Rządowe Centrum Legislacji zwleka z publikacją rozporządzenia w sprawie wzrostu stawek uposażenia zasadniczego dla żołnierzy.
Zgodnie z rozporządzeniem z 10 listopada 2015 r. w sprawie stawek uposażeń zasadniczych dla żołnierzy zawodowych, które zostało podpisane przez byłych ministrów obrony narodowej i pracy, wojskowi od 1 stycznia 2016 r. powinni mieć podwyżki. Z naszych informacji wynika, że akt ten trafił do redakcji Dziennika Ustaw w Rządowym Centrum Legislacji już 12 listopada. Nie został jednak opublikowany ze względu na powołanie nowego rządu, które nastąpiło 16 listopada.
– Wielu ministrów z rządu Ewy Kopacz w ostatniej chwili podpisywało rozporządzenia i przekazywało nam je do publikacji. Część z nich nie udało się nam opublikować za ich kadencji. Otrzymaliśmy więc polecenie od prezesa RCL, aby nowych szefów resortów poprosić o wyrażenie woli publikacji przesłanych do nas aktów prawnych – tłumaczy DGP Marek Głuch, wicedyrektor departamentu dzienników urzędowych i systemów informacyjnych w RCL. – W większości przypadków otrzymaliśmy pisma zwrotne, że ich następcy podtrzymują chęć publikacji tych rozporządzeń. Od szefa Ministerstwa Obrony Narodowej wciąż jednak nie mamy potwierdzenia, co mamy robić z rozporządzeniem w sprawie stawek uposażeń zasadniczych dla żołnierzy zawodowych – dodaje.