Jak podaje Centrum Informacyjne Rządu podczas spotkania w Lublinie szefowa rządu podkreśliła, że ma nadzieję, iż w związku z lepszą kondycją finansów publicznych, w budżecie na rok 2016 znajdą się środki, aby odmrozić płace w administracji.

Premier Ewa Kopacz podkreśliła, że zadaniem jej rządu jest ułatwić obywatelom pozyskiwanie informacji z zakresu spraw urzędowych. - Postanowiliśmy pierwszy etap ułatwień otworzyć już w tym roku. Będzie to "brama internetowa" do administracji - powiedziała szefowa rządu, nawiązując do projektu serwisu internetowego, w którym znajdą się opisy co najmniej 80 różnego rodzaju usług administracyjnych.

Kopacz zapowiedziała także, że jeszcze w tym roku młodzi ludzie będą mogli, w ramach rządowego programu, odbywać w urzędach administracji publicznej praktyki. - Ci, którzy tu przyjdą niech nie spotkają się tylko i wyłącznie z nauką obsługi kseropkopiarki. Oddajcie im swoją wiedzę i swoje doświadczenie, które nabieraliście przez tyle lat swojej pracy - mówiła do urzędników szefowa rządu.