statystyki

Wystarczą dwa lata pracy, aby zostać urzędnikiem mianowanym

autor: Artur Radwan27.05.2015, 16:00
Do egzaminu na urzędnika mogą przystąpić osoby, które wykażą trzyletni staż pracy w służbie cywilnej, ale...

Do egzaminu na urzędnika mogą przystąpić osoby, które wykażą trzyletni staż pracy w służbie cywilnej, ale...źródło: ShutterStock

Od dwóch lat pracuję w urzędzie wojewódzkim. Do tej pory nie miałem podwyżek, ale kolega twierdzi, że mogę przecież zostać urzędnikiem mianowanym i na wstępie otrzymywać co miesiąc blisko 900 zł. Zastanawiam się, czy to możliwe, bo ja znam tylko bardzo dobrze język rosyjski, a np. angielski na poziomie komunikatywnym. Obawiam się, że mam zbyt mało doświadczenia, aby ubiegać się o status urzędnika mianowanego. A może moje kwalifikacje wystarczą – pyta pan Mateusz

O przystąpieniu do egzaminu na urzędnika mianowanego decyduje m. in. posiadanie certyfikatu językowego. Rodzaje dokumentów potwierdzających znajomość języka obcego na poziomie B2 określa załącznik do rozporządzenia prezesa Rady Ministrów.


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • skarbona(2015-05-28 07:06) Zgłoś naruszenie 00

  W tytule jest "dwa lata", w podpisie pod zdjęciem jest "trzy lata".
  Panie redaktorze (celowo z małej litery) art. 40 ustawy mówi o "trzech latach".
  Ja wiem, że pan pisząc artykuły nawet nie sprawdza co napisał i co jest prawdą a co nie.

  Odpowiedz
 • a co z zasadą niedyskryminowania(2015-05-28 07:50) Zgłoś naruszenie 00

  Płacenie więcej tylko dlatego, że ktoś jest mianowany - to czysty absurd. Płacić się powinno za pracę. Jeśli taką samą pracę wykonuje ktoś na umowie o pracę i na postawie mianowania - to powinni dostawać takie same pieniądze.
  Pomysł z tworzeniem tej służby cywilnej w administracji jest równie "udany" jak pomysł na tworzenie powiatów. Zbędny wydatek, żeby na koniec uzyskać drożej to samo co dotychczas było taniej. Urzędnicy powinni zarabiać więcej ale wynagrodzenie powinno zależeć od pracy a nie od formy zatrudnienia.

  Odpowiedz
 • T1000(2015-05-27 18:17) Zgłoś naruszenie 00

  Jeżeli urzędnik nie zna przepisów prawa dotyczących urzędników, to jest to DRAMAT tego państwa i samego urzędnika.

  Odpowiedz
 • raglan(2015-05-27 18:46) Zgłoś naruszenie 00

  Żadne 900 zł, tylko 880 brutto, co na rękę daje trochę ponad 600.

  Odpowiedz
 • p(2015-05-27 22:00) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Prezydencie, jak żyć? Podlaski Urząd Wojewódzki 1600 zł na rękę. Pani Premier, jak żyć? Doświadczenie w administracji, zaangażowanie w pracę. Pani Torres-Bartyzel jak żyć? Rodzina na utrzymaniu, mąż od dwóch miesięcy szukający pracy, kredyt mieszkaniowy, 1600 zł na rękę. Pani Ewo Wojewódko, jak żyć? Średnie wynagrodzenie w urzędzie bardzo ładne ale kto je dostaje? Albo może inaczej, kto je tak zawyża? Platformo Obywatelska jak żyć? Wszak u Was pracuję jak wielu innych urzędników z doświadczeniem za 1600 zł!!! Chyba najwyższy czas przyjrzeć się bliżej jak wygląda wynagrodzenie w urzędach wojewódzkich i nie to średnie bo dyrektorzy po 10 tys. zł zarabiają ale to ile otrzymują na życie zwykli urzędnicy. Skąd takie rozwarstwienie?

  Odpowiedz
 • P(2015-05-27 22:01) Zgłoś naruszenie 00

  Panie Prezydencie, jak żyć? Podlaski Urząd Wojewódzki 1600 zł na rękę. Pani Premier, jak żyć? Doświadczenie w administracji, zaangażowanie w pracę. Pani Torres-Bartyzel jak żyć? Rodzina na utrzymaniu, mąż od dwóch miesięcy szukający pracy, kredyt mieszkaniowy, 1600 zł na rękę. Pani Ewo Wojewódko, jak żyć? Średnie wynagrodzenie w urzędzie bardzo ładne ale kto je dostaje? Albo może inaczej, kto je tak zawyża? Platformo Obywatelska jak żyć? Wszak u Was pracuję jak wielu innych urzędników z doświadczeniem za 1600 zł!!! Chyba najwyższy czas przyjrzeć się bliżej jak wygląda wynagrodzenie w urzędach wojewódzkich i nie to średnie bo dyrektorzy po 10 tys. zł zarabiają ale to ile otrzymują na życie zwykli urzędnicy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane