Firmy mogą np. finansować opiekę medyczną ciężarnej pracownicy lub stosować ruchomy czas pracy. Ci, którzy to robią, odnoszą sukces biznesowy.
Wyjście z firmy w godzinach pracy bez konieczności jego odpracowania. Wydzielone pomieszczenia do zabawy lub wypoczynku dla dzieci zatrudnionych, którzy musieli z nimi – z losowych przyczyn – przyjść do pracy. Dofinansowanie do specjalistycznej opieki medycznej ciężarnych pracownic lub ponadpodstawowych szczepień dla dziecka. Takie rozwiązania to standard w firmach, które ułatwiają swoim podwładnym godzenie obowiązków zawodowych i rodzicielskich. Tych przedsiębiorców, którzy nie dostrzegają tego typu problemów załogi lub wręcz dyskryminują opiekunów, mogą przekonać korzyści, jakie wynikają z zaspokojenia potrzeb pracowników.
– Przekłada się ono na osiągnięcia firmy. Odkąd prowadzimy politykę wspierania zatrudnionych, wskaźnik ich zaangażowania w pracę wzrósł z nieco ponad 3 do 4,82 (w skali 5-stopniowej). Dwa razy zostaliśmy wybrani pracodawcą roku w Polsce. W 2014 r. odnotowaliśmy 11-proc. wzrost przychodów, pomimo tego że cały rynek ubezpieczeniowy się kurczył – wymienia Marek Baran z Towarzystwa Ubezpieczeń Link4, które zostało jednym z laureatów I edycji konkursu Dobry Klimat dla Rodziny organizowanego przez Kancelarię Prezydenta RP.