Rynek pracy za 5 lat: Co studiować, żeby mieć pracę

autor: Karolina Nowakowska31.05.2015, 19:00
rekrutacja, praca, pracownik

Żeby mieć pracę i dobrze zarabiać trzeba dobrze wybrać ścieżkę kształcenia. Jak to zrobić?źródło: ShutterStock

Wyższe wykształcenie już dawno przestało gwarantować szybkie znalezienie pracy. Według Głównego Urzędu Statystycznego w I kwartale 2014 r. liczba bezrobotnych absolwentów uniwersytetów z wykształceniem wyższym wyniosła 254 tys. Było to niewiele więcej niż wśród absolwentów szkół średnich - 230,2 tys. osób. To pokazuje, że bezrobocie wśród absolwentów wyższych uczelni występuje na zbliżonym poziomie do osób ze średnim wykształceniem ogólnym.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • olunia(2018-01-19 21:11) Zgłoś naruszenie 00

    ja studiuję fizjoterapię na Akademii Polonijnej w Częstochowie i jestem zadowolona

    Odpowiedz
  • Kartos(2016-07-03 01:06) Zgłoś naruszenie 50

    jak ktoś idzie na studia by się nauczyć, a nie bimba na imprezach to znajdzie prace. ja skończyłem filologie polska na uam i teraz pracuje w gazecie, moja koleżanka skończyła politologie na ajd w czestochowie i teraz pracuje w biurze poselskim, inna skończyła kosmetologie na wszuie w poznaniu i teraz pracuje w medycynie estetycznej. mozna? mozna!

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • nieuk(2015-06-05 08:30) Zgłoś naruszenie 00

    uwaga chętni na studia najlepiej studiować w Niemczech w ramach podpisanego układu z Bolonii. Możny studiować darmowo na niemieckich uczelniach !!! Warunek najczęściej znajomość j. angielskiego !!!

    Odpowiedz
  • Polityk. Wykształcenie bezpartyjne.(2015-06-05 08:28) Zgłoś naruszenie 02

    Powyższy artykuł oddaje sytuację prawną w systemie RPL. Jako, że artykuł jest wydrukowany w gazecie prawnej

    stąd i te nonsensy identyczne jak w prawie w/w kraju RPL Rzeczpospolita Polskich Lumpów.

    Nazwa kraju docelowa przy udziale mi.n w/w GP.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-06-02 17:26) Zgłoś naruszenie 20

    Języki .
    Obce .

    Odpowiedz
  • kendo78(2015-06-01 12:04) Zgłoś naruszenie 31

    What a mess!! Faktycznie tak durnego artykułu dawno nie czytałem.

    Odpowiedz
  • Iwan Niegroźny(2015-06-01 01:45) Zgłoś naruszenie 20

    „Żeby mieć pracę i dobrze zarabiać trzeba dobrze wybrać ścieżkę kształcenia.”
    Chyba sobie to wpiszę do zeszyciku ze złotymi myślami.

    „Humaniści wcale nie muszą być na straconej pozycji. To oni bardziej muszą stawiać na kompetencje niż na konkretne wykształcenie. Ogłoszeń dla socjologów będzie coraz mniej, ale absolwent tego kierunku z powodzeniem odnajdzie się w szeregu nowych zawodów.”
    Cóż za przedziwny kierunek, jacy ci socjolodzy elastyczni. Absolwenci innych kierunków z pewnością tak nie potrafią. Pani redaktorko, może zamiast wciskać ludziom ciemnotę, warto wyraźnie napisać, że w tym zawodzie roboty nie będzie. Zresztą – nie tylko w tym.

    „Bez względu na posiadane wykształcenie rynek pracy będzie wymagał od pracowników dużej specjalizacji”
    Czy mi się wydaje, czy to zdanie przeczy temu, co autorka napisała akapit wyżej?

    Odpowiedz
  • ooo(2015-05-31 21:44) Zgłoś naruszenie 00

    Pro aktywni data scjentyści, łączcie się!

    Odpowiedz