Nowe kryteria oceny urzędników: inna skala i przejrzyste zasady

autor: Artur Radwan30.01.2015, 07:25; Aktualizacja: 30.01.2015, 08:05
komputer-urzędnik

Zanim osoba rozpoczynająca pracę w służbie cywilnej otrzyma umowę na czas nieokreślony, będzie weryfikowana pod względem wykorzystywania wiedzy merytorycznej, doskonalenia zawodowego, organizacji pracy i orientacji na osiąganie rezultatów.źródło: ShutterStock

Oceny w administracji rządowej mają być przejrzyste i składać się z mniejszej liczby kryteriów, które nie będą się powielały. Zmieni się także ich skala.

Zanim osoba rozpoczynająca pracę w służbie cywilnej otrzyma umowę na czas nieokreślony, będzie weryfikowana pod względem wykorzystywania wiedzy merytorycznej, doskonalenia zawodowego, organizacji pracy i orientacji na osiąganie rezultatów. Musi się też wykazać komunikatywnością, współpracą z innymi oraz rzetelnością i terminowością. Takie m.in. zmiany przewiduje projekt rozporządzenia prezesa Rady Ministrów w sprawie szczegółowych warunków i sposobu dokonywania pierwszej oceny w służbie cywilnej.


Pozostało jeszcze 73% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (5)

 • T1000(2015-01-30 10:23) Zgłoś naruszenie 00

  I tak wszystko w praktyce zostanie po staremu.

  Odpowiedz
 • leon(2015-01-30 11:32) Zgłoś naruszenie 00

  W UM w Lubinie (koło Legnicy) szwagier będzie oceniał szwagierkę, a kumpel kumpelkę i tak jest wszędzie, gdzie w urzędach panuje nepotyzm do kwadratu.

  Odpowiedz
 • skarbona(2015-01-30 14:33) Zgłoś naruszenie 00

  Może zamiast wydawania kolejnego rozporządzenia pani Premier pomyślałaby o odmrożeniu płac i jakiś konkretnych podwyżkach?
  Wymagania jak na kosmonautę, a płaca jak dla ciecia.

  Odpowiedz
 • StAAbrA(2015-01-31 13:09) Zgłoś naruszenie 00

  Nowy rejwach - w okolicy urzędników , przy którym da się dodatkowo zarobić ... i pociotka urządzić ...
  Koniaczek ?

  Odpowiedz
 • pracownik urzędu wojewódzkiego(2015-12-09 13:13) Zgłoś naruszenie 00

  a co z "operatorami urządzeń elektronicznych czy też obsługi danych" zatrudnionymi w urzędach wojewódzkich? Czy ustawa będzie zmieniona także w ich zakresie. Jak rozpoczynałam pracę w Zakładzie Obsługi przy Urzędzie Wojewódzkim na stanowisku referent, potem nastąpiła reorganizacja i Zakład Obsługi został wcielony w Urząd Wojewódzki zostaliśmy wraz z grupą innych pracowników zdegradowani, po prostu nam odebrano stanowiska jakie zajmowaliśmy dotychczas (niektórzy pracowali po 20 lat na stanowisku starszy inspektor i stracili stanowiska) , nie byliśmy zwolnieni, tylko wcieleni. Oby nowa ustawa rozwiązała problem z operatorami zatrudnionymi w urzędach. Odnośnie wynagrodzenia chcę przypomnieć przez 8 lat 0 podwyżki, z płaca brutto to 2000 zł. Zastanawiam sie po co było się uczyć i zdobywać wyższe wykształcenie, przecież i tak zarabiamy najniższa krajową i na dodatek nas degradują , po prostu samowolka. Liczę, że obecny rząd zrobi porządek a administracji rządowej w urzędach wojewódzkich -pracownik urzędu wojewódzkiego.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane