statystyki

Urzędnik powinien porozumieć się z przyszłym pracodawcą w sprawie przeniesienia

autor: AR25.11.2015, 16:00
urzędnik

Przeniesienie, którego dokonuje się w drodze porozumienia pracodawców, jest szczególnym instrumentem prawnym.źródło: ShutterStock

Pracownik z urzędu gminy chce się przenieść do starostwa. Czy nowy pracodawca może zmienić urzędnikowi dotychczasowe warunki zatrudnienia?

Tak. Zgodnie z art. 22 ustawy z 21 listopada 2008 r. o pracownikach samorządowych (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1202 ze zm.) osoba zatrudniona na stanowisku urzędniczym może zostać przeniesiona do pracy w innej jednostce, w tej samej lub innej miejscowości. Przeniesienie, którego dokonuje się w drodze porozumienia pracodawców, jest szczególnym instrumentem prawnym. Umożliwia bowiem szybką zmianę pracodawcy bez potrzeby rozwiązywania stosunku pracy, przy czym wywołuje skutki w zakresie warunków pracy i płacy u nowego pracodawcy.


Pozostało jeszcze 67% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane