............................

  Odpowiedz
 • K.(2016-06-14 09:08) Zgłoś naruszenie 10

  Jest ro nieprawda. Szukam pracy 9 m-cy. Studia ekonomiczne (SGH), podyplomowe, biegła znajomość 2 jęz. obcych (w mowie i piśmie) i dobra 3-go. Osób takich jak ja znam bardzo dużo. Teraz najlepsze wykształcenie to licencjat szkoła prywatna.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane