Pięć najlepiej opłacanych zawodów w Stanach Zjednoczonych Ameryki Północnej w 2013 roku to profesje związane z medycyną. Dopiero na dalszych miejscach pod względem wysokości zarobków znaleźli się prezesi i menedżerowie najwyższych szczebli.
Lekarze zdominowali ranking / Inne

Najwięcej zarabiali anestezjolodzy. Ich roczne wynagrodzenie wynosiło średnio 235 070 USD i było wyższe od średniej krajowej o 187 tys. USD. Średnie roczne wynagrodzenie wynosiło w 2013 roku 48 872 USD. Zaraz za anestezjologami pod względem zarobków byli chirurdzy, z wynagrodzeniem na poziomie 233 150 USD rocznie.

Reklama

Na trzecim miejscu znaleźli się chirurdzy twarzowo-szczękowi (około 220 tys. USD), a na czwartym ginekolodzy i specjaliści położnictwa (około 213 tys. USD rocznie). Ostatnie miejsce w tym rankingu zajmują lekarze interniści. Ich roczne płace były wyższe od średniej krajowej o prawie 140 tys. USD.

Lekarze wyprzedzili prezesów i dyrektorów wykonawczych, którzy we wcześniejszym zestawieniu, w 2012 roku, zaliczali się do amerykańskiego TOP-5 średnich rocznych wynagrodzeń.

Mateusz Rachucki, wynagrodzenia.pl