statystyki

Zatrudniasz bezrobotnego do 30 roku życia? Otrzymasz refundację kosztów pracy

autor: Karolina Topolska12.11.2015, 08:51; Aktualizacja: 12.11.2015, 09:25
praca, szef, rekrutacja, CV

Firma, która zdecyduje się zatrudnić młodego bezrobotnego, a ten nie ukończył 30 lat, będzie mogła uzyskać od powiatowego (miejskiego) urzędu pracy dofinansowanie do jego wynagrodzenia i należnych składek.źródło: ShutterStock

Od 2016 roku pracodawcy, którzy zatrudnią na pełen etat bezrobotnych do 30. roku życia, będą mogli uzyskać refundację części kosztów ich pracy. Niewykluczone jednak, że na pieniądze trzeba będzie poczekać.

Firma, która zdecyduje się zatrudnić młodego bezrobotnego, a ten nie ukończył 30 lat, będzie mogła uzyskać od powiatowego (miejskiego) urzędu pracy dofinansowanie do jego wynagrodzenia i należnych składek. Otrzyma je w postaci refundacji, której maksymalna wysokość może stanowić równowartość sumy minimalnego wynagrodzenia za pracę oraz kwoty składek na ubezpieczenia społeczne od refundowanego wynagrodzenia. Takie rozwiązanie przewiduje ustawa z 25 września 2015 r. o zmianie ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy (Dz.U. poz. 1814). Prezydent podpisał ją 26 października, a wejdzie w życie już 21 listopada 2015 r.


Pozostało 79% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (7)

 • Stefan . F.(2015-11-12 14:31) Zgłoś naruszenie 00

  Jaka ta ustawa mądra i jaki ten prezydent mądry , tylko zachodzi pytanie co z pozostałymi ludźmi po 30 roku życia ?Czy trzeba ich poddać eutanazji, czy może tak jak obiecał PIS i pani B,Szydło z dziećmi , najpierw była mowa że na każde dziecko ,a teraz jest że na drugie i trzecie , to coś tu jest nie tak.!Bo w pierwszej kolejność będą zatrudniani ludzie do 30 roku życia , to jest to dyskryminacja ludzi po 30 i 35 roku i starszych i tak jak by człowiek był innego koloru skóry zwykły rasizm .To PIS mieni się partią o poglądach katolickich i prezydent A.Duda również ,a tu zgotowali społeczeństwu taki pasztet , dyskryminacja jednych , a na piedestał drugich, a co z ludźmi po40, 45, 50, 50+ i starszych też eutanazja , bo Ci ludzie już nie znajdują żadnego zatrudnia i zostali przez takie właśnie nie mądre ustawy wyrzuceni na ''margines społeczny''. Ludzie Ci nie znajdą zatrudnienia już w ogóle bo chętniej pracodawca zatrudni ludzi do 30 roku życia niż starszych , bo dostaną zwrot kosztów zatrudniane. TO ta ustawa w takim wymiarze jest jedną wielką LIPĄ.! To coś z tą demokracją jest nie którym nie poklej.

  Odpowiedz
 • Helena(2015-11-13 08:47) Zgłoś naruszenie 00

  Biedni pracodawcy to wysokiej klasy ekonomiści : mając niskie dochody a mają z czego opłacać pracujących na czarno ! Mając 6 osób zarejestrowanych / i 300% normy / a dochud firmy wskazuje na dwudziestu pracujących . Pracodawcy robią wszystko dla przyjaznego państwa , a przyjazne państwo im jeszcze będzie dopłacać .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Kamila(2016-03-18 16:52) Zgłoś naruszenie 00

  Witam. Jestem zatrudniona na tej właśnie zasadzie. Ale mam pytanie. Czy mogę się zwolnić przed upływem tych 2 lat czy muszę czekać aż do końca umowy? Proszę o pomoc.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Zuza (2016-05-24 19:40) Zgłoś naruszenie 00

  Witam... Jestem zatrudniona na takiej umowie do 30 roku życia i mam pytanie czy jest taka możliwość żeby się przenieść na taką samą umowę tylko do innej firmy?

  Odpowiedz
 • Aneta(2016-12-05 14:51) Zgłoś naruszenie 00

  Jetem zatrudniona na owej umowie co jeśli chciałabym iść na zwolnienie w ciazy ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane