statystyki

Dopłaty do pensji znów się zmniejszą

autor: Michalina Topolewska27.06.2014, 07:00; Aktualizacja: 27.06.2014, 08:39
Wspieranie zatrudnienia niepełnosprawnych

Wspieranie zatrudnienia niepełnosprawnychźródło: DGP

Wszystko wskazuje na to, że firmy zatrudniające osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności czekają kolejne ograniczenia w wysokości pomocy.

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej pracuje nad wprowadzeniem kolejnych modyfikacji w zasadach przyznawania dofinansowań do pensji niepełnosprawnych pracowników. Jak zapewnia DGP Jarosław Duda, wiceminister pracy i polityki społecznej oraz pełnomocnik rządu ds. osób niepełnosprawnych, nie ma wśród nich propozycji całkowitego zniesienia dopłat w przypadku osób z orzeczeniami o lekkim stopniu niepełnosprawności. Firmy obawiają się jednak, że po tym, jak w kwietniu nastąpiło zrównanie pomocy dla chronionego i otwartego rynku pracy, kolejne ograniczenie wsparcia spowoduje jeszcze większe pogorszenie ich kondycji finansowej oraz redukcję zatrudnienia.

Liczy się wydajność

– Rozważamy różne systemowe rozwiązania. Jednym z nich jest zastąpienie dopłat do pensji opłacaniem składek ubezpieczeniowych za osoby z lekkim stopniem niepełnosprawności – mówi Jarosław Duda.


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane