Władysław Kosiniak-Kamysz: Nie znajdę każdemu pracy

autor: Rafał Woś24.05.2013, 06:50; Aktualizacja: 24.05.2013, 07:59
Władysław Kosiniak-Kamysz

Władysław Kosiniak-Kamyszźródło: Newspix
autor zdjęcia: KRZYSZTOF BURSKI

Dlaczego jestem taki tani, skoro jestem taki dobry? – pyta polski pracownik. Odpowiada minister pracy Władysław Kosiniak-Kamysz.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • wika(2013-05-24 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Proszę nie opowiadać bzdur bo to nie przystoi. Eleatyczność zakłada, że pracownik nie mający pracy otrzymuje zasilek, z którego może wyżyć i tak jest w krajach zachodnich. U nas tracący pracę pozostaje z niczym - zasilek to kpina a otrzymuje go może 15 % . Do tego dochodzi omijanie prawa przez pracodawców.

    Odpowiedz
  • tak i siak(2013-05-24 08:12) Zgłoś naruszenie 00

    ble, ble, ble.

    Odpowiedz
  • BongoBongo(2013-05-24 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Kosiniak-Kamysz chcesz Pan, aby stopa bezrobocia w Polsce była jeszcze mniejsza? Zlikwidujcie umowę zlecenie i umowę o dzieło, a umowy o pracę na czas określony zastąpcie umowami o pracę na czas nieokreślony. Ponadto podnieście najniższą krajową do takiego poziomu, aby ludzie mogli godnie żyć za swoje wynagrodzenie.

    Inaczej Panie Kosiniak-Kamysz bezrobocie w dalszym ciągu będzie rosło i rosło, bo nikt nie będzie pracować na umowę śmieciową za głodową stawkę godzinową. Jednak Wy nie zlikwidujecie umów śmieciowych, bo inaczej Wasza koalicja przegrałaby przyszłe wybory, bo kodeks pracy tak dopracowujecie, że jest on zrobiony wprost idealnie pod pracodawców, a nie pod pracowników. Jeszcze dojdzie do tego, że ludzie nie wytrzymają i zaczną wywozić Was na taczkach!!!

    Odpowiedz
  • nexus(2013-05-24 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    zwolnijcie tego gościa bo zero pomysłów ; paradoksem sytuacje jest to że tam nie ma lepszych specjalistów tylko sami takiego pokroju ... co za kraj ...

    Odpowiedz
  • Krystyna(2013-05-24 08:51) Zgłoś naruszenie 00

    Co robią ci ludzie na stanowiskach którzy o swojej pracy nie mają pojęcia ,bo im stanowiska i układy w głowach poprzewracało.A zajmują się pierdołami więcej ich ingerencje przynoszą szkody niż pożytku i za ten bajzel który robią powinni być rozliczeni.Nie wiem za co biorą pieniądze podatnika.I jeszcze powiedzą że za ciężką pracę należy się im premia bo ich kryzys nie dotyczy kryzys jest tylko dla tych na dole a czym niżej tym gorszy.To są ludzie bez honoru dla nich tylko władza i pieniądze człowiek się nie liczy.

    Odpowiedz
  • ja(2013-05-24 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    5 czy 6 lat temu pracodawcy bili się o pracowników!!!Nie mogę nazwać go debilem bo bym obraził ludzi rzeczywiście chorych.Co taki g ówniarz wie o Polsce?

    Odpowiedz
  • wjw(2013-05-24 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    Ale swoim na pewno znajdzie. Jak to w PSL bywa...

    Odpowiedz
  • jajecznica(2013-05-24 09:42) Zgłoś naruszenie 00

    wypir...
    dość tych bzdur
    idę na barykadę jak
    30 lat temu i wiem
    komu przy...

    Odpowiedz
  • RADEK(2013-05-24 10:07) Zgłoś naruszenie 00

    PANIE KAMYSZ WSTYDU PAN OSZCZĘDŹ SOBIE I PARTI PO/PSL CO ROBILIŚCIE PRZEZ 6 LAT RZĄDÓW TAKIEGO SYFU, KOLESIORSTWA, BIEDY, BEZROBOCIA, AFER, SPRZEDAŻY POLSKI, ZWOLNIEŃ, CHMASTWA TO SWIAT NIE WIDZIAŁ PRECZ Z PO/PSL

    Odpowiedz
  • zły(2013-05-24 10:15) Zgłoś naruszenie 00

    ...nie potrafię, nie mam wpływu, to nie należy do moich kompetencji ... - to po co pełnisz takie odpowiedzialne stanowisko jak na nic nie masz wpływu peselowski aparatczyku??? jakie masz kompetencje żeby byc ministrem pracy oprócz partyjnej legitymacji??? a może wszystkich bezrobotnych wcielić do PSL-u i problem z głowy

    Odpowiedz
  • Bywały w świecie po powrocie do kraju(2013-05-24 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Płace rosną głównie ludziom na stanowiskach, za dzielne i zgodne z duchem czasu przykręcanie śrubki i zgodność w miernikach. Kiedy przyjęto mnie do pracy zarabiałem więcej niż teraz (dużo mniejsze premie), choć umiałem może 5% tego co teraz. Także z tą jakością/wydajnością jednak chyba jest coś nie tak Panie Ministrze. Kwestie efektywności służb zatrudnienia to niekończący się temat - nic się co najmniej od 5 lat nie zmieniło. Kryzys, jaki kryzys i dla kogo? Na pewno nie dla Pana. I jeszcze jedno: przedszkola. Po 89 nic tylko je zamykano, to teraz trzeba na nowo rozbudowywać bazę? W nosie mam takie rządzenie, opozycjonistów i wiecznych działaczy.. Aha, propo flexi, w Danii jest więcej autostrad rowerowych niż w PL samochodowych.

    Odpowiedz
  • Bywały w świecie po powrocie do kraju(2013-05-24 11:04) Zgłoś naruszenie 00

    Mam świetny pomysł też :) !!! Mogę być Ministrem !!! Proponuje mianowicie założyć spółkę, dajmy na to Przedszkola2020, obsadzić w zarządzie kilkoma przyjaciółmi z pensją 50 tys. miesięcznie. W taki oto sposób wzrośnie średnia wysokość zarobków, a i kilka przedszkoli przybędzie na nowych osiedlach. Sprawozdania będą się jeszcze lepiej zgadzać. A kto za to ma zapłacić. Who cares, przecież to nie nasze. My tylko służymy Ojczyźnie.

    Odpowiedz
  • pepe(2013-05-24 11:35) Zgłoś naruszenie 00

    Kamysz ma znależc prace znajomym królika hehehe

    Odpowiedz
  • udo(2013-05-24 12:45) Zgłoś naruszenie 00

    Qsie jeden pompować konwalie w lesie
    za 5 zł aby rosły na potęgę Polski Ludowej,
    i mości panujacej nam wiodacej partyi
    Platforma Ludowo Obłudnicza

    Odpowiedz
  • opiekun żony(2013-05-24 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    Panie Kamysz za ustawę pozbawiającą opiekunów od 1 lipca świadczenia pielęgnacyjnego należy się panu Trybunał Stanu!!!
    4 czerwca pikieta pod sejmem w obronie osób niepełnosprawnych i ich opiekunów,ktiorych pan sprowadził do roli oszustów,złodziei i naciągaczy H.A.Ń.B.A
    LUDZIE POPMÓŻCIE NAM
    Emeryci pilnujcie swoich portfeli, bo będziecie pozbawieni zasiłku pielęgnacyjnego!!!

    Odpowiedz
  • wstyd(2013-05-24 13:39) Zgłoś naruszenie 00

    ble,ble

    Odpowiedz
  • rewizor(2013-05-24 13:48) Zgłoś naruszenie 00

    Czasem większy akcent będziemy kładli na obciążenia po stronie pracowników, a czasem po stronie pracodawcy"A od czego ten akcent zależy-OD WYBORÓW-i tego wyborco nie usłyszysz

    Odpowiedz
  • exa.(2013-05-24 13:57) Zgłoś naruszenie 00

    To nie jest M.P.i S.S. to jest MINISTERSTWO KAPITALISTÓW i WYZYSKIWACZY a aparatczyk Kamysz zresztą jak całe PO-PSL powinno skończyć w kryminale, życzę wam tego z całego serca za to że okradliście mnie na prawie 50 000 zł, licząc minimum 1000 miesięcznie emerytury którą mi ukradliście wydłużając wiek emerytalny. Już żadna propaganda wam nie pomoże.

    Odpowiedz
  • lech(2013-05-24 16:00) Zgłoś naruszenie 00

    1 dostęp do pieniądza dla każdego na działalność z NBP
    2 jeden podatek od przychodu
    3 likwidacja zus krus itp
    4 emerytury zdrowie oświata urzędy wojsko itp refinansowane z podatków
    5 cała produkcja w polsce żadnego importu

    Odpowiedz
  • przewiduję że kamysz sam dla siebie niebawem pracy(2013-05-24 17:54) Zgłoś naruszenie 00

    nie znajdzie-agłupoty opowiadać to kolegom z psl...po 45 latach przepracowanych w tym 20 w szczególnych nic się nie nalezy jezeli do 2008 r.nie osiągnęlo się wieku60 lat=rządowe złodziejstwo przy poparciu PSL,a dzięki temu dano 5 letni okres przejściowy rolnikom,reszta roboli na śmietniki,to są Wasze wypociny emerytalne---precz z takim nierządem!!!

    Odpowiedz