Wynagrodzenia: Najlepiej pracować w Katowicach. Inne miasta depczą liderowi po piętach

autor: Janusz K. Kowalski13.09.2012, 07:08; Aktualizacja: 13.09.2012, 08:12
Zarobki na Śląsku windują pensje górników znacznie wyższe od średniej

Zarobki na Śląsku windują pensje górników znacznie wyższe od średniejźródło: ShutterStock

Żółta koszulka lidera w zakresie wysokości zarobków nadal należy do stolicy Śląska. Pracownicy przedsiębiorstw działających w Katowicach w pierwszym półroczu tego roku zarabiali średnio 4949 zł – wynika z publikacji przygotowanej przez Urząd Statystyczny we Wrocławiu. Tym samym ich płace były aż o 1195 zł wyższe niż średnia krajowa w tym sektorze.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (11)

  • M(2012-09-13 07:57) Zgłoś naruszenie 00

    Bzdura ... ciekawe jak oni wzięli ta średnią.Ja nawet 2000 nie mam na rękę a żyję z tego razem z dzieckiem

    Odpowiedz
  • emil(2012-09-13 08:41) Zgłoś naruszenie 00

    Autor tekstu zapomnial dodac, ze prezesi spolek weglowych juz nie podlegaja ustawie kominowej i przeszli na kontrakty menedzerskie. W JSW, w ktorej pracuje, prezes Zagorowski podniosl sobie i calemu zarzadowi pensje miesieczna z 20.000,00 zl na 80.000,00. Stad taka wysoka srednia. Ja pracuje 25 lat na dole w kopalni i zarabiam 3.000,00 zl na reke. Taka to prawda statystyczna

    Odpowiedz
  • Ela(2012-09-13 11:00) Zgłoś naruszenie 00

    Ciekawe... zawsze liderem rankingów płacowych była Warszawa. Czyżby rząd robił narodowi psychologiczną przygotówkę pod cięcia w górnictwie?

    Odpowiedz
  • uuuu(2012-09-13 17:16) Zgłoś naruszenie 00

    chyba sobie żarty robią nie wiem kto tyle zarabia ...

    Odpowiedz
  • opa(2012-09-14 05:00) Zgłoś naruszenie 00

    Katowice nie są stolicą Ślaska. Jest nią Wrocław. Nie są nawet stolicą Górnego Śląska, bo jest nią Opole. Katowice są stolicą woj. śląskiego. Są centrum administracyjno - gospodarczym Górnego Śląska. Obecnie w Katowicach czynne są tylko 3 kopalnie.

    Odpowiedz
  • placek(2012-09-14 18:45) Zgłoś naruszenie 00

    do emil z 8:41. Więc statystycznie prezes 80.000zł, Pan 3.000zł co daje statystycznie 41.500 zł na każdego z Was. Pozdrawiam.

    Odpowiedz
  • mmmmmmmm(2012-09-14 18:59) Zgłoś naruszenie 00

    do opa. Trzy fakty na temat Katowic.
    1.Katowice są stolicą Śląska który ma dwa razy więcej ludzi niż województwo dolnośląskie .
    2. Na śląsku jest 13 miast z zaludnieniem powyżej 100.000 mieszkańców z czego większość ma powyżej 150.000 mieszkańców.
    3. W Katowicach zarabia się lepiej niż we Wrocławiu.
    Na temat województwa opolskiego i Opola nie chce mi się pisać bo szkoda czasu.

    Odpowiedz
  • vilym(2012-09-14 20:47) Zgłoś naruszenie 00

    hahahoho
    najlepij zarobiaja w fiacie,na smieciowych [pełowych]
    stanowiskach,teraz bydom dychac 12 dni
    zapraszomy na slons goroli
    miyszkan juz niy oferujymy
    ale luft z wszystkimi pierwiastkami myndylyjewa
    PEŁOWE SRANIE
    W AMBER GOLD TAM SA ZAROBKI HOHO
    ABO na lotnisku przy samolocie co go pchaja pełowcy[pechowcy]

    Odpowiedz
  • opa(2012-09-16 06:24) Zgłoś naruszenie 00

    do mmmmmmmm
    Śląsk składa się z trzech województw. Są to dolnośląskie, opolskie i śląskie. Część Śląska jest także w woj. lubuskim.
    Dolnośląskie i część Lubuskiego to Dolny Śląsk, natomiast Opolskie i tzw. Śląskie to Górny Śląsk. Województwo śląskie to nie cały Śląsk.

    Odpowiedz
  • Miro(2012-09-16 10:38) Zgłoś naruszenie 00

    Nie ma woj. Slaskiego .Jest tylko woj. katowickie.

    Odpowiedz
  • Baśka(2014-11-03 14:25) Zgłoś naruszenie 00

    w Katowicach? Warszawa przoduje od dłuższego czasu w kwestii zatrudnienia, a jeśli chodzi o branżę IT to stolica nie ma powodów do narzekań, a kandydaci mają w czym wybierać - jest mnóstwo firm, które poszukują programistów, administratorów itp. Ja pracuję w SMT w Wwie, przyznaję, że oferta jest jedną z najlepszych, która mnie spotkała w mojej karierze zawodowej. Świetne warunki na dzień dobry, a do tego duży komfort w postaci ludzi z którymi współpracujesz - zero presji :)

    Odpowiedz