Polakom płaci się mniej, bo prawo na to pozwala

autor: Katarzyna Dąbrowska09.10.2014, 07:00; Aktualizacja: 10.10.2014, 11:01
Polscy pracownicy składają pozwy o zachodnie zarobki.

Polscy pracownicy składają pozwy o zachodnie zarobki.źródło: ShutterStock

Polscy pracownicy składają pozwy o zachodnie zarobki. Dziś skazane są one na niepowodzenie, ale wyroki Trybunału Sprawiedliwości UE potwierdzają, że ocena powiązań w grupach kapitałowych zaczyna się zmieniać

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • nie powinniśmy dopuszczać do dyskryminacji(2014-10-10 08:22) Zgłoś naruszenie 10

  Jeśli UE chce być jednym organizmem państwowym, to zdumiewające jest, że zezwala na taką dyskryminację, że w jednym kraju, przy niemal identycznych cenach, płaca minimalna jest 5 krotnie niższa niż w innym. Czyżby ludzie w różnych krajach mieli różne żołądki?
  Tak samo w firmach międzynarodowych. Czy kasjer w firmie X robiący dokładnie to samo jego kolega z tej samej firmy w Niemczech albo Anglii powinien za swoją pracę dostawać 5 razy mniej, tylko dlatego, że urodził się Polakiem?

  Odpowiedz
 • PolskiFolwark(2014-10-09 14:18) Zgłoś naruszenie 00

  Nasz kraj zawdzięcza wzrost gospodarczy niskim kosztom pracy. Na dłuższą metę to nie wystarczy – ostrzegają eksperci Komisji Europejskiej. "(...)nasi biznesmeni wciąż są w swoich firmach dyktatorami"- mówi Jacek Santorski. Podobnie pisał Janusz T. Hryniewicz, w swoje pracy pt "Stosunkach pracy w polskich organizacjach"
  .

  Coraz częściej ludzi epracują, ale ich wynagrodzenie nie jest w stanie pokryć miesięcznych wydatków.

  A nasze pensje, wiem że to zdziwi wielu, ale często są na poziomie pensji Chińczyków.

  Odpowiedz
 • na samym dnie(2014-10-09 15:31) Zgłoś naruszenie 00

  porównywanie pensji w różnych krajach jest bzdurą. W każdym kraju są inne podatki, inne ceny żywności, mieszkań, sprzętu, ubrań i wakacji. Jedna spraw jest wspólna. Za minimalna pensje w żadnym kraju nie da się przeżyć.

  Odpowiedz
 • Polish man in Blackburn(2014-10-10 07:29) Zgłoś naruszenie 00

  Parę lat temu gdy po raz pierwszy wyjechałm do Angli dostawałem minimalną (co prawda pracowałem na nocki więc było tego trochę więcej) dostawałem 200 funtów na tydzień. Z palcem w d... można było za to opłacić rachunki, wyżywić i ubrać się! Do Polski po 6 miesiącach pracy przywiozłem jeszcze ok 1,5 tyś funtów (czasami trafiały się nadgodziny). Więc są kraje, że za minimalną spokojnie da się wyżyć i jeszcze odłożyć !!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane