Urzędnika ze złą opinią trzeba niezwłocznie zwolnić

autor: Artur Radwan30.12.2013, 06:43; Aktualizacja: 30.12.2013, 08:44

Dyrektor generalny powinien wypowiedzieć umowę pracownikowi bezpośrednio po wewnętrznym ustaleniu, że utracił on nieposzlakowaną opinię, która jest dla członków korpusu służby cywilnej warunkiem koniecznym do pełnienia obowiązków. Jeśli dokona tego dopiero po kilku latach, musi liczyć się z koniecznością zapłaty odszkodowania. Tak orzekł Sąd Najwyższy.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Paszporty są wydawane bardzo szybko(2013-12-30 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Poza tym tryb wydawania jest tak skonstruowany więc nie da się go przyspieszyć nawet za pieniądze ...nie ważne jak duże.

    Wiec sam zarzut wobec Kierowniczki był bzdurny od samego początku.

    Audyt co najwyżej mógł potwierdzić nieracjonalność wyimaginowanego zarzutu - mamy do czynienia nie tyle z utratą nieposzlakowanej opinii co utrata rozsądku przez pracownicę.

    Bo jeżeli coś się komuś zarzuca - to trzeba to robić z głową. Zwłaszcza w takim urzędzie jak urząd wojewódzki

    Odpowiedz
  • .(2013-12-31 01:44) Zgłoś naruszenie 00

    .

    Odpowiedz
  • ygrek(2014-01-03 07:04) Zgłoś naruszenie 00

    Jakie to proste! Ktoś jest niewygodny, bach negatywna opinia i od razu zwolnienie. Czysta sprawa i urząd nie ma kłopotu.

    Odpowiedz
  • leonard(2014-01-03 07:08) Zgłoś naruszenie 00

    Audyt wewnętrzny stwierdził, że pani kierownik jest czysta. Dowcip sezonu. Wartość tego, co robią audyty wewnętrzne jest doprawdy "imponująca."

    Odpowiedz
  • psps(2013-12-31 15:35) Zgłoś naruszenie 00

    urzędy wojewódzkie to bagno nepotyzmu

    Odpowiedz
  • xx(2013-12-30 19:03) Zgłoś naruszenie 00

    Do 1. Nie znam trybu wydawania paszportów, ale nie ma takich procedur i zabezpieczeń, których nie dałoby się obejść. Nie po to banki i firmy informatyczne zatrudniają hakerów, jeśli nie miałoby to sensu. Jedni procedury tworzą a inni myślą jak by je złamać. Z jednej i z drugiej strony są to tylko ludzie. Nie wiem ile prawdy jest w tym artykule, ale w ramach wspomnianej etyki urzędnik jest zobowiązany zgłaszać każdy przypadek negatywnej opinii petentów wobec urzędu który reprezentuje i tak zrobiła wymieniona w artykule. Ciąg dalszy jest conajmniej dyskusyjny i mówiąc wprost, czymś zalatuje. Teraz nikt, nawet jeśli byłby świadkiem negatywnego zdarzenia tego typu nie kiwnie nawet palcem. Po co robić sobie problemy. Czy o takie zachowania nam chodzi?

    Odpowiedz
  • Można oninąć tryb Proceduralny(2013-12-30 20:55) Zgłoś naruszenie 00

    Wiem jak ...widziałem to udokumentowane na filmie. Film bodajże o nazwie miś

    Odpowiedz
  • emerytka(2014-01-03 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    Urzędnika ze złą opinią należy natychmiast zwolnić -koniec cytatu,to powinniśmy wszystkich zwolnić od samej góry Pana Tuska ,jego ludzie załatwiają prace za głosy i inne rzeczy...i nic się nie dzieje???

    Odpowiedz
  • EWA(2014-01-08 23:38) Zgłoś naruszenie 00

    naagno!prawde? to zostaniemy bez urzedow!!!
    b

    Odpowiedz
  • Sara(2014-01-13 18:37) Zgłoś naruszenie 00

    Zgadzam się z XX w 100%. Sprawa śmierdzi.
    ...i niewygodną wywalili. I jeszcze jej nasr...li w papierach. Co tu dużo mówić: Polska. Straciłam wiarę, że tutaj kiedyś coś się zmieni.
    Ręka rękę myje - byle być przy korycie i do przodu.

    Odpowiedz