Romowie, Afrykanie, muzułmanie – kogo Europa nie chce na rynku pracy

autor: Hubert Rabiega21.03.2014, 06:59; Aktualizacja: 21.03.2014, 10:56
rasizm

W ocenie raportu w Polsce najbardziej narażeni na dyskryminację na rynku pracy są Romowie oraz uchodźcy (szczególnie z rejonu Kaukazu).źródło: ShutterStock

Kryzys ekonomiczny w krajach UE spowodował, że Europejczycy, sami zagrożeni pogorszeniem statusu materialnego, dopuszczali się dyskryminacji na rynku pracy wobec imigrantów - wynika z zaprezentowanego w Brukseli raportu organizacji ENAR.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • Michał(2014-03-21 08:15) Zgłoś naruszenie 00

  Bez urazy, ale będąc pracodawcą wolałbym zatrudniać obywateli własnego państwa. A już na pewno nie Romów. Pokradli mi kiedyś komputery w firmie. Nigdy więcej.

  Odpowiedz
 • Kuba(2014-03-21 10:05) Zgłoś naruszenie 00

  Czy nie lepiej UE powinna zastanowić się dlaczego pracodawcy nie chcą ich zatrudniać? Nie ma skutków bez przyczyny :)

  Odpowiedz
 • islamiści,którzy chcą pracować zaznaczam nie .....(2014-03-22 10:06) Zgłoś naruszenie 00

  fizycznie jak polaczki,dają sobie doskonale radę-otwierając prywatne interesy,jest ich ogrom w europie.ten artykuł ktoś napisał z myślą o sobie-nie orać a plony zbierać.Żałuję że urodziłem się polaczkiem!!!

  Odpowiedz
 • normalna(2014-03-22 12:51) Zgłoś naruszenie 00

  Niemal wszystkie wypowiedzi są racjonalne!!! szczególnie w pkt.5 . Wolność,równość i braterstwo w hasłach jest cudowna. Gorzej z realizacja w życiu.Nie moge pojąć ,czemu nikt z organizacji nie załozy własnej działalnośći i dokonuje badań na własna ręke tylko na zlecenie oligarchów medialnych i liże dupe wydawcom,prezesom ,fundacjom .Dross ankieterow, socjologów psychologów,księży, strazników miejskich ,ochraniarzy y znakomita większość pasożytów społecznych żeruje na człowieku bezsilnym pod hasłem demokracji ,swobody seksualnej,równości rasowej itd. jakie to nośne,powabne ,z pozoru sprawiedliwe. Nie masz ,pracy, mieszkania to won nie opłacisz prądu, gazu odetną. Nie masz grosza chlebusia nie kupisz.zimno w dupsko wieje nie odziejesz no moze nieliczni dostana od czerwonego krzyża albo caritas. mopsu -ale tam wiadomo chorzy z reguły korzystają tzn. alkocholicy z wyboru, uzależnieni od narkotyków /serwuje im to świat bo wolność / albo maltretowane kobity co to z miłości zaplatały sie z hultajem i teraz nie maja dla dzieci na wyzywienie . A posłowie Libicki ,Niesiołowski,po 5 tys samej pomocy, 7 tys emerytury i działaja w ustawodastwie dla dobra Rzeczypospolitej !!! wonderfull word !!!

  Odpowiedz
 • każdy ROM w Polsce rodzi się z zasiłkiem MOPS.....(2014-03-22 09:54) Zgłoś naruszenie 00

  Jak osiedlili się w Polsce,państwo stworzyło im lepsze warunki do życia niż dzisiaj.Zaden z nich nie podjął pracy,nie służył w armi/stracone 2 lata młodego życia/oraz nie ukończył szloły podstawowej-tylko wyłudzanie,chahmenty to ich specjalność.Co robią w Anglii przekracza normy prawne,a ciągle są głaskani???Są rasy ludzi pasożytów,i świat ma im pomóc???na siłę.

  Odpowiedz
 • Polak(2014-05-11 19:18) Zgłoś naruszenie 00

  Czy lepiej jeśli emigrant w Polsce miałby większe szanse na prace od Polaka? Czy ma mieć większe przywileje? Nie. Z jakiegoś względu wyjechał ze swojego kraju. I aby temu zapobiec trzeba robić wszystko aby nigdy nie czuł się w obcym Państwie u siebie.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane