Pracownik odchodzi z firmy: Zobacz 8 obowiązków, jakie ma wtedy pracodawca

autor: Agnieszka Brzostek19.05.2015, 07:00; Aktualizacja: 25.05.2018, 09:39
zwolnienie, praca

Pracodawca musi wypłacić pracownikowi określone świadczenia pieniężne, w tym odprawę pracowniczą lub emerytalną.źródło: ShutterStock

Zakończenie zatrudnienia wymaga spełnienia wielu obowiązków dokumentacyjnych, w tym wydania świadectwa pracy czy wystawienia zaświadczenia o zarobkach. Rozwiązanie umowy wiąże się też z wypłatą świadczeń pieniężnych, w tym odprawy i ekwiwalentu za niewykorzystany urlop.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • ja(2017-03-30 05:33) Zgłoś naruszenie 00

  a prawda jest taka ,że zalezy jakie babasko będzie siedziało w okienku . zawsze każcie tym nieukom napisac to o czym bredzą plus podpis naczelnika danego oddziału ,mają obowiązek i juz , jak zaczynaja pisac to juz nie sa tacy mądrzy i sprawdzaja jakjest na prawdę ,wtedy mamy szansę na normalność ,ale tylko szansę bo to jednak polska jest .

  Odpowiedz
 • Sandra(2017-05-08 23:50) Zgłoś naruszenie 31

  Pracodawca w dniu przyjęcia do pracy chciał tylko dokument o niepełnosprawności !!!- zostawiłam CV dosłownie na siłę mówiąc ,że tu są wszystkie moje dane i do urlopu gdzie i ile pracowałam.Teraz po ustaniu stosunku pracy okazało się ,że źle został naliczony urlop -wysłałam świadectwa pracy listem poleconym---PRACODAWCA nie chce teraz zapłacić za zaległy urlop -przecież to nie moja wina ,że nie chciał papierów i na siłę dosłownie zostawiłam chociaż moje CV -Co mam zrobic w tej sprawie?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • wąchocczanin(2017-05-26 07:05) Zgłoś naruszenie 00

  To ja mam inne pytanie. mam podpisaną umowę o pracę na okres próbny - sześć miesięcy. w tym czasie pracodawca zapłacił za moje dodatkowe szkolenie - wózek widłowy (tak przynajmniej twierdzi - egzamin został zdany). Pytanie, czy w momencie gdy umowa po tym okresie 6 miesięcy nie będzie przeze mnie przedłużona, przez co wygaśnie, to pracodawca ma prawo żądać ode mnie odszkodowania/zwrotu kosztów tegoż szkolenia/kursu?

  Odpowiedz
 • irena urbanek(2017-06-05 22:17) Zgłoś naruszenie 01

  zwolniłam sie z pracy w grudniu teraz szefowa żada ode mnie mam jej oddac moje zapiski robione w pracy czy muszę?

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • qqq(2017-11-30 12:22) Zgłoś naruszenie 40

  Ej specjalisto ! A RP 7 zaklad nie musi wydać? To najważniejsze.

  Odpowiedz
 • Kasia(2018-05-08 13:10) Zgłoś naruszenie 00

  Witam , złożyłam wypowiedzenie z pracy za porozumieniem stron , drogą pocztową została wysłana informacja tzn wypowiedzenie z moim podpisem . Teraz dzwonią do mnie z pracy że muszę przyjechać jakieś dokumenty podpisać , oddać strój służbowy ( on jest w pracy ) . Gdy zapytałam się czy może oddać to inna osoba bo mam ponad 200 km do pracy to powiedzieli że muszę oddać to osobiście . Wypłatę chciałam na konto to powiedzieli że nie ma takiej możliwości . Co mam robić czy faktycznie muszę jechać do nich by podpisać jakieś dokumenty .?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane