Nie będzie likwidacji Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Są dwa scenariusze zmian

autor: Artur Radwan20.02.2013, 07:17; Aktualizacja: 20.02.2013, 08:17

Szef służby cywilnej proponuje dwa warianty funkcjonowania Krajowej Szkoły Administracji Publicznej. Żaden z nich nie zakłada jej likwidacji.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Gonzo(2013-02-20 09:19) Zgłoś naruszenie 00

    Jaką apolityczność gwarantuje ukończenie KSAP, skoro jeden z jej absolwentów jest od dawna czołowym akolitą Kaczyńskiego a inna absolwentka jest ministrem w obecnym rządzie ???

    Odpowiedz
  • obserwator(2013-02-20 15:41) Zgłoś naruszenie 00

    KSAP kolejna lipa apolityczna, jak kandydat na dyrektora gen. urząd wygrał konkurs bez poparcia ? od lat nie znam takiego !

    Odpowiedz
  • Ryszard(2013-02-20 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Bez zbytnich zachwytów nad super szkołą dla swoich.Są jeszcze absolwenci innych szkół wyższych administracji.Są też absolwenci słynnej ostatnio szkoły w Ostrołęce (WSAP) w której wykłada p.Pawłowicz, a także absolwenci szkoły w Białymstoku dotowanej prez panią ministrę Kudrycką ,byłą rektor uczelni.

    Odpowiedz
  • REX BENE(2013-02-21 09:10) Zgłoś naruszenie 00

    KSAP i apolityczność ??? Wiem na czym to polega - ca 8 - 10% to słuchacze autentycznie zwerbowani z tzw. przypadku, tj. udało się lub jestem dobry. Reszta to piąta kolumna z nadania żydowskiego /80%/ i znajomi znajomych. Absolwenci nie są naprawdę dobrzy, ale mają wpojoną butę i pewność siebie. Pracowałem z nimi - miernoty. Po zaprzyjaznieniu się a często wypiciu coś niecoś, puszczali "farbę" . Wiadomości ich nie różniły sie od absolwentów innych uczelni./nie mówię tu o tzw. szkołach wyższych/.

    Odpowiedz
  • ula(2013-02-20 18:04) Zgłoś naruszenie 00

    b.dyrektor tej szkoły rozlożył ją a do tego wykładowcy i "kadra pracowników"-masakra.Właśnie też pod tym katem powinien szef służby cywilnej przyjrzeć się tej szkółce,jej wydatkom i na co,pozbywaniem się pracowników młodych a trzymanie zasiedziałych "pań".Jaka jest promocja tej szkoły i KTO to robi?Jaka jest kontrola i jej wyniki itd.itp.

    Odpowiedz
  • urzędnik(2013-02-20 18:43) Zgłoś naruszenie 00

    zlikwidować służbę cywilną bo to jest fikcja...jak te nabory do służby

    Odpowiedz
  • Marcin(2013-02-20 20:16) Zgłoś naruszenie 00

    Nabór do tej szkoły wygląda mniej więcej tak: 1) zdajesz jakieś badziewne testy zamknięte z wiedzy o niczym (np. jaki jest stopień bezrobocia w Grecji, kto był reżyserem "Terminatora"); 2.) Rozwiązujesz testy na inteligencję przygotowane przez "mniej inteligentne" (np. co kojarzy się Panu z kółkiem i kreską). 3.) Potem już tylko angielski na poziomie gimnazjum i rozwiązanie zadania praktycznego; 4.) Na końcu i tak czeka cię rozczarowanie - według komisji na egzaminie ustnym nie masz zadatków na urzędnika państwowego bo np. masz odstające uszy albo krzywy zgryz - a najpewniej nie masz pleców. Tak to mniej więcej wyglądało dwa, trzy lata temu. Odpuściłem sobie - szkoda czasu i nerwów.

    Odpowiedz
  • vn6v(2013-02-20 20:35) Zgłoś naruszenie 00

    swoi dla swoich za nieswoje

    Odpowiedz
  • A(2013-02-21 13:32) Zgłoś naruszenie 00

    " Absolwenci tej uczelni są trzonem służby cywilnej. Jej ukończenie gwarantuje również apolityczność." czy autor tych słów się słyszy?

    Odpowiedz
  • ja(2013-03-04 10:21) Zgłoś naruszenie 00

    Na forum jak zwykle srednia frustratow. Tu przewaga tych, ktorym nie udalo dostac sie do KSAP.
    A Uli (pewnie brzyduli, stad tyle jadu) nie podoba sie zwlaszcza kadra pracownikow; trzymanie zasiedzialych pan. Jest wrecz przeciwnie, doswiadczeni pracownicy 50+ stanowia margines tej placowki, postawiono na mlodziez i moze to tu kwi przyczyna...

    Odpowiedz