OECD: Polski rynek pracy jednym z najgorszych

autor: Karolina Nowakowska27.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 31.10.2014, 13:14
Polska została zaliczona do grupy państw o najsłabszej jakości pracy.

Polska została zaliczona do grupy państw o najsłabszej jakości pracy.źródło: ShutterStock

Eksperci OECD przyjrzeli się rynkom pracy w krajach należących do tej organizacji. Wnioski, jakie płyną dla Polski nie są dobre. Pod względem zarobków znajdujemy się na jednym z ostatnich miejsc, a zadowolenie jakie czerpiemy z pracy bardzo niskie.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • leming(2015-02-24 13:30) Zgłoś naruszenie 01

    Zagłosuję na PO i Komorowskiego. To na pewno poprawi sytuację.

    Odpowiedz
  • moherowy filozof(2015-01-05 18:18) Zgłoś naruszenie 02

    Nauka z ambony jest gwarantem dobrobytu!







    1










































    1

    Odpowiedz
  • Natal(2014-10-29 10:17) Zgłoś naruszenie 10

    "Zielona wyspa", czy jak to tam było... Akurat!

    Odpowiedz
  • niewolnicy bez zwiazkow zawodowych(2014-10-29 00:04) Zgłoś naruszenie 31

    tylko 15 % pracownikow nalezy do zwiazkow zawodowych, przewaznie sa to gornicy, pielegniarki, budzetowka. 85% ludzi pracujących w firmach nie ma prawa do przynaleznosci do zwiazkow zawodowych. Sa firmy, ktore zatrudniaja 500, 1000 osob, w wiekszosci na umowy czasowe, zlecenie, samozatrudnienie. Pracownicy zyja w ciaglej niepewnosci swojego zatrudnienia, ktore moga stracic bez podania przyczyny w jednej chwili. Polski rynek pracy to Chiny, gdzie pracownik jest niewolnikiem, ma tyrac na swojego pana, a wyplata ma wystarczyc tylko na buty, karte tramwajowa i jedzenie z biedronki. Caly zysk ktory jest wypracowany przez pracownikow idzie do PANA oraz do PASTWA. Panstwo ma na utrzymaniu kilka uprzywilejowanych kast: emeryckich esbekow, milicjantow, peerlowskich emerytow wojskowych, prokuratorow, sedziow, z emeryturrami po 15 latach pracy, w wysokosci 8 000 zl... Wiec niewolnicy musza oddac wszystko co wypracuja swoim Panom i Kastom Uprzywilejowanych. Niewolnicy stracili potrzebe rozmnazania sie. Brakuje malych niewolnikow. Panstwo namawia niewolnikow - musicie rodzic dzieci, ale nie mozecie miec zwiazkow zawodowych, ktore walczylyby o wasze prawa. Jestescie tylko niewolnikami. 25 lat o Okraglym Stole... urzaednicy pekaja ze smiechu odbierajac kwartalne nagrody, jubileuszowki, wczasy pod grusza, trzynastki, czternastki, uprzywilejowane pozyczki na remonty mieszkan itd itp... niewolnicy w firmach prywatnych charuja od rana do wieczora i zasypiajac mysla, czy jutro dostana wypowiedzenie... a co wtedy z kredytem hipotecznym na mieszkanie... niewolnictwo... niewolnictwo...niewolnictwo...

    Odpowiedz
  • Wolfram(2014-10-28 10:31) Zgłoś naruszenie 10

    Osoba 4 nie przeklinaj mnie. Jestem też częścią tego kraju, mikroskopijną w skali ale jestem. Jaki jest kraj decydują o tym ludzie, którzy tu mieszkają. Jak się będą zgadzać na G to G będzie. A szlag dobrze gdyby trafił wszelkiej maści polityków, cwaniaków, oszustów, egoistów i drani, którym właśnie zależy żeby ten kraj rozwalić i za friko przejąć (koncerny, finansjera, itd.).

    Odpowiedz
  • UE troszczy się o średnicę cebuli, a tu problemu(2014-10-28 07:53) Zgłoś naruszenie 20

    nie widzi.
    Przy porównywalnych cenach, za taką samą pracę jak na tzw. zachodzie - dostajemy 5 razy mniej pieniędzy. Jak to możliwe?

    Odpowiedz
  • Tutejszy(2014-10-28 07:34) Zgłoś naruszenie 50

    A dzisiaj w radiu mówiły że polacy sa bardzo szczęśliwi. Ponad 90 %. Jaj sobie robią. Z kogo?. Z nas. Jesteśmy bydłem.

    Odpowiedz
  • nienawidzę cie polsko(2014-10-27 20:45) Zgłoś naruszenie 10

    jak kuźwa moge być zadowolona, 35 lat pracy 1300 zł netto, by szlag trafił ten kraj i pieprzonych solidaruchów z lat 80, bo oszukali mnie

    Odpowiedz
  • POl(2014-10-27 17:02) Zgłoś naruszenie 10

    Na pocieszenie dodam, że za 20 lat dogonimy Niemców :)
    Przypominam że w 1995 tez słyszałem ten bełkot a mamy już prawie 2015 :)

    Odpowiedz
  • MoJe(2014-10-27 14:21) Zgłoś naruszenie 10

    A wszystko pod hasłem "walki" z bezrobociem.

    Odpowiedz
  • ewer(2014-10-27 12:03) Zgłoś naruszenie 20

    Dalej popierajcie te złodziejsko-kolesiowskie układziki. POparcie 130 %.

    Odpowiedz