Pensje raczej nie wzrosną. Po raz pierwszy od 20 lat

autor: Janusz K. Kowalski19.12.2012, 06:57; Aktualizacja: 19.12.2012, 11:56

Tylko listopadzie w przedsiębiorstwach ubyło 13 tys. miejsc pracy. A ewentualne podwyżki pensji zjada inflacja.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (14)

  • Michał(2012-12-20 08:14) Zgłoś naruszenie 00

    [9] -> Jakoś nie pamiętam żeby mi pensja wzrosła za rządów Jarosława Zbawiciela. A jego brat był prezydentem i żaden jakoś specjalnie się nie zainteresował żebym więcej zarabiał. Tak samo ich poprzednicy. Sami nieudacznicy.

    Odpowiedz
  • UBOSTWO NADCHODZI(2012-12-20 11:09) Zgłoś naruszenie 00

    PENSJE NIE WZROSNA , ALE OPLATY ZA WSZYSTKO JUZ WRACAJA ; IDZIE BIEDA BIEDA,,,

    Odpowiedz
  • z(2012-12-20 21:00) Zgłoś naruszenie 00

    moja ostatnia podwyżka pensji była w 2007 roku ... jest coraz gorzej ..

    Odpowiedz
  • XXX(2012-12-21 11:12) Zgłoś naruszenie 00

    Jaki wzrost płac ,od 2002 roku 3 obniżki pensji . I to jest wina Tuska?

    Odpowiedz
  • Autor(2012-12-19 08:43) Zgłoś naruszenie 00

    Pensje nie rosną, ale skladka ZUS rośnie cały czas :)

    Odpowiedz
  • Oburzona(2012-12-19 08:08) Zgłoś naruszenie 00

    Co za obłudny artykuł i tytuł - przecież nasze pensje nie rosną już od wielu, wielu lat. Realnie maleją w stosunku do kosztów.

    Odpowiedz
  • Michał(2012-12-19 08:03) Zgłoś naruszenie 00

    Dla mnie od kilku już lat jest standardem, że pensja nie wzrasta. A biorąc pod uwagę inflację to wręcz spada siła nabywcza mojej pensji, czyli faktycznie zarabiam coraz mniej.
    W dodatku wszystkie kolejne rządy chcą mojego dobra. A ja mam go coraz mniej...

    Odpowiedz
  • puchacz(2012-12-19 08:13) Zgłoś naruszenie 00

    Dlatego rodźcie więcej dzieci, niech i one zasilą rzesze polskich bezrobotnych i biedaków.

    Odpowiedz
  • jaja se robią(2012-12-19 08:29) Zgłoś naruszenie 00

    U mnie w firmie ludzie dostają 2 podwyżki na dekadę

    Odpowiedz
  • Rosna pensje aż furczy...(2012-12-19 10:59) Zgłoś naruszenie 00

    Posłom rośnie o 10% rocznie, nauczycielom, Sędziom od zawsze (wyjątek rok przyszły)...

    A na świecie - Azja, Chiny, Indie, Rosja, Kraje Arabskie, USA...
    Tam jest stały wzrost płac.

    Odpowiedz
  • vw(2012-12-19 11:11) Zgłoś naruszenie 00

    u nas pensja rosnie raz lub 2 razy na rok. dla przykladu od stycznia o 3,5 % min 150,- + wyższe premie niż w tym roku, Może to mniej niż inflacja ale i tak wszyscy są zadowoleni bo to branża motoryzacyjna.

    Odpowiedz
  • baca(2012-12-19 09:17) Zgłoś naruszenie 00

    -Od roku pensje rosną wolniej niż ceny w sklepach. To oznacza, ze realnie zarabiamy coraz mniej.

    A to znaczy, iż przepaść płacowa między Europą Zach a Polską się pogłębia - gdzie są Ci znawcy tematu głoszący,że za "parę" lat dogonimy Zachód w płacach. POprańcy tej tezy jakoś ucichli.

    Odpowiedz
  • Nie od 20 lat(2012-12-19 14:52) Zgłoś naruszenie 00

    tylko od czasu rzadów matoła i PO. Jak tylko ta banda dorwała się do koryta to trwa KRYZYS. Tylko nie dotyka on tych złodziei z SLD, PO i RuchaJanusza.

    Odpowiedz
  • bieda polska(2012-12-19 17:25) Zgłoś naruszenie 00

    a mnie ... rząd już od 3 lat nawet o inflację nie podwyższa a sami sobie przyznają co roku podwyżki do tego porządne premie, gdzie ja muszę cały rok pracować na jedną taką premię, precz z tym krajem

    Odpowiedz