Rząd idzie na wojnę ze związkami

autor: Łukasz Guza16.09.2015, 07:34; Aktualizacja: 16.09.2015, 08:32
Premier Ewa Kopacz

Termin na przedstawienie propozycji zmian rząd wybrał wyjątkowo niefortunnie.źródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Propozycja likwidacji finansowania etatów związkowych przez firmy utrudni dialog społeczny. Szanse na jej wejście w życie są minimalne.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (21)

  • Misia(2015-09-21 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Bardziej ugodowe związki niż w Polsce są tylko na Kubie.

    Odpowiedz
  • markoni 54(2015-09-16 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    Niektórzy panowie którzy umieścili swoje komentarze to chyba ta grupa darmozjadów którzy biorą grubą kasę i nic nie robią,a ja zakrzaniam za marne złotówki,nie straszcie bo już nie tacy straszyli i na WAS przyjdzie kolej.Chcecie dzia lać to za swoje składkowe pieniądze i poza zakładem pracy.Co nie przypominacie sobie jak za wszelką cenę domagaliście się wyrzucić sekretarzy z zakładów a teraz przejeliście pałeczkę po nich-przecież to jest wielka obłuda.Związkowcy obudzcie się przecież ta elita związkowa robi WAS w konia za Wasze pieniądze żyją sobie jak lordy i śmieją się z WAS.Jak się walnie w stół to wtedy otwierają się nożyce

    Odpowiedz
  • mi(2015-09-17 20:27) Zgłoś naruszenie 00

    Do związkowca.Jeżeli jesteś prawdziwym związkowcem to powinliście na górze u siebie zrobić porządek gdyż widac tam zepsucie od głowy.Nawet nie wiedziałam ze takie luksusy związek ma.

    Odpowiedz
  • ewa(2015-09-17 20:15) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli wszyscy się reformujemy to związki też.One powinny być poza zakładem, niezależne , działacze nie mogą byćw spółkach i wszyscy pracujący i podejmujący pracę muszą należeć do związku tak jak jest w innych krajach.Obecne związki zabierają głos w sprawie dużych grup zawodowych, mali się nie liczą

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2015-09-16 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Przecież to Solidarnościowe związki w Rządzie chcą zniszczyć związki.
    Czym sie więc Oni różnią od Komuny?

    Odpowiedz
  • no to wojna?(2015-09-16 17:03) Zgłoś naruszenie 00

    A z kim ten rząd nie idzie na wojnę, może tak będzie łatwiej. To taka wspólczesna PZPR, która taka była robotnicza jak Platforma jest obywatelska.

    Odpowiedz
  • OooPO(2015-09-16 16:53) Zgłoś naruszenie 00

    PO i spółka dalej mąci. Nie ma nic łatwiejszego do kontrolowania (i przewidywalnego) niż ludzie skłóceni, z niejednolitą kulturą i o różnych systemach wartości (wystarczy spojrzeć jakie fortuny biją ludzie u władzy w krajach 3-ciego świata). Stąd takie usilne próby zaszczepienia nam kilkudziesięciotysięcznej armii czynnika zewnętrznego. Takie akcje już się na świecie odbywały i wszystkie miały tragiczny koniec dla narodów.
    A dodatkowo na arenie krajowej najłatwiej się atakuje ludzi zapracowanych, którzy nie mają szansy na skuteczny odzew. Tak więc raz po raz atakowani są np. pielęgniarki czy górnicy. Stanowią oni wciąż duża siłę.

    Odpowiedz
  • jaro(2015-09-16 15:42) Zgłoś naruszenie 00

    ZLIKWIDOWĄĆ TEN NIEUDOLNY RZAD PO/PSL ! PEŁEN AFER, KOLESI, CHAMSTWA, GBURSTWA, PIARU ITD !

    Odpowiedz
  • R(2015-09-22 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Związki często zachodziły za skórę, nie „broniły” gdy i jak było trzeba, nieraz były w komitywie z nękającym pracodawcą wbijając gwóźdź, to czasami pazerne istoty jak ci często u władzy, luksusowe życie to ma również rząd i wszelka niemal władza różnych instytucji i ich podżegaczy , pomocników, samozwańcza, wybierana przez mniejszosć „oszołomów” lub oszukanych i oszukiwanych przez złodziei i nieudaczników z parciem jedynie na media=stale „mordę „ swoją pokazywać, bo znajdą się odurzeni, którzy zagłosują , obecnie Kopacz kobieta choć z ludu, o karierze typowo partyjnej stale finansowanej „słusznej” władzo-robotniczej-defraudujacej itp. partii, córka krawcowej i mechanika absolutnie nie czepiając się rodziców , jak samochodowego to wystawny dom niejednego nie jest u niej wyjątkiem, którym się w mediach chwaliła, choć ona sama z lekarzy a te grupy z reguły to bogacze „uzdrawiający dotykiem” , świetnie leczący i tanio !, przy „wysokim” poziomie leczenia i funkcjonowania „służby zdrowia” ! czy naprawy starych gratów bo większość takimi musi jeździć albo nowymi za krocie często –wyzysk by bank w marmury się otaczał, jak wielu innych zachłannych !, niszczy z bandą prawie wszystko co się da, „funduje „ życie za marne pieniądze przy utrzymywaniu cen gigantycznyhc na dobra dla ludzi, nabijając kieszeni bogaczom, , naród polski od którego jej wara kto następny po niej , oby nie, to ludzie nie ubodzy w duchu, cieszący się stale do kamer, nie cisi, niesparwiedliwi, nie czystego serca, a na pokaz, fałszywi i zaklamani, defraudanci, ignoranci dażący do skółecnia mas i zabrania im wszystkiego co się da, za nic i przed nikim nie odpowiedzialni, może oglądał wczoraj film o Lehman Brothers , na wstępie wypowiedzieli znamienne słowa o biedzie w Ameryce milionów, że dopiero „stołek” najlepiej im wyżej dodając zmieni życie, dążymy do Ameryki ale nie w tym kierunku lepiej !

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-09-16 12:12) Zgłoś naruszenie 00

    Ależ nikt nie neguje faktu istnienia związków zawodowych. Jednak w zakładzie pracy ZZ powinny działać na innych zasadach i być finansowane w inny sposób. Bowiem dochodzi do sytuacji, że związkowiec to święta krowa, której nie obowiązują żadne prawa. A już zwolnienie takiego związkowca to droga przez mękę. Chcieliście mieć kapitalizm to go macie. Bowiem większość uważa, że im się należy bez żadnej pracy. Teraz chcecie ponownie mieć socjalizm? To się nie wrati, towarzysze. Zamknąć buźki i do roboty.

    Odpowiedz
  • jar(2015-09-16 12:09) Zgłoś naruszenie 00

    ha, ha, ha AFER, CHAMSTWA, KOLESI I GBURSTWA NIEUDOLNYCH RZĄDÓW PO/PSL CDN... !

    Odpowiedz
  • Wolfram(2015-09-16 08:05) Zgłoś naruszenie 00

    Właściwie racja do likwidacji z wyjątkiem dużych korporacji zwłaszcza z kapitałem zagranicznym. Aha może są jakieś przepisy dyscyplinujące ale wprowadzić zakaz prowadzenia działalności jeżeli np. okaże, że korpo lub inny przedsiębiorca utrudnia wstępowanie pracowników do ZZ lub w innych sposób eliminuje ich działanie.

    Odpowiedz
  • Związkowiec(2015-09-16 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    Prawo (m.in. prawo pracy) tworzy Państwo. W państwowych firmach to prawo jest łamane. Związki muszą m.in. pilnować przestrzegania tego prawa. Robią to - poniekąd / nie zawsze- za państwowe pieniądze. Szanujcie prawo panowie pracodawcy, a związki będą miały mniejszą rolę.

    Odpowiedz
  • natan(2015-09-16 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    Ha Ha !!! PO i Kopaczaowa przegrała z PIS i Polakami a teraz przegra ze Związkami Zawodowymi Solidarność choć wspomaga ich Gazeta Wybiórcza i Lis z Newsweeka !!! O Niezależne Związki Zawodowe walczyli wszyscy w 1981 1roku !!! A dziś niektórzy z nich atakują Solidarność !!! Paranoja !!!

    Odpowiedz
  • Akcjonariusz.(2015-09-18 08:57) Zgłoś naruszenie 00

    Związki :: Nie jestem Górnikiem ani pracownikiem JSW lecz musze stwierdzić że Rząd wy---lał górników .
    Najpierw doprowadzili celowo dobrą koksowniczą JSW do "na krawedzi" kupując na jej koszt firmy "na dołku" wraz z Ich emerytami i deputatem zastawiając JSW w bankach .
    Zagórowski i POzostali moim zdaniem za szkodzenie wlasnej firmie powinni nie wyjść z pierdla i mieć konfiskade 120 000 zl miesięcznie pensji.
    Poza tym zgodnie z wyrokiem SN,od Umów Menadżerskich firmy musza zapłacić skladki ZUSu z ostatniuch
    5 lat od Ich pensji. Było to zbyt czytelne i Ci co te umowy promowali dobrze wiedzieli Kto później za to beknie. A za Nich zaplaca tez Górnicy czyli znów kłania sie Prokurator.
    Rządy PO wychodzą wszystkim dupą.

    Odpowiedz
  • adam(2015-09-18 07:41) Zgłoś naruszenie 00

    A kto będzie bronił pracownika przed prywaciarzami, wyzyskiwaczami ? To związki wywołały strajki, zmianę ustroju a teraz ograniczyć ich rolę ? przed obroną pracowników ? Paranoja polska A najgorzej jest w urzędach mobbing, kolesiostwo i układy, a podwyżki otrzymują tylko kierownictwo i donosiciele, Szary pracownik ma ciągłą obniżkę płac, nie otrzymuje premii, nagród, płaci za dojazdy , nie ma delegacji służbowych itd.

    Odpowiedz
  • miki(2015-09-16 09:35) Zgłoś naruszenie 00

    Ten rząd już do dawna prowadzi wojnę z prawie całym społeczeństwem.

    Odpowiedz
  • kacperek(2015-09-16 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    Nie pierwszy to raz,kiedy rząd z prywatnymi pracodawcami chce zmieniać ustawę o związkach w sposób dla siebie korzystny.Nic na siłę .Jeśli pracownicy staną twardo za związkami to rząd może im naskoczyć na pukiel.

    Odpowiedz
  • osłona(2015-09-16 08:25) Zgłoś naruszenie 00

    Związki zawodowe musza istniec,bo inaczej juz pracownicy byli by do reszty niewolnikami harującymi bez żadnych osłon.A czy sa finansowanego przez firme czy nie to nie powinno obchodzic premier Kopacz,ona im nie płaci.Natomiast ona boi sie ich bo domagaja sie lepszego życia dla ludzi.Nagonka na Piotra Dude to jawnie pokazuje.dlaczego akurat teraz sie nim zajęli,kiedy domaga sie 40 lat stażu pracy aby człowiek spracowany albo bez niej,mógł przejść na emeryturę?to sadyzm na robotnikach,którzy po długim stażu pracy nie moga skorzystać z należnej im emerytury,bo sie PO zachciało podlizac UE idaleko w d...e mieli czy Polacy chca i czy moga i czy maja gdzie pracować.67-letni człowiek po 45 latach pracy chyba ma prawo odpocząć i nacieszyc sie spokojem?To koli w oczy PO oni sa ***** warci.

    Odpowiedz
  • biznesmen(2015-09-16 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie popieram stylu działania związków zawodowych, oczywiście nie wszystkich, bo w mojej firmie
    niektórzy działacze są odpowiedzialni za przyszłość zakładu, ale najpierw trzeba zmienić ustawę o związkach zawodowych. Nie wyobrażam sobie, że gdzieś ktoś działa niezgodnie z prawem i na to godzi się pracodawca. Wtedy trzeba rozliczać wszystkich. Można to zrobić tylko czy się opłaca?

    Odpowiedz