Gorąca jesień? Związki zawodowe chcą protestować, firmy chcą to ograniczyć

autor: Karolina Topolska09.07.2013, 07:12; Aktualizacja: 09.07.2013, 08:44
Pytanie o przyszły kształt przepisów dotyczących sporów zbiorowych jest otwarte.

Pytanie o przyszły kształt przepisów dotyczących sporów zbiorowych jest otwarte.źródło: ShutterStock

Zapowiedzi strajków zmobilizowały pracodawców. Po raz kolejny domagają się prawa do uprzedniego badania legalności protestów.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (15)

  • lukas(2013-07-09 09:33) Zgłoś naruszenie 00

    Pracodawcy się boją?
    Tak na logikę - że jeśli w państwie dzieje się dobrze lub nieco gorzej, to nie ma przecież powodów do strajku i nikt nie reaguje
    Jednak jeśli sytuacja staje sie coraz bardziej dramatyczna to coś jest na rzeczy i dochodzi do strajku

    Dlatego domniemanie legalności strajku wydaje się być próbą zastraszania strajkujących - zwykłe cwaniactwo i chamstwo

    Odpowiedz
  • jarek(2013-07-09 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    BRAWO ZWIĄZKOWCY -OPZZ, SOLIDARNOŚĆ, FORUM !!! RAZEM SILNIEJSI !!! DO STRAJKU GENERALNEGO W CAŁEJ POLSCE !!! DO MIASTECZKA NAWET ROCZNEGO !!!, DOŚĆ PIARU, OSZUSTW, CHAMSTWA, NIEZROZUMIENIA SPOŁECZNEGO, KOLESI, PRYWATYZACJI, KOMERCJALIZACJI, KONSOLIDACJI, ZWALNIANIA LUDZI, BRAKU PRACY, PERSPEKTYW NA PRZYSZŁOŚĆ, BIEDY, DOŚĆ NIEUDOLNEGO RZĄDU PO/PSL !!!, MY LUDZIE PRACY WAS WYBRALIŚMY I MY LUDZIE PRACY WAS WYWALIMY Z TYCH STOŁKÓW CHODŹBY SIŁĄ !!! PRECZ Z PO/PSL !!!

    Odpowiedz
  • Ewa(2013-07-09 10:29) Zgłoś naruszenie 00

    Mafia zwiazkowa poczuła, że grunt jej sie pali pod nogami. Gdzie jest tak dobrze jak nie na zwiazkowych posadkach opłacanych przez innych. Nieroby w życiu uczciwa pracą sie nie zajeły.

    Odpowiedz
  • ZZ - tylko w miejscach pracy(2013-07-09 10:44) Zgłoś naruszenie 00

    Ulica nie jest miejscem dla ZZ.

    Odpowiedz
  • Solidarnośc(2013-07-09 11:50) Zgłoś naruszenie 00

    Kochana komuno wróć, kiedy wszystko było państwowe i rząd odpowiadał za gospodarkę.

    Odpowiedz
  • Jasko(2013-07-09 11:54) Zgłoś naruszenie 00

    Rozpalmy ogień na ulicach,poderwijmy ludzi pracy do nieposłuszeństwa !! Tylko ??? co dalej !! Chciałbym wiedzieć ile zarabiają , jakie pobierają apanaże na rękę szefowie związków tak ochoczo nawołujący do wyjścia na ulice . Czyżby kolejni szefowie związków mieli zostać posłami i senatorami !! " Ależ to już było i mam nadzieje że nie wróci więcej "

    Odpowiedz
  • garfield(2013-07-09 12:40) Zgłoś naruszenie 00

    przecież pracodawcy mogą zaknąć firmy w Polsce i otworzyć w Niemczech czy też w skandynawii , gwarantuje że może co dziesiąta by się utrzymała

    Odpowiedz
  • ewa(2013-07-09 14:51) Zgłoś naruszenie 00

    Do Garfilda jak pracodawcy otworzą firmy w Niemczech czy w Skandynawii to co wypasiona polska mafia zwiazkowa zrobi, zażada utworzenia przez panstwo funduszu na finansowanie działalnosci działaczy zwiazkowych? Jak bardzo bym chciała aby zwiazki zawodowe były takie jak w Norwegii czy Danii ,Problem zwiazków zawodowych w Polsce to problem zakładów z czasów komuny - górnictwa, energetyki, hutnictwa , pkp tam gdzie czas i myslenie zatrzymało sie na komunie.

    Odpowiedz
  • mar(2013-07-09 15:48) Zgłoś naruszenie 00

    Szlag mnie trafia z tymi związkowcami. Przez takich jak oni, mamy paraliż gospodarki. Niech robią tak dalej, a wszyscy przedsiębiorcy pierdzielną tym w końcu, zredukują wszystkie etaty i na nowo poprzyjmują osoby, które mają swoje działalności gospodarcze i będzie spokój.
    Potem niech sobie strajkują w firmach i zakładach Państwowych - ciekawe co wtedy rząd zrobi? Niech się kula ze swoimi przepisami na swoim podwórku.
    Po prostu doprowadzają do tego, że nikt z prywatnego biznesu nie zadrudni człowieka na umowę o pracę.

    Odpowiedz
  • Ludwik(2013-07-09 17:30) Zgłoś naruszenie 00

    Do roboty złodzieje związkowi , kasę mają jak najlepiej zarabiający a bronią tylko pijaków, na których musimy robić. Prawa i sprawiedliwości nie ma to fikcja. Obiecanki.

    Odpowiedz
  • lukasz(2013-07-09 18:28) Zgłoś naruszenie 00

    ewa - chyba nie wiesz co mówisz :) W Danii, Norwegi i Szwecji uzwiązkowienie wynosi ok 90%, prawie każdy pracownik tam należy do Związków Zawodowych bo tamtejsi pracownicy wiedzą co robią. U nas znajdzie się taka ewa co to pojęcia nie ma na ten temat, nigdy nie należała do Związków a psioczy na necie tak, że jej się klawiatura pali :) Zapisz się do Związku albo sama podziałaj to poczujesz ten "smak" i gwarantuje, że odechce Ci się po tygodniu bo to praca 24 godziny na dobę za tą samą pensję co dotychczas bez mozliwości awansu i podwyżki.

    Odpowiedz
  • związkowiec(2013-07-09 20:01) Zgłoś naruszenie 00

    być na pełnym etacie związkowym trzeba mieć co najmniej 150 członków a nie wszędzie w firmie to jest możliwe i bzdury tutaj piszą bo firmy nie mają nawet tylu pracowników

    Odpowiedz
  • popieram 2....możecie blokować związki głupawymi .(2013-07-09 22:15) Zgłoś naruszenie 00

    pomysłami,ale nie zablokujecie żadna ustawą gniewu narodu okradzionego,oszukanego przez samowybrańców oraz pracodawców dzikiego kapitalizmu żerującego na krzywdzie pracownika.Nie o taką POLSKĘ walczyło 10 mln. polaków i będzie powtórka z rozrywki naszych panów i władców.

    Odpowiedz
  • JanuszJG(2013-07-10 06:20) Zgłoś naruszenie 00

    Jak widać lemingi krytykują związki zawodowe, bo to one walczą o dobre warunki pracy dla pracowników, co nie podoba się rządowi

    Odpowiedz