Urzędy różnie podchodzą do zatrudniania członków rodziny. RPO chce ujednolicenia zasad

autor: Urszula Mirowska-Łoskot, Artur Radwan18.04.2014, 06:57; Aktualizacja: 18.04.2014, 07:37
Praca

Wprowadzenie zakazów zatrudniania jest zdaniem RPO uzasadnione.źródło: ShutterStock

Rzecznik praw obywatelskich zwróciła się do premiera o ujednolicenie zasad zatrudniania rodziny w instytucjach publicznych. Chce, aby zakazane było pokrewieństwo tylko w przypadku bezpośredniej podległości. I to z wyjątkami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • jan(2014-04-20 22:21) Zgłoś naruszenie 00

    Do kontra - No i co, starosty żona nauczycielka nie może wg Ciebie pracować w tym powiecie?. ABSURD.

    Odpowiedz
  • KONTRA(2014-04-19 06:34) Zgłoś naruszenie 11

    MOIM ZDANIEM POWINIEN BYĆ ZAKAZ PRACY W JEDNYM URZĘDZIE NAWET DO CZWARTEGO POKOLENIA POKREWIEŃSTWA BO OTO W TEN SPOSOB TWORZA SIE MAFIE URZĘDNICZE.

    Odpowiedz
  • Zosia(2014-04-18 15:38) Zgłoś naruszenie 10

    Proponuję zrobić taki autentyczny przegląd zależności służbowych oraz osób bliskich zatrudnionych np. w KRUS, Agencji Rynku Rolnego, etc. Wyniki będą bardzo ciekawe.

    Odpowiedz
  • Adam(2014-04-18 15:24) Zgłoś naruszenie 00

    Moim zdaniem praca w urzędach powinna być dziedziczona ---podobno już jest taka praktyka ale po cichu ..a tak oficjalnie dziedziczona i kropka..Pozdrawiam tych co się nie zgadzają ...A teraz szybko to przegłosować bo jak się coś zmieni będą kłopoty.

    Odpowiedz
  • Tadeusz(2014-04-18 12:39) Zgłoś naruszenie 00

    Gra pozorów Pani RPO . W dniu dzisiejszym mogę powiedziedz o Pani Rzecznik "WSPÓŁCZESNY PIŁAT" tak ja Prokurator Genaeralny.
    Panią Rzecznik znam od czasu , gdy była na placówce dyplomatycznej w Wiedniu ...

    Odpowiedz
  • danuta(2014-04-18 11:58) Zgłoś naruszenie 00

    to prawda zatrudnianie w samorządzie po znajomości i rodzinie.

    Odpowiedz
  • rewizor(2014-04-18 11:17) Zgłoś naruszenie 00

    paplanina na święta o nepotyzmie-a kto zlikwidował konkursy.W 2010 NIK o patologiach pisze-"Trzy czwarte samorządów źle przeprowadza nabory urzędników. Ustalenia Najwyższej Izby Kontroli wskazują, że większość robi to celowo – świadomie majstruje przy procedurach konkursowych i manipuluje wynikami – tak, by stanowiska dostawali „sami swoi”.Mamy 2014 i ciągle gonimy króliczka-aby do wyborów

    Odpowiedz
  • obi(2014-04-18 09:44) Zgłoś naruszenie 01

    bezpośrednia podległość ? obejście bez problemów - burmistrz - wiceburmistrz - żona burmistrza kierownik wydziału podlegając formalnie wiceburmistrzowi w praktyce rządzi wiceburmistrzem który podlega burmistrzowi, i tak mamy prywatny folwark państwa burmistrzostwa - a ktoś (RPO) to nazwie "działaniem zgodnym z prawem". I nadal wszyscy będziemy oglądać wszechogarniający bałagan kolesiostwo i totalny syf w polskiej polityce

    Odpowiedz
  • ?(2014-04-18 08:27) Zgłoś naruszenie 00

    A jak skontrolują, to co im zrobią? Zgubiliśmy pański płaszcz...
    Natomiast może zamiast dokopywac ludziom zarabiajacym grosze - moze by DGPr wzięłą się za notariat i komorników?

    Odpowiedz
  • czarny(2014-04-18 08:10) Zgłoś naruszenie 00

    Do NIKu było zgłosić, żeby ich skontrolowali pod kątem zatrudniania.

    Odpowiedz
  • mw.(2014-04-18 07:43) Zgłoś naruszenie 00

    Ponad rok temu zgłosiłem do Rzecznika praw obywatelskich sytuację ustawiania naborów na stanowiska w moim starostwie powiatowym (ubiegałem się tam o pracę i uważam, że jest to przejaw nierównego traktowania obywateli) - podałem imiona i nazwiska, w których konkursach i z kim jest spokrewniona zatrudniana osoba, że członek rodziny był przewodniczącym komisji rekrutacyjnej. Rzecznik praw obywatelskich odmówił zajęcia się sprawą. Dlatego mam poważne zastrzeżenia do pracy obecnego Rzecznika praw obywatelskich.

    Odpowiedz