Deregulacyjne wielkie nic. Prace nad ustawą to bicie głową w mur

autor: Piotr Szymaniak01.03.2013, 06:58; Aktualizacja: 01.03.2013, 12:09
Deregulacja zawodów

Deregulacja zawodówźródło: DGP

Mija rok od ogłoszenia pierwszej listy deregulowanych zawodów, z których część miała być otwarta jeszcze w 2012 r. Prace nad ustawą, zapowiadaną jako wyjęcie pierwszej cegły z muru, przypominają bicie w niego głową.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (55)

  • emer(2013-03-01 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Ludzi zasiadających w sejmie od ...lat nie zmienisz.Beton trzeba solą,bo inaczej nie rozkruszysz.Faktyczne bezrobocie- 25 % a oni wymyślaja kropki,przecinki i inne bzdety. Jak mogą funkcjonować kraje Stere UE ze znikomą liczba zawodów regulowanych,musi być tam zacofanie,bezprawie,bieda i bezrobocie.Bogata hi hi hi POlska -369 zawodów regulowanych-kraj pracy dla wszystkich,porządku,dobrobytu i bogactwa.
    Narodzie,oni się boją tylko ludzi na ulicy,a taki szejnfeld-przewodniczący komisji deregulacyjnej-pomyśl,co bobrego zrobi dla ludzi ?
    Państwo kolesi,klepania po plecach,zrzeszeń,korporacji,rodzinnych klanów ma się dobrze. Tylko wybory bezpośrednie coś zmienią,tylko samodzielne myslenie w dniu wyborów oderwie "..." od koryta.
    Kilka milionów załatwionych przy waloryzacji emerytur-2012r.+miliony bezrobotnych+ludzie,którym nakazano pracę do śmierci- 70 % społeczeństwa.

    Odpowiedz
  • 007KAL(2013-03-01 08:28) Zgłoś naruszenie 00

    Czy sytuacja, w której siada 460 pracowników biura projektowego i w drodze głosowania ustala szczególy techniczne nowego samochodu nie wzbudza wesołości.. Normalnie fachowcy robią kilka projektów, a decydenci wybierają/głosują na jeden z nich.

    Odpowiedz
  • Eda(2013-03-01 08:35) Zgłoś naruszenie 00

    Aplikacja = przygotowanie do zawodu. To, że notariusz po aplikacji będzie mógł bezpośtednio wykonywać zawód to sytuacja pożądana. Jeśli aplikacja nie przygotowuje do tych zadań to z nią samą jest coś nie tak. Zamiast wykładów powinna być właśnie sama praktyka.

    Odpowiedz
  • Jan(2013-03-01 08:44) Zgłoś naruszenie 00

    To dlatego Tusk dopiero w POniedziałek dokona eutanazji Gowina. Media potrzebowały kilku godzin aby zorganizować medialna egzekucję.

    Odpowiedz
  • gow(2013-03-01 08:49) Zgłoś naruszenie 00

    Parę lat temu, pewien Pan z rządzacej partii na konferencji prasowej stał na wielkim stosie ustaw, które obiecał że poprawi i stworzy PP, czyli Przyjazne Państwo !!

    I co ?

    I wielkie GÓ--OOOOOOO !!!

    Odpowiedz
  • Michał(2013-03-01 08:56) Zgłoś naruszenie 00

    Takich ludzi jak Gowin właśnie potrzeba PiSowi. Nieudolnych..

    Odpowiedz
  • zlot(2013-03-01 09:00) Zgłoś naruszenie 00

    Uwolnić orkę!

    Odpowiedz
  • jajo(2013-03-01 09:09) Zgłoś naruszenie 00

    ...Niczego , nic i nikt w Polsce nie ...zmieni---kraj o fikcyjnej demokracji...!!!

    Odpowiedz
  • do(2013-03-01 09:15) Zgłoś naruszenie 00

    Gowin jest jedynym, któremu w tym rządzie się chce coś zmienić. Dlatego musi wylecieć.
    Gdyby wziął przykład z kolegów i koleżanek, którzy nic nie robią lub bezmyślnie głosują to byłby uważany za super ministra.

    Odpowiedz
  • Krzysztof(2013-03-01 09:20) Zgłoś naruszenie 00

    Blokowanie deregulacji w sejmie jest rozgrywką platformy (Tuska) z Gowinem. I dlatego, więcej na platformę nie zagłosuję, ponieważ ich własne animozje i gierki polityczne, przedkładane są nad interes społeczny. Żenada.

    Odpowiedz
  • kk(2013-03-01 09:36) Zgłoś naruszenie 00

    ciekawy artykuł

    Odpowiedz
  • Prawnik (ten od apeli do Gowina)(2013-03-01 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Pisałem pod nickiem Prawnik na różnych forach apele do Gowina (dokończenie reform notariatu, zniesienie asesury) - zainteresowani wiedzą o co chodzi.

    Ale zastanawiam się nad sensem tego wszystkiego. Ten kraj to dno i kilometr mułu. Po co być ambitnym, starać się i chcieć coś osiągnąć? Na każdym kroku rzucają Ci kłody pod nogi, mówią o roszczeniowej postawie. Wszędzie lokalne sitwy i układy - i wiem co mówię, piszę to z perspektywy 50-tysięcznego miasta w Małopolsce - jak nie należysz do sitw i nie jesteś z jakiegoś prawniczego klanu to najlepiej od razu wyjeżdzaj za granicę.

    Ludzie uciekajcie z tego chorego kraju, tu się nigdy nic nie zmieni.

    Odpowiedz
  • asesor(2013-03-01 09:49) Zgłoś naruszenie 00

    W obecnej sytuacji notariusz tylko po aplikacji to zjawisko szalenie niezbezpieczne. Skoro bowiem aplikant notarialny nie musi zdać jakiegokolwiek kolokwium w czasie trwania aplikacji (zgodnie z ostatnim orzeczeniem WSA), praktycznie może podczas aplikacji nie napisać żadnego aktu notarialnego (aplikacja pozaetatowa) to jaką daje rękojmie wykonywania zawodu zaufania publicznego? Ktoś powie przecież jest egzamin państwowy, no tak ale poziom tego egzaminu raz jest bardzo ciężki (jak w 2012), ale innym razem jest śmiesznie prosty.

    We wszelkich uwagach zgłaszanych do projektu ustawy deregulacyjnej, eksperci najwięcej uwag mają właśnie do zmian prawa o notariacie, podkreślając, że wpłyną one niekorzystnie na pewność obrotu, ale komisja d/s deregulacji, może poza posłami PIS (sic!), zdaje się być głucha na te argumenty i zgłaszają coraz to głupsze poprawki.

    Odpowiedz
  • JKa(2013-03-01 09:53) Zgłoś naruszenie 00

    A co pan asesor powie na to, że 1/3 obecnych notariuszy nie odbyła aplikacji, asesury ani nie zdała egzaminu notarialnego? Świat się zawalił? Państwa notariuszy z PBNów na pewno...

    Odpowiedz
  • btfr(2013-03-01 09:56) Zgłoś naruszenie 00

    Od początku to była fikcja."Uwolnienie" w dybach korporacji.Nie ma wolności przy przymusie korporacyjnym.

    Odpowiedz
  • DD(2013-03-01 10:10) Zgłoś naruszenie 00

    JAK ZWYKLE ŚCIEMA PO

    Odpowiedz
  • wściekły wyborca(2013-03-01 10:19) Zgłoś naruszenie 00

    Polska to kraj korporacji i kościoła i to one tak naprawde rządzą dziś polska!!!

    Totalna kompromitacja Gowina, Tuska, rzadu i PO!!!
    PO i Tusk rządzi juz prawie 6 lat i tak naprawde niewiele zrobił i nie poprawił warunków pracu i płacy oraz losu wielkiej rzeszy młodych wykształconych polaków!!!

    Zapewne teraz przy bezrobociu 15% a rzeczywistym pewnie jeszcze wiekszym ruszy kolejna wielka fala emigracji młodych ludzi.

    BRAWA dla TUSK I PO za super robote!!!

    Odpowiedz
  • Po(2013-03-01 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Uwolnić zawód notariusza , pozwolic młodym zdolnym, nie wywodzącym się
    z klanów prawniczych mozliwość rozpoczęcia pierwszej pracy (obecnie bezrobotni po tylu latach ciężkiej nauki)

    Odpowiedz
  • zlot(2013-03-01 10:35) Zgłoś naruszenie 00

    Tak, tak! Obniżyć jakości usług! Notariusze zarabiaja za dużo! A ja nic nie zarabiam! Bo nie mogę! Bo nie chcą mi dać pracy! A pracy jest dużo! Za dużo! Wszędzie dzieci norariuszy! Otaczają mnie! One mają pracę! Dużo pracy! Dużo pieniędzy! A ja nie mam nic! Ja się liczę! A nie oni! Ja! Ja! Tylko ja! Dlaczego oni?! A nie ja! Ja chcę!
    Wyżej przedstawiony został obraz zaawansowanych zaburzeń urojeniowych!

    Odpowiedz
  • @ 12, czyili do "prawnika"(2013-03-01 10:39) Zgłoś naruszenie 00

    A w czym przejawiła się Twoja "ambicja i staranie", Panie tzw. "prawniku" ?!
    W tym, że marnowałeś czas na wpisywanie tego samego tekstu pod każdym artykułem o notariacie ? W tym, że wiedząc o wymogu asesury szedłeś do tego zawodu nie mając żadnych widoków na asesurę ? W tym, że najwyraźniej zmarnowałeś czas na aplikacji i nie dałeś się poznać jako użyteczny kandydat na asesora ? W tym, że zapewne nie chciało ci się szukać pracy asesora w tych regionach kraju, gdzie taka praca jest ? W tym, że zdałeś egzamin-żart na aplikację i pseudo-egzamin zawodowy (wymagający biegłości w pisaniu, a nie myśleniu prawniczym) ?

    To są te twoje wielkie osiągnięcia, które upoważniają cię do obrażania Ojczyzny ?!!!
    Przede wszystkim, to się od... od Polski, panie "niedoszły" i zajmij się sobą !!!

    Fakt, iż grupa kilkunastu nieudaczników, nie potrafiła zaplanować ścieżki swojej kariery, bo nie uwzględniła obowiązujących regulacji i nie była mobilna, nie oznacza, że możesz obrażać Ojczyznę. Niech jadą do Francji, Belgii, Szwajcarii czy Austrii - tam z pewnością szybciej zostaną notariuszami :-))) Posmakują, jakie stanowiska wskazuje tego rodzaju "prawnikom" cywilizowane społeczeństwo ceniące jakość usług i bezpieczeństwo dorobku pokoleń. Zapewniam, że bardzo, bardzo daleko od stanowiska notariusza...

    Dobrze też, że zajęto się wreszcie owymi "niegenetycznymi", którzy tak ochoczo popisywali się w Internecie wpływami u decydentów w zakresie reformy notariatu. Niedługo wyjdzie na jaw ich prawdziwa "niegenetyczność" i czy chodziło o deregulacje, czy o zdobycie na krzywy ryj uprawnień zawodowych przez wybranych znajomków.
    Oj będzie się działo ! Pospadają obłudne maski świętoszków...

    Ludzie zostańcie w tym kraju i brońcie instytucji publicznych przed zniszczeniem przez chorobę roszczeniowości, roznoszoną przez niedojrzałe miernoty, które swoje braki próbują usprawiedliwiać teoriami spiskowymi.

    Odpowiedz