statystyki

Nie wszyscy liczą wypowiedzenie po nowemu, mimo że to korzystniejsze

autor: KTop17.09.2015, 08:42; Aktualizacja: 17.09.2015, 09:44
Linia orzecznicza

Linia orzeczniczaźródło: Dziennik Gazeta Prawna

PROBLEM: Okresy wypowiedzenia umów o pracę przewidziane w ustawie z 26 czerwca 1974 r. – Kodeks pracy (t.j. Dz.U. z 2014 r. poz. 1502 ze zm.; dalej: kodeks pracy, k.p.) ustalone są w dniach, tygodniach i miesiącach.

Największy problem dla pracodawców stanowi liczenie okresów wypowiedzenia w tygodniach i miesiącach. I choć wymienione okresy zostaną wkrótce zmodyfikowane przez nowelizację do kodeksu pracy (dokonuje jej ustawa z 25 czerwca 2015 r. o zmianie ustawy – Kodeks pracy oraz niektórych innych ustaw; Dz.U. poz. 1220), która wejdzie w życie 22 lutego 2016 r., to wątpliwości dotyczące ich ustalania pozostaną nadal aktualne.

O ile nie ma kontrowersji, kiedy okres wypowiedzenia się kończy – mówi o tym wyraźnie art. 30 par. 21 k.p.: okres wypowiedzenia obejmujący tydzień lub miesiąc albo ich wielokrotność kończy się odpowiednio w sobotę lub w ostatnim dniu miesiąca – o tyle wątpliwości pojawiają się przy ustalaniu jego terminu początkowego.

Linia orzecznicza

Linia orzecznicza

źródło: Dziennik Gazeta Prawna


Pozostało jeszcze 82% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane