Policjanci chcą po 600 zł podwyżki. Są gotowi jechać do Brukseli

autor: Bożena Wiktorowska14.07.2015, 07:23; Aktualizacja: 14.07.2015, 08:22
policja

Protest wzmocni masowe wysyłanie listów do Ewy Kopacz z żądaniem podwyżkiźródło: ShutterStock

W ciągu dwóch tygodni znana będzie kwota, o jaką wzrośnie uposażenie funkcjonariuszy podległych ministrowi spraw wewnętrznych. Nowe stawki mają obowiązywać od 1 stycznia 2016 roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (45)

  • do 18(2015-07-14 17:24) Zgłoś naruszenie 00

    Ja w kwestii formalnej. Jeśli koleś pisze, że od dwudziestu kilku lat jest policjantem, to Twoje osobiste wycieczki ze stanem wojennym - wprowadzonym 34 lata i odwołanym 32 lata temu - i wpieprzaniem kiełbasy, gdy inni stali w kolejkach, są bezpodstawne. Krytykuj, oburzaj się, ale wiedz, że stajesz się niewiarygodny, posługując się kłamstwem. Nb., nie jestem policjantem.

    Odpowiedz
  • Ble ble(2015-07-14 17:18) Zgłoś naruszenie 00

    Do tego mało gramotnego półgłówka z Radomia czy okolicy, z jakiegoś tam centrum, kto cie zatrudnia i kto ci płaci za pisanie takich bzdur, podatek dochodowy płacą wszyscy, mundurowi, niemundurowi, prywatni przedsiębiorcy itd. itp. Nie masz co robić w robocie to pracuj bo za to ci płacą.

    Odpowiedz
  • edek sierota i małopojętny(2015-07-14 17:12) Zgłoś naruszenie 00

    Nie obraźajcie funkcjonariuszy, kaźdy z Was mógł zostać policjantem, ale pewnie nie umiecie nawet sznurówki zawiązać herlaki na utrzymaniu rodziców. Boidupy! Edku sieroto chyba naprawdę jesteś sierota współczuję i malogramotny, wasza nazwa mowi wszystko o was.

    Odpowiedz
  • Rog(2015-07-14 16:57) Zgłoś naruszenie 00

    wszyscy dostana a wojsko może w 2017.

    Odpowiedz
  • Lex(2015-07-14 16:48) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzie! Walczcie o podwyżki dla siebie. Ta zazdrość, nienawiść i patrzenie innym do portfela powoduje, że wszystkich zarobki są i będą niskie! Idźmy do przodu, a nie do tyłu.

    Odpowiedz
  • EDEK SIEROTA -MF(2015-07-14 15:44) Zgłoś naruszenie 00

    małogramotnyj chlebopaszec z SC. - MA RACJĘ - TYLKO TĘPOTA WYPOWIADAJĄCA SIĘ NIE ZNA PODATKÓW.

    Odpowiedz
  • tuy(2015-07-14 14:41) Zgłoś naruszenie 01

    nie dac zadnej podwyzki mają prace lekką nie pracują długo parę zaledwie lat i dobrze zarabiają

    Odpowiedz
  • do 16.....służyłeś w czasie stanu wojennego/////??(2015-07-14 14:16) Zgłoś naruszenie 00

    miałeś oprócz pensji wikt i opierunek oraz zakwaterowanie---inni za chlebem w kolejce stali a wy rzeście kiełbasę wpieprzali a dziś co niektórzy ogłosili się kombatantami i porównać ich do ludzi których się gnębi po wojnie prawdziwej---strasznej a was stawia na piedestał.

    Odpowiedz
  • zorientowany(2015-07-14 13:43) Zgłoś naruszenie 00

    Malogramontny ty w tym skarbowym to chyba na portierni jesteś w wolnej chwili poczytaj ordynację i coś o podatku powszechnym od osób fizycznych.
    policjant czy prokurator to przed obliczem fiskusa osoby fizyczne i jak ty płacą podatki nie odprowadzają jedynie składek do ZUS bo są w systemie zaopatrzenie wym a nie na umowę o pracę
    żenada
    Milej lekturki

    Odpowiedz
  • Jacek P.(2015-07-14 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Do tych wszystkich, którzy tak zazdroszczą policjantom, tych pensji, wcześniejszego odejścia na emeryturę. Sam jestem policjantem od 2o kilku lat i pamiętam czasy sprzed światowego kryzysu, lata 2007-2008. Wtedy bez problemu można było dostać się do policji, tylko jakoś chętnych nie było. Niskie płace nie rekompensowały wcześniejszych, cząstkowych emerytur. Mogę się założyć, że większość tych zamieszczających idiotyczne komentarze, w tamtych czasach obraziłoby się, gdyby ktoś namawiał ich na służbę w Policji. A teraz lament i płacz.

    Odpowiedz
  • no tak(2015-07-14 13:00) Zgłoś naruszenie 00

    Psy mają przywileje emerytalne, więc większa kasa im nie przysługuje !

    Odpowiedz
  • O_o(2015-07-14 11:23) Zgłoś naruszenie 00

    Górnik - fakt z waszymi pnsyjami to każde zarobki są żenujące!

    Odpowiedz
  • zzz(2015-07-14 11:21) Zgłoś naruszenie 00

    Jeśli mamy takich urzędników w skarbówce jak małogramotny (w sumie nick strzał w 10tke :)) to ja dziękuje.
    Sędziowie i prokuratorzy płacą jak każdy podatek dochodowy (zaliczki) z tym, że nawet więcej bo nawet rejonowi wpadają pewnie pod koniec roku w drugą skalę.

    Od ich pensji nie odciąga się składek emerytalnych ale to już inna bajka.

    Odpowiedz
  • wwwe(2015-07-14 11:07) Zgłoś naruszenie 00

    policjanci z urzędu nie mogą strajkować. akcja protestacyjna to zupełnie inna sprawa

    Odpowiedz
  • GÓRNIK(2015-07-14 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dać Policjantom !! bo ich zarobki są żenujące!!! a chcemy mieć bezpieczne państwo i bez korupcji !!!

    Odpowiedz
  • EU(2015-07-14 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Doby pomysł ! Polscy policjanci do Brukseli a policjanci z Brukseli do Polski ,może byłoby bezpieczniej na ulicach.

    Odpowiedz
  • służba nie drużba,na 1 miejsce 100 kandydatów.....(2015-07-14 10:14) Zgłoś naruszenie 00

    więc o co tu chodzi???biją strajkujących o chleb a ich kto ma bić w razie strajku???za Tuska cicho siedziały wszyscy ci co dzisiaj chcą strajkować o podwyżki bo na PO głosowały i myślały że tylko duże grupy społeczne będą się liczyły.ńiestety...PIS jak wygra wybory weżmie kredyt jak Grecja,da wam wszystkim tak jak Tusk zabrał ludziom spełniającym warunki do wcześniejszej emerytury a wam nie ruszył.Święte krowy Tuska ,przestająbyć święte??///?/

    Odpowiedz
  • małogramotnyj z SC.(2015-07-14 10:11) Zgłoś naruszenie 00

    do "riposty"
    Wielce Szanowny Panie. Pracuję w SC, a konkretnie w US. Mam własnie przed soba wgląd w dane dot. wynagrodzenia pewnego "polcjantunia" z gminy. (pprowincha co się zowie). I co z owych danych wynika. Ano nic poza tym, iż od dochodu owego "policjantunia" jakichkolwiek podatków dochodowych nie odprowadzono. Podobnie z innymi "polcjantami. CHyba iz Panu "ps. 'riposta" pomyliła sie np. z propagandą a la :Goebells", albo juz dawno jest na emeryturze ( np. po 15 latach słuzby) i ww. podatek płaci. Albo nieboże poszedł na emeryturę i jest w okresie "przejściowym" (do 1roku) i wówczas pomimo iz jakoby jest na emeryturze to dalej pobiera sobie wynagrodzenie z jednostki - tylko ze ww. podatek po pewnymi warunkami własnie płaci ryczałtem. I sprawy koniec bo Szanowny ma tyle wiedzy w tym zakresie co szeregowy policjant w szeregu. A ile mato każdy wie jak na ów szereg popatrzy. End.

    Odpowiedz
  • riposta(2015-07-14 09:55) Zgłoś naruszenie 00

    małogramotnyj chlebopaszec z SC nie znasz realiów. Jako policjantowi od każdej wypłaty pensji, nagrody etc. jest mi odprowadzony 18% podatek, jak każdemu obywatelowi w tym kraju. Nie znasz się to do czytaj...

    Odpowiedz
  • Mam(2015-07-14 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Tusek nic nie pamięta pomroczność jasna po piciu przez całe życie:)))

    Odpowiedz