Redukcja zatrudnienia nie musi oznaczać zwolnień grupowych

05.02.2013, 07:38; Aktualizacja: 05.02.2013, 10:28

Programy dobrowolnych odejść (PDO) są efektem praktyki rynkowej wypracowanej przez pracodawców. Najczęściej związane są z procesami restrukturyzacyjnymi spółek związanymi ze zmniejszeniem zatrudnienia i są stosowane jako alternatywa dla zwolnień grupowych lub równolegle im towarzyszą. Jako niepodlegające regulacjom powszechnie obowiązującego prawa pracy mogą jednak budzić wątpliwości. Dotyczą one przede wszystkim zgodności tych programów z przepisami oraz ryzyka pracodawcy związanego z prawidłowością rozwiązywania stosunków pracy w ramach programu i wypłaty związanych z tym świadczeń.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • k(2013-02-05 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    komuno wróć i to szybko!

    Odpowiedz
  • JARO(2013-02-05 10:42) Zgłoś naruszenie 02

    15% BEZROBOCIA !, NIE MÓWIĄC O UKRYTYM -TEGO OD CZASU WOJNY SIĘ NIE PAMIĘTA !, CO DRUGI POLAK NIE MA PRACY !, JUŻ 2,5 MIL. NA DOROBKU ZA GRANICĄ !, DRÓG NIE MA BO CHINCZYCY -BE !, POLKIE FIRMY -BE !, TO MOŻE RZĄD SAM WYBUDUJE TE DROGI ? TAK NIE RÓBMY NIC LEPMY PIEROGI !, DROŻYZNA !, NIEZROZUMIENIE SPOŁECZE !, SKOK NA EMERYTÓW !, WOJSKO !, CAŁĄ MUNDURÓWKĘ !, SŁUŻBA ZDROWIA W OPŁAKANYM STANIE ! -PO CO LECZYĆ LUDZI WG. PANA ARŁUKIEWICZA NIECH UMIERAJĄ ! -NIE DAMY IM LEKÓW !, OŚWIATA W OPŁAKANYM STANIE ! -LIKWIDUJMY SZKOŁY !, PO CO NAM WYKSZTAŁCIUCHY !, PKP, STOCZNIE, LOT, FSO, CAŁY PRZEMYSŁ -ZLIKWIDOWAĆ, SKONSOLIDOWAĆ, KOMERCJALIZOWAĆ, SPRYWATYZOWAĆ !, LUDZI NA BRUK LUB ZATRUDNIĆ ZA GŁODOWE PENSJE, A CO TAM ! PO PROSTU BURDEL, JAKIEGO MOJA BABCIA/DZIADEK NIE PAMIĘTAJĄ ! I TERAZ MÓWIĄ JEDNYM GŁOSEM LEWICO WRÓĆ ! PRECZ Z RZĄDEM PO/PSL !

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Dowiedz się więcej

Galerie

Polecane