Bierzesz udział w rekrutacji? Firma musi zadbać o prawo do prywatności

09.08.2015, 07:30; Aktualizacja: 09.08.2015, 08:45
rekrutacja, praca, pracownik

Rekruterzy bardzo często mają wątpliwość dotyczącą przetwarzania danych osobowych z CV, w którym nie zamieszczono zgody na przetwarzanie danych osobowych.źródło: ShutterStock

W czasach, kiedy Internet pełni funkcję podstawowego środka komunikacji i wymiany informacji, bezpieczeństwo danych staje się obecnie sporym wyzwaniem dla firm. Nie zawsze jednak dotyczy to obszaru rekrutacji. Trudno o poufność danych kandydatów do pracy, jeśli CV czy listy motywacyjne przechowywane są w segregatorach na półce lub w ogólnej skrzynce e-mail, do której dostęp mają różne osoby z firmy. Eksperci eRecruiter podpowiadają, jak pracodawca powinien postępować z dokumentami aplikacyjnymi.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: Źródło zewnętrzne
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Gal Anonim(2015-08-09 08:39) Zgłoś naruszenie 00

    Art. 221 nie reguluje kwestii prawa do żądania danych osobowych, proszę o poprawę i prawidłowy zapis :)

    Odpowiedz
  • Anna(2015-08-10 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    Nie zgodze sie z tym , że klauzula jest nie wymagana. Lepiej aby potencjalni pracownicy ja zamieszczali , czesto zdarza sie tak ze kandydat wpisuje więcej informacji niż wspomnianych w art 22 1 kp, wówczas pracodawca mógłby narazić się na zarzut bezprawnego przetwarzania danych osobowych. W związku z tym, o ile kandydat w CV podaje więcej informacji, jego zgoda na ich przetwarzanie jest wymagana.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane