Zobacz, kogo skontroluje inspekcja pracy w 2014 roku

autor: Tomasz Zalewski11.12.2013, 07:27; Aktualizacja: 11.12.2013, 08:48

Harmonogram pracy inspekcji został zaprezentowany wczoraj na posiedzeniu Rady Ochrony Pracy. Jednym z głównych celów inspektorów w 2014 roku będzie sprawdzanie przestrzegania i egzekwowania przepisów związanych z zatrudnieniem.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

  • ewa(2013-12-13 13:25) Zgłoś naruszenie 00

    Umowa o prace powinna byc zawierana co najmniej na JEDEN DZIEN PRZED PODJĘCIEM PRACY i oraz podlegajaca ZUS !!!

    Odpowiedz
  • Łukasz Wilczkowski(2013-12-13 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jest to dla mnie nowość, kontrola firm transportowych to wdzięczny temat dla fiskusa, ochrony środowiska, PIP, ITD, Policji i innych takich… Parę lat temu rozbawił mnie komentarz jednego z internautów, na temat fotoradarów Straży Miejskiej, które przyrównał do wymierającego zawodu zbója przydrożnego – łupiącego każdego podróżnego. Zwłaszcza w gminach nadmorskich w których, poza sezonem „psy... Co mam na myśli możesz przeczytać na moim blogu zapraszam!

    Odpowiedz
  • Łukasz Wilczkowski(2013-12-13 15:53) Zgłoś naruszenie 00

    Nie jest to dla mnie nowość, kontrola firm transportowych to wdzięczny temat dla fiskusa, ochrony środowiska, PIP, ITD, Policji i innych takich… Parę lat temu rozbawił mnie komentarz jednego z internautów, na temat fotoradarów Straży Miejskiej, które przyrównał do wymierającego zawodu zbója przydrożnego – łupiącego każdego podróżnego. Zwłaszcza w gminach nadmorskich w których, poza sezonem „psy..." - A co dokładnie mam na myśli zapraszam na bloga

    Odpowiedz
  • komunista(2013-12-11 09:18) Zgłoś naruszenie 00

    dobrze! trzeba trzepać prywaciarzy aż wróci jedyna słuszna droga!!!

    Odpowiedz
  • darek(2013-12-11 09:43) Zgłoś naruszenie 00

    dość wyzysku, biedy i płacy za marne grosze !. Niech prywaciarze sami staną na stanowiska pracy jak nie mogą się dogadać z ludźmi pracy brawo !!! dusić ich do końca

    Odpowiedz
  • K.K.(2013-12-11 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    A po co w ogóle pracodawcy. Precz z pracodawcami. Zakazać ustawowo zatrudniania pracowników. Niech każdy sam sobie szuka zarobku, a nie będzie komuś nabijał kabzę. Wszyscy do pracy na własny rachunek.

    Odpowiedz
  • zdegustowany(2013-12-11 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    Jak PIP będzie pomagał odzyskać należność za wykonaną prace i niewypłacaną po 3 i 4 miesiące?od pracodawców.Ten chory system stworzyli
    reformatorzy ustroju i nazywają to g... demokracją i państwem prawa.

    Odpowiedz
  • Gość(2014-04-13 00:26) Zgłoś naruszenie 00

    A dlaczego kontrole omijają firmy ochroniarskie i sprzątające, a szczególnie te uważane za zakłady pracy chronionej.Noszą takie miano, ale dlatego, że ich właściciele są chronieni przez PIP i nie tylko.Tam pracownicy są nabijani w butelkę jak mało gdzie mimo dofinansowania z PFRON

    Odpowiedz
  • Pracodawca(2014-11-13 15:13) Zgłoś naruszenie 00

    Skoro wszyscy tylko potraficie ganić pracodawców to sami zostańcie szefami, właścicielami i zobaczymy jak będziecie wypłacać wynagrodzenia, składki i wszystkie inne daniny. Jaki kraj taki Real Madryt !

    Odpowiedz