17 tys. zł miesięcznie? Tyle można zarobić w ZUS

21.06.2014, 06:00
W ZUS można zarobić od płacy minimalnej aż do ponad 17 tys. zł miesięcznie

W ZUS można zarobić od płacy minimalnej aż do ponad 17 tys. zł miesięcznieźródło: ShutterStock

Zatrudnieni w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych mogą liczyć na miesięcznie wynagrodzenie wynoszące nawet 17630 zł brutto (bez dodatków). Na tak wysokie zarobki mogą liczyć Główny Księgowy Funduszy oraz Główny Księgowy Zakładu.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:wynagrodzenia.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

 • mysz(2014-06-21 09:03) Zgłoś naruszenie 10

  Ciekawe czy ZUS na te apanaże dla swoich pracowników , uciułał także z tych ciągłych pomyłek w decyzjach, oczywiście zawsze na niekorzyść emeryta, licząc na to , że większość dziadków i tak się nie połapie w skomplikowanym systemie prawnym, który można interpretować jak się chce, a ZUS zawsze interpretuje tak jak mu się podoba w danym momencie.

  Odpowiedz
 • budżetówka(2014-06-21 10:04) Zgłoś naruszenie 10

  ZUSu bronić nie zamierzam, ale jako pracownik budżetówki mogę wyjaśnić pewną nieścisłość w interpretacji przedstawionych danych.
  Podane kwoty, to "górne granice" zarobków. W budżetówce zazwyczaj płace określone są dla poszczególnych stanowisk w regulaminach zawierających widełki, często bardzo szerokie. Rzeczywiste płace mogą się znacznie różnić od siebie. W przypadku mojej "firmy" rzadko zarabia się na danym stanowisku w górnej połowie widełek. Zazwyczaj zaczyna się bliżej dolnej granicy i w przypadku ewentualnej podwyżki (co obecnie zdarza się rzadko) idzie się w górę. Paradoksalnie częściej spotykane są przypadki "wymuszania" podwyżki poprzez zmianę stanowiska na takie, którego minimalne wynagrodzenie jest wyższe od obecnego. Mówię tu jednak głównie o szeregowych wyrobnikach, którzy naprawdę muszą się natrudzić, żeby związać koniec z końcem.

  Teraz zdradzę sekret robienia kariery w budżetówce. Tu się nie zarabia na podstawowej pensji, ale na premiach i dodatkach, a tych zazwyczaj jest taka masa (ale dostępne są tylko dla wybranych), że nikt się w tym nie połapie. Systemy premiowania są najczęściej tak skomplikowane, że poza "firmą" nikt do końca nawet nie wie za co premie są przyznawane. Są premie od zysków (jeśli dana komórka zarabia na siebie pieniądze w jakiś sposób), są premie ryczałtowe (nikt nie wie za co) oraz premie uznaniowe w ramach nagród (też nie jest do końca jasne za co, po prostu dyrekcja może rozdawać część pieniędzy komu ma ochotę). Do tego dochodzi całe multum dodatków, stażowych, funkcyjnych, zadaniowych, etc. Mogą się one oczywiście łączyć i zazwyczaj dostają je w ten sposób wybrane osoby.
  Efekt tego wszystkiego jest taki, że realne zarobki po uwzględnieniu wszystkich dodatków w skrajnych przypadkach wynoszą 2-3x tyle ile wynika z ogólnie dostępnych widełek.

  Odpowiedz
 • awans(2014-06-21 18:37) Zgłoś naruszenie 00

  Premie uznaniowe, czyli naprawdę nagrody, to przy pełnym utajnieniu wypłat, bezkarny sposób sponsorowania swoich za to, że są swoi i pomijania mrówek, bo robią "tylko to, co do nich należy". SKANDAL, nepotyzm i kur...

  Odpowiedz
 • Polak, który chciałby doczekać lepszej Polski(2014-06-21 19:43) Zgłoś naruszenie 00

  Ludziom spoza układu proponują najniższą stawkę. Ludzi spoza układu w ogóle nie zatrudniają. To jest niereformowalna instytucja z poprzedniej epoki.

  Odpowiedz
 • Teo(2014-06-22 09:58) Zgłoś naruszenie 00

  Tak zarabia kadra kierownicza. Pracownicy wykonujący ciężką robotę zarabiaja naprawdę niewiele.
  Oczywiście zarobki są tajne.

  Odpowiedz
 • koko(2014-06-21 23:20) Zgłoś naruszenie 00

  Jak czytam o zatrudnianiu przez ta chora instytucje 46 tys osób to z perspektywy UK 10% starcza na obliczanie naszych ang. składek
  Ten kraj jest pogrążony w kryzysie debilizmu i chciwej pazerności rządzacych

  Odpowiedz
 • i(2014-06-24 07:22) Zgłoś naruszenie 00

  Wynagrodzenie, to jeden z czynników, który pokazuje jak zniszczyć, poniżyć, niemalże każdego człowieka, ci „d”, którzy je ustalają nie wiedzą, że zawsze brakuje, już od skończenia studiów zarobki, że na podstawowe opłaty nie starczało, zarabia nieliczna grupa, powinni ustalić minimalne co najmniej 10.000,00 netto może by się jakoś żyło, nie egzystowało, patrząc na różne dobra i ich ceny !

  Odpowiedz
 • k.w.(2014-06-22 12:06) Zgłoś naruszenie 00

  Gratuluje tytułu! Szeregowe urzędniczki zarabiają najniższą lub trochę ponad. Nie rozumie tego podjudzania. Z solidnością dziennikarską nie ma to nic wspólnego.

  Odpowiedz
 • absolwent prawa(2014-06-23 09:58) Zgłoś naruszenie 00

  Referent prawny (osoba po 5-letnich studiach prawniczych) zarabia tyle co goniec lub sprzątaczka.
  Jak się cieszę, że skończyłem ten prestiżowy kierunek studiów.

  Odpowiedz
 • kaka21(2014-06-23 10:38) Zgłoś naruszenie 00

  I jeszcze sprawdźcie ile zarabiają w nadleśnictwach, bo tam dopiero sobie wypłacają kokosy!!!

  Odpowiedz
 • Hasan(2014-06-25 13:10) Zgłoś naruszenie 00

  Proponuję zapoznać się z strukturą organizacyjną Centrali ZUS w Warszawie ul. Szamocka 3/5 w BIP ZUS
  Departamentów 29 Biuro Poligrafii, Biuro Prasowe, Biuro Rady Nadzorczej i Gabinet Prezesa. To dopiero struktura.
  Mysz ma rację to oni wymyślają te bzdurne decyzje.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane