Polscy emigranci wybierają Norwegię. Nie chodzi tylko o wysokie zarobki

autor: Karolina Nowakowska15.08.2015, 16:00; Aktualizacja: 08.09.2015, 08:43
Norwegia

Norwegiaźródło: ShutterStock

Polacy w Norwegii to najliczniejsza grupa emigrantów. Wyjeżdża tam coraz więcej wykształconych osób. Sporą grupę osób stanowią lekarze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • emigrant z North America(2015-08-16 06:36) Zgłoś naruszenie 11

    artykuł tak pusty jak i autor ...

    Odpowiedz
  • prawda(2015-08-16 08:50) Zgłoś naruszenie 10

    Mysle ze nie ma sie z czego cieszyc ze ludzie i to kreatywni opuszczaja nasz kraj ,dobrym prezydentem Polski bedzie ten za kturego Polacy zaczna wracac z emigracji

    Odpowiedz
  • ele22(2015-08-15 22:33) Zgłoś naruszenie 11

    Norwegia się sypie, to ostatnie podrygi a później zobaczycie jak im pęknie bańka mieszkaniowa i socjalna. Kraj nuuuudny okropnie, po 3 latach pobytu wróciłem do Polski i nie żałuję. Przynajmniej czuję że żyję. Mam dobrą pracę, dobre zarobki i na nic nie narzekam. Mieszkałem w Dal, 50 km od Oslo. Jednym pasuje wyjazd, inni się nie odnajdują w ich socjalistycznej mentalności. Ja nie potrafiłem. Poza tym bardziej dbają o ciapatych niż o polaków czy litwinów którzy więcej wnoszą do ichniejszego PKB. A, jeszcze jedno, zabieranie dzieci polskim rodzinom to nie mit.Sąsiad cudem w przeddzień wizyty urzędników i policji wywiózł swoje dzieci do Polski, a później był ciągany po sądach że je uprowadził. Powód odebrania dzieci: częste zachorowania... Nigdy więcej norge - chyba że w ramach wycieczki.

    Odpowiedz
  • Seo(2015-08-16 00:06) Zgłoś naruszenie 01

    Nie rozumiem ludzi, którzy wyjeżdżają z Polski...Brak kreatywności, lenistwo?
    http://internetowazmiana.blogspot.com/

    Odpowiedz
  • TROL(2017-12-09 08:42) Zgłoś naruszenie 00

    PISZCIE PRAWDĘ SKROBIPIÓRY , np; 33 godz; pracy i raj w NORWEGII tak pracuje się tutaj?????? BZDURY BZDURY , Norweg 65 lat i pracuje po7,5 godz; + do 2 godz; nadliczbowych. Standard to 7,5 godz. 15 LETNI STAŻ W NORGE POZDRAWIAM OSZUSTÓW Z GAZETY .

    Odpowiedz
  • Viking(2015-08-17 02:00) Zgłoś naruszenie 01

    Tylko ze by nie brali ze soba najswietrzego ducha swietego raio moryja I te religijne bajeczki

    Odpowiedz
  • Romuald(2015-08-19 09:38) Zgłoś naruszenie 01

    Jeśli chcecie, żeby bandyci norwescy odebrali wam dzieci, dlatego choćby, że Norwegom z tej samej ulicy się one spodobały - do adopcji (trudno porównywać urodę Polaków i paskudnych Norwegów)? Oficjalnym powodem odebrania dzieci może być nawet, to, że dzieci wyglądały na niewyspane!

    Odpowiedz
  • I(2015-08-15 23:15) Zgłoś naruszenie 01

    NORWEGIA NE WIELE POLKAOW TWIERDZI ZE MOZNA TAM ZAROBIC ALE W CIEMNYCH OKLARCH ,B JESLI SPOJRZY W DZIEN I NORMALNYM MOZGIEM TO STWIERDZENIEJEST PROSTE DL PUSTELNIKÓW Z DEPRESJĄ

    Odpowiedz
  • zwalczam socjalizm(2015-08-15 20:34) Zgłoś naruszenie 01

    Akurat Norwegia rozsypuje się pod ciężarem coraz tańszej ropy a Wy tutaj reklamujecie ten sypiący się socjal.
    Skandynawia, ze swym welfare-state na nic innego nie zasługuje, jak na rozsypkę.

    Odpowiedz
  • 64(2015-08-15 20:15) Zgłoś naruszenie 01

    Wyjeżdżający do NORWEGII trzeba zwrócić bardzo dużą uwagę na prawo opieki nad dziećmi urodzonymi w Norwegii a zwłaszcza z mieszanych związków gdzie ojciec jest norweg.Matka Polka w razie rozstania NIE MA PRAWA wrócić do Polski z dzieckiem urodzonym w Norwegii,chyba że zachowa POLSKIE OBYWATELSTWO.Polskie Sądy w razie takiego wypadku stAją po stronie Norwegii i ojca norwego /zresztą nie tylko-FRANCUZA,NIEMCA,MEKSYKANINA /powołując się na konwecję haska.O TYM PRAWIE- GAZETA PRAWNA= POWINNA MIEĆ OBOWIĄZEK PISAĆ CODZIENNIE I TO BARDZO DUŻYMI LITERAMI. Piszę to bo jestem dziadkiem,którego wnuk urodził się w Norwegii o ojcem jest norweg.

    Odpowiedz