Za kilkanaście lat prawnicy nie będą już potrzebni? Zastąpią ich roboty i sztuczna inteligencja

autor: Karolina Nowakowska24.04.2016, 19:30; Aktualizacja: 24.04.2016, 20:15
Robot

Maszyny obdarzone sztuczną inteligencją są dobrym materiałem na prawników, bo bardzo dobrze radzą sobie z przetwarzaniem dużych ilości danych.źródło: ShutterStock

W ciągu najbliższych lat z rynku mogą zniknąć setki zawodów. Różne badania pokazują różne tempo zmian, ale jedno jest pewne - roboty coraz częściej będą zastępować ludzi. Jaka przyszłość czeka prawników?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • Aa(2016-04-24 23:37) Zgłoś naruszenie 173

    Mam nadzieję, że znikną zawody dziennikarza, pseudonaukowca i wszystkie zawody związane z tzn. cunsultingiem :)

    Odpowiedz
  • Kama(2016-04-24 20:12) Zgłoś naruszenie 81

    Czy pani Autorka uczyla sie budowac pytania w sakole czy w redakcji jakiegos "super ekspresu"?

    Odpowiedz
  • prorok(2016-04-25 05:15) Zgłoś naruszenie 64

    Wreszcie wyroki będą się opierały na logice i będą powtarzalne. Chociaż bym na to do końca nie liczył, bo polskie prawo jest tak niedorzeczne, że robotowi rozerwałoby tranzystory, jakby usiłował pojąć do napisał "racjonalny" usawodawca.

    Odpowiedz
  • Samuel(2016-04-25 01:13) Zgłoś naruszenie 52

    To co beda robic wielopkoleniowe rodziny prawnicze,z czego beda zyc

    Odpowiedz
  • Julek(2016-04-27 21:32) Zgłoś naruszenie 30

    Hmm, szkoda, że nie podano źródła tych rewelacji, ale odszukałem je i tam wcale nie jest powiedziano, że zniknie 700 zawodów, tylko zbadano wpływ komputeryzacji na 702 zawody i z tego badania wyszło, że wielu z tych 702 zawodów komputery, roboty i AI wogóle nie zagraża...

    Odpowiedz
  • zuza(2016-04-26 12:22) Zgłoś naruszenie 20

    W ciągu najbliższych lat z rynku mogą zniknąć setki zawodów. Różne badania pokazują różne tempo zmian, ale jedno jest pewne - roboty coraz częściej będą zastępować ludzi. Jaka przyszłość czeka prawników? -W NASZYM UKOCHANYM KRAJU MOŻEMY SPAĆ SPOKOJNIE.NAS TO NIE DOTYCZY.

    Odpowiedz
  • Wojciech(2016-04-24 20:44) Zgłoś naruszenie 22

    To nie jest zagrożenie, tylko szansa.

    Odpowiedz
  • Brian(2016-04-25 11:27) Zgłoś naruszenie 21

    Po co ma robot konstruować pismo do sądu? Lepiej niech petent wypełni ankietę w formie elektronicznej a wyrok niech pojawi się na końcu ankiety jako jej wynik. Nie prościej?

    Odpowiedz
  • Gubernator(2017-05-16 18:02) Zgłoś naruszenie 10

    Autorka jak *********** wie o rzeczywistości takiej jak mechatronika, robotyka, biomechanika, programowanie automatyki etc. PS To niech dotrze do ciebie babolu,że rozpoznawanie emocji już jest dawno zrobione.. .

    Odpowiedz
  • Tia..... E-Administracja.....(2016-04-27 08:52) Zgłoś naruszenie 10

    Czyli .......kolejne wyprowadzenie Milionów na buble programistyczne.....tak będzie w wersji polskiej.... Więc raczej bez obaw....

    Odpowiedz
  • Moi89Klp(2016-04-25 14:38) Zgłoś naruszenie 10

    Jak dla mnie zastąpienie prawnika przez robota to bajka odległa o jakieś 30 lat. Natomiast nie ulega wątpliwości, że robot jest w stanie szybko przeszukać ustawy i inne akty prawne w celu znalezienie tego, co jest nam przydatne w danej sprawie. To niewątpliwie ułatwi prace prawnikowi.Zapewne roboty tez przygotują pisma procesowe wymagające tylko zapoznania się z ich treścią przez prawnika, który może nakazać poprawienie tekstu.

    Odpowiedz
  • nie_naiwna(2016-04-25 19:15) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie wiedzą co robią nie rozmnażając się w Europie. Po prostu zmniejszając populację dostosowują się do wymagań rynku pracy. Nie ma pracy=nie ma jedzenia=nie ma rodziny. Homo sapiens zastąpi Robotus. Coz na tym polega ewolucja. Sami do tego dążymy. Prawnik robot nie będzie miał żadnych skrupułów w egzekucji np należności.

    Odpowiedz
  • Michał(2016-04-26 20:21) Zgłoś naruszenie 00

    A czy robot prawnik będzie miał wbudowany moduł zapobiegający szukania luk prawnych by wyłudzić VAT bądź wyprowadzić zyski za granicę z kraju w którym działa?Jeśli tak to jestem za.A poważnie.Jeśli robot zastąpi człowieka to kto kupi np.rozrywkę której robot nie potrzebuje.Robot nie potrzebuje mieszkania ani dojazdów do pracy.Robot nie zarabiaq a więc od jego działalności nie będzie podatków ani składek emerytalnych.To będzie nędza dla milionów.

    Odpowiedz