Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie znajdę każdemu pracy

autor: Rafał Woś24.05.2013, 06:50; Aktualizacja: 24.05.2013, 07:59
Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamyszźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Dlaczego jestem taki tani, skoro jestem taki dobry? – pyta polski pracownik. Odpowiada minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • Ola(2013-05-25 16:52) Zgłoś naruszenie 00

    Pan minister żle wykonuje swoją pracę a my społeczeństwo musimy go utrzymywać.Tak dalej być nie może.

    Odpowiedz
  • pol anka(2013-05-25 18:15) Zgłoś naruszenie 00

    bezrobotny jest przede wszystkim i wyłącznie potrzebny Urzędom Pracy. Bezrobocie to fundament istnienia 50 tyś. armii "pomagaczy". A jedynym zatrudniającym jest pracodawca, ma potrzeba to zatrudnia, nie ma nie zatrudnia. Fundusze przepływające przez Ministerstwo tego pana to pieniądze wyrzucone w błoto. W Polsce na zasiłku jest kapina ludzi, a co z resztą a pracują, tyle że na czarno, to nie tylko konieczność to świadomy wybór. Praca na czarno to oszczędność dla pracownika i pracodawcy, ale niestety budżet ma w plecy i zus ma w plecy. A tu pan Minister - szara strefa w mózgu

    Odpowiedz
  • przewiduję że kamysz sam dla siebie niebawem pracy(2013-05-24 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    nie znajdzie-agłupoty opowiadać to kolegom z psl...po 45 latach przepracowanych w tym 20 w szczególnych nic się nie nalezy jezeli do 2008 r.nie osiągnęlo się wieku60 lat=rządowe złodziejstwo przy poparciu PSL,a dzięki temu dano 5 letni okres przejściowy rolnikom,reszta roboli na śmietniki,to są Wasze wypociny emerytalne---precz z takim nierządem!!!

    Odpowiedz
  • vox(2013-05-25 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Wprowadzić najniższa stawkę godzinową jak jest w unii aby człowiek miał godną zapłatę za swoją pracę. W tej chwili przymykacie oczy na zatrudnianie na czarno albo za stawkę niegodną człowieka np 3 zł na godzinę .Pracownik nawet nie ma gdzie się poskarżyć na pracodawcę oszusta. Wszystkie przepisy ustawiacie pod pracodawców, ale to się zemsci w następnych wyborach dostaniecie tylko 10 procent głosów (od pracodawców)

    Odpowiedz
  • kielich(2013-05-25 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    jak nie znajdziesz to podaj się do dymisji razem z całą bandą her tuska .razem ze swoją partią przydupasów PSL-em.A co masz do powiedzenia bezrobotnym? Jak jesteś taki mądry to powiedz z czego mamy żyć, będziemy mieli *************** was to obchodzi . Siedzicie sobie dupami w wygodnych fotelach , nawet nie zaglądniecie do urzędów pracy , nie porozmawiacie z bezrobotnymi , bo macie nas głęboko w dupie. Rozliczymy was przy wyborach. Straszak w postaci PIS-u schowajcie głęboko w swoich dupach

    Odpowiedz
  • Pis- to porządna partia która daje pracę i socjal.(2013-05-25 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    reszta dla większości polaków to polityczni emeryci, którzy nie potrafią zrobić coś dobrego dla ludu nie pracującego.Krzyczeliście wraz UE że młodzi odchodzą na emerytury---dokonaliście cudu w unni że ci ludzie jeszcze żyją bo utrzymują się ze śmietników i mieszkają ale na ulicy mając przepracowane 40 lat i wiek 60 lat.Eutanazja naturalna starych ludzi w polsce, których okradliście z emerytur pomimo spełnienia warunków do otrzymania tego przywileju na dalszą egzystencje.To właśnie Wy winni jesteście całokształtu zarządzania czwartym światem-POLSKA !!!

    Odpowiedz
  • Waldi(2013-05-25 15:00) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś pan Minister nie przekonuje - poprostu nie zna realiów w Polsce.Mówiąc o pozornym bezrobociu chce aby pracownik za najmniejszą stawkę pracował nawet był zmuszony!!Kazdy ma swoją godność i za 5 cz 6 zł na godz. nie będzie pracował już nie mówiąc o elastycznym czasie pracy ! Niech sam za te ochłapy pracuje - podejrzewam że napewno takiej pracy by nie podjął Pan Minister,a przecież wiele jest osób z wyższym wykształceniem tak jak Władzio a taką stawkę oferują pracodawcy.No i na koniec niech głupot nie gada,że są miejsca pracy z próżnego nawet Salomon nie naleje !!Nie ma standartów takich jakie są na zachodzie a jesteśmy w UNI !Tu człowiek musi umierać z głodu bo nie ma dochodu!

    Odpowiedz
  • Kinga(2013-05-25 19:57) Zgłoś naruszenie 00

    Pustosłowie... Dziwię się Panu Ministrowi, że zgodził się na publikację tego artykułu, w którym się jedynie pogrążył. Wstyd!

    Odpowiedz
  • okradziony obywatel RP(2013-05-26 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Marnowane pieniądze podatników na wysokie wynagrodzenie takiej osoby jak Kosiniak- Kamysz.
    On nie ma o niczym pojęcia a jedyne co z Tuskiem łącznie dokonał to okradzenie emerytów w 2012 roku(dewaloryzacja kwotowa)
    Ślepe narzędzie władzy -byle tylko utrzymać"stołek"

    Odpowiedz
  • exa.(2013-05-24 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest M.P.i S.S. to jest MINISTERSTWO KAPITALISTÓW i WYZYSKIWACZY a aparatczyk Kamysz zresztą jak całe PO-PSL powinno skończyć w kryminale, życzę wam tego z całego serca za to że okradliście mnie na prawie 50 000 zł, licząc minimum 1000 miesięcznie emerytury którą mi ukradliście wydłużając wiek emerytalny. Już żadna propaganda wam nie pomoże.

    Odpowiedz
  • gośc(2013-05-26 14:31) Zgłoś naruszenie 00

    "Waść przez głowę cięty i na rozum cierpisz".Dość tych bredni synku.

    Odpowiedz
  • Mister bejbi(2013-05-27 10:41) Zgłoś naruszenie 00

    Od kiedy to niańki zatrudnia się w ministerstwach...

    Odpowiedz
  • inż. Mamoń(2013-05-27 15:43) Zgłoś naruszenie 00

    To, że PSL-owiec nie każdemu znajdzie pracę, tylko komuś z rodziny - wiedzą wszyscy w kraju.

    Odpowiedz
  • krol(2013-05-27 18:08) Zgłoś naruszenie 00

    Ważne,ze tobie znależli
    Konstytucja RP
    " Art. 2.Rzeczpospolita Polska jest demokratycznym państwem prawnym, urzeczywistniającym zasady sprawiedliwości społecznej. "... aż konie rżą ze śmiechu :))

    Odpowiedz
  • pawel(2013-05-28 20:00) Zgłoś naruszenie 00

    oczywiście. znajdzie dla tych z PO, PSL-u oraz wszystkim innym przydupasom co liżą tyłki tym przy korycie.Reszta na bezrobocie do emerytury.Gdzie **** obiecani pracodawcy dla 50+ .Razem z donaldem w dupie macie bezrobotnych. Z czego mamy żyć , z czego będą emerytury.?

    Odpowiedz
  • Antonio(2013-05-29 12:03) Zgłoś naruszenie 00

    Zadania ministra pracy są trudne - nie da się tego ukryć. Ma rację w tym, że każdemu pracy nie znajdzie. Zwłaszcza nowe osoby powinny zwrócić na to uwagę. Trzeba dobrze rozważyć kierunek kształcenia. Nie muszą to być wcale studia, zawody techników wracają do łask. Osobiście polecam kariera w IT, mam 2 lata doświadczenia ale znalazłem już niezłą prace w neptis sa. trzeba trochę zapału mieć no i pewnie tez szczęścia.

    Odpowiedz
  • lech(2013-05-24 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    1 dostęp do pieniądza dla każdego na działalność z NBP
    2 jeden podatek od przychodu
    3 likwidacja zus krus itp
    4 emerytury zdrowie oświata urzędy wojsko itp refinansowane z podatków
    5 cała produkcja w polsce żadnego importu

    Odpowiedz